Skocz do zawartości

Umiejscowienie aktu urodzenia dziecka (USA) w Polsce


Amillka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłam zawsze przeciwniczka Lotu - jednak połączenie bezpośrednie jest niezmiernie wygodne - dlatego ostatnio ich wybieramy.  Fakt ze opóźnienia, odwołania  czy nawet zmiany samolotów (raz leciałam podstawionym lowcostem z siedzeniami szerokości chyba 25 cm :angry:) , sa niemilosciernie w....ce,  jednak brak przesiadki (lenistwo) ostatnio wygrywa ;) 

 

8 godzin temu, Jackie napisał:

https://www.amazon.com/s?k=Inflatable+Foot+Rest+Pillow&ref=nb_sb_noss

Do wyboru do koloru :)

Pamiętaj że niektóre linie nie zezwalają na te poduszki, lepiej być dyskretnym.

Masz racje:   Emirates, KoreanAirways, Hawaiian Airlines, Asiana, Virgin Atlantic, Airfrance, Air Malta, Egypt Air and Qantas nie pozwalają na nie. (lista z amazon wiec nie wiem na ile aktualna ) Choć dowiedzialam sie o tej poduszce od znajomych którzy bardzo często latają z dzieckiem Emirates i nigdy nie mieli problemu. Pewnie do czasu 

 

8 godzin temu, mcpear napisał:

A jak to działa jak pasażer przede mną "rozłoży" fotel? Czy nadal dziecko może tak leżeć? W niektórych samolotach gdzie ograniczają przestrzeń między fotelami może na głowę "zabraknąć miejsca"

Nie ma znaczenia - ona wchodzi w miejsce na nogi pomiędzy fotelami - nawet jak ktoś rozłoży oparcie to ta odległość się nie zmieni.  Niektóre samoloty mają siedzenia bliżej siebie ale wtedy albo poduszkę kładzie sie w druga stronę  albo można upuścić  trochę powietrza zeby ja tam "wepchnąć" i dopompować wg gustu. 

Nie mam za duzo zdjec ale jestem prawie pewna ze to jest z rozłożonymi oparciami. 

 

IMG_7352.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Amillka napisał:

Czy mogla bys po krotce opisac caly proces ? Bylabym bardzo wdzieczna!

Oczywiscie. 
 

1. Polskie tlumaczenia przez tlumacza przysieglego, ja czekalam na nie 3 dni, wiec najdluzej sie z tym zeszlo ( akt urodzenia dziecka + meza ). Moj maz jest amerykaninem wiec dodatkowo tlumaczylam jego akt urodzenia, jezeli oboje macie obywatelstwo polskie nie musisz miec swojego aktu urodzenia, w USC sobie go wydrukuja.

2. Z tlumaczeniem udalam sie do USC i tam juz sprawnie poszlo ;)

Dodatkowo z racji tego iz sama wpisywalam dziecko wzielam od meza pismo iz on wyraza zgode by dziecko zostalo wpisane do rejestru, nie musi byc ale Pan w USC stwierdzil ze nie zaszkodzi. Odrecznie napisane i podpisane. Bez notariusza itd.

Z polskim aktem urodzenia udalam sie do urzedu miasta by tam zlozyc wniosek o dowod osobisty dzieki czemu dziecko dostalo pesel. Panie w urzedzie poradzily by wyrobic dowod zamiast zlozenia o pesel ( do wyrobienia peselu potrzebni sa oboje rodzice plus zabawa z wpisaniem dziecka do rejestru przez co szkola sie o nie upomni - a tak obylo sie bez tego ) ( Polska biurokracja ;) ) Do zlozenia wniosku o dowod osobisty wystarczy jeden z rodzicow, a dziecko dostaje pesel automatycznie :) . 
 

Mam nadzieje ze chociaz troche pomoglam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FunnyRedAngel napisał:

Z polskim aktem urodzenia udalam sie do urzedu miasta by tam zlozyc wniosek o dowod osobisty dzieki czemu dziecko dostalo pesel. Panie w urzedzie poradzily by wyrobic dowod zamiast zlozenia o pesel. Do zlozenia wniosku o dowod osobisty wystarczy jeden z rodzicow. 

To ja tylko dodam - my mieliśmy sytuację dwoje polskich rodziców w USA, umiejscowienie przez babcię. Babci panie z USC doradziły, że jeśli mamy zamiar występować o polski paszport w konsulacie w USA, to przy wniosku o paszport pesel zostanie nadany automatycznie, i oczywiście tak to zadziałało. Nie wiem jak to działa gdy tylko jedno z rodziców ma obywatelstwo polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mola napisał:

To ja tylko dodam - my mieliśmy sytuację dwoje polskich rodziców w USA, umiejscowienie przez babcię. Babci panie z USC doradziły, że jeśli mamy zamiar występować o polski paszport w konsulacie w USA, to przy wniosku o paszport pesel zostanie nadany automatycznie, i oczywiście tak to zadziałało. Nie wiem jak to działa gdy tylko jedno z rodziców ma obywatelstwo polskie.

Dziala to dokladnie tak samo, ja nie wiem kiedy sie po polski paszport dla dziecka wybiore a tak juz ma pesel nadany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2020 at 11:34 AM, FunnyRedAngel said:

Oczywiscie. 
 

1. Polskie tlumaczenia przez tlumacza przysieglego, ja czekalam na nie 3 dni, wiec najdluzej sie z tym zeszlo ( akt urodzenia dziecka + meza ). Moj maz jest amerykaninem wiec dodatkowo tlumaczylam jego akt urodzenia, jezeli oboje macie obywatelstwo polskie nie musisz miec swojego aktu urodzenia, w USC sobie go wydrukuja.

2. Z tlumaczeniem udalam sie do USC i tam juz sprawnie poszlo ;)

Dodatkowo z racji tego iz sama wpisywalam dziecko wzielam od meza pismo iz on wyraza zgode by dziecko zostalo wpisane do rejestru, nie musi byc ale Pan w USC stwierdzil ze nie zaszkodzi. Odrecznie napisane i podpisane. Bez notariusza itd.

Z polskim aktem urodzenia udalam sie do urzedu miasta by tam zlozyc wniosek o dowod osobisty dzieki czemu dziecko dostalo pesel. Panie w urzedzie poradzily by wyrobic dowod zamiast zlozenia o pesel ( do wyrobienia peselu potrzebni sa oboje rodzice plus zabawa z wpisaniem dziecka do rejestru przez co szkola sie o nie upomni - a tak obylo sie bez tego ) ( Polska biurokracja ;) ) Do zlozenia wniosku o dowod osobisty wystarczy jeden z rodzicow, a dziecko dostaje pesel automatycznie :) . 
 

Mam nadzieje ze chociaz troche pomoglam :)

 

Bardzo, bardzo dziekuje! Moj maz jest rowniez Amerykaninem ale slub zawarty byl w Polsce. Ciekawa jestem czy w takiej sytuacji nadal potrzeby jest jego akt urodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2020 o 14:17, Amillka napisał:

Bardzo, bardzo dziekuje! Moj maz jest rowniez Amerykaninem ale slub zawarty byl w Polsce. Ciekawa jestem czy w takiej sytuacji nadal potrzeby jest jego akt urodzenia?

Z tego co sie orientowalam to zalezy czy przy zawaraciu slubu byl przedkladany akt urodzenia meza. Ja wzielabym ze soba jego akt. Tak na wszelki wypadek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2020 at 8:40 AM, mola said:

To ja tylko dodam - my mieliśmy sytuację dwoje polskich rodziców w USA, umiejscowienie przez babcię. Babci panie z USC doradziły, że jeśli mamy zamiar występować o polski paszport w konsulacie w USA, to przy wniosku o paszport pesel zostanie nadany automatycznie, i oczywiście tak to zadziałało. Nie wiem jak to działa gdy tylko jedno z rodziców ma obywatelstwo polskie.

Moja mama (czyli babcia) próbowała w PL z moim pełnomocnictwem załatwić w USC akt urodzenia mojego dziecka i odesłali ją z kwitkiem ze rodzice musza osobiści i innej opcji nie ma :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MeganMarkle napisał:

Moja mama (czyli babcia) próbowała w PL z moim pełnomocnictwem załatwić w USC akt urodzenia mojego dziecka i odesłali ją z kwitkiem ze rodzice musza osobiści i innej opcji nie ma :( 

To jakiś USC co się nie zna. Może trzeba babcię jeszcze raz wysłać z wydrukiem przepisów w ręce, bo ewidentnie urzędnicy polegli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...