Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie w Polsce 2020 - jak glosowac


rzecze1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kzielu napisał:

Poprzednia byla przeswitujaca - ta juz nie - miala taki wzrorek na wewnetrznej stronie i nie przeswitywala - sprawdzilem dzisiaj rano... A glos juz w drodze do NYC. Sorry Adrian.

A moja była taka sama jak w pierwszej turze. Wrzucam fotkę. Sorry Adrian, nie wziął bym Cię do siebie nawet na pakowaczo pikera.

 

edit: do koperty wlozylem te karte złożoną we dwoje. Pomoglo.

20200707_075043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja jeszcze nie zagłosowałem, ale w UK wymyślili signed for delivery... i o ile przy pierwszej rundzie mi się udało byc w domu aby odebrac... tak tym razem od piątku lezy przesyłka w sortownii na odludziu i jeszcze się nie zebrałem aby odebrac...

A prześwitujące koperty to ciekawostka... sam nie zauwazyłem, ale drugą porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kzielu napisał:

Poprzednia byla przeswitujaca - ta juz nie - miala taki wzrorek na wewnetrznej stronie i nie przeswitywala - sprawdzilem dzisiaj rano... A glos juz w drodze do NYC. Sorry Adrian.

Moja mimo wzorku w siateczkę od wewnątrz dawała możliwość zobaczenia, na kogo się głosuje. Ale złożyłam kartę w pół i już się nie da :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2020 o 07:31, Joanna30 napisał:

Ale złożyłam kartę w pół i już się nie da :lol:

Proste, nie? :)  Ja w pierwszej turze nie zwróciłem uwagi, ale w drugiej sprawdziłem i głos był widoczny, zatem zrobiłem dokładnie tak jak Ty.

W kazdym bądz razie, osobiście nie mogę się juz doczekac niedzieli, a właściwie nawet soboty. Teraz nie da się wejśc na neta czy Facebooka, nic tylko wybory i wybory. Po niedzieli powiniśmy odzyskac po polskiej stronie trochę spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze przyszly we wtorek ale dopiero dziś się pofatygowała na pocztę bo jakoś nie po drodze było.... chyba dojdą? UPSP zapewnił ze na sobotę będą. Na styk czyli O.o

tez kombinowałam jak zrobić żeby nie przeswitywalo, ale martwiłam się bardziej o moje dane osobowe niż sam głos - bo jak maja sfałszować to i tak sfałszują... dla tej władzy nic trudnego niestety, nawet się nie kryją :/ teraz tylko czekać wyników i oby smutek na twarzy Adriana zobaczyć w niedziele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mcpear napisał:

W USA:
PAD 55% RT 45%

Chicago:
PAD 71% RT 29%
NYC
PAD 52% RT 48%
LA
PAD 28% RT 72%
DC
PAD 32% RT 68%
Houston
PAD 37% RT 63%

5 lat temu było na terenie USA:
PAD 81% PBK 19%


 

 

No Chicago i New York dalej ciągnie was niezle na prawo. Z UK wyników nie będzie jeszcze przez jakiś czas, ale tu RT pewny, moze nawet w trzech czwartych, zwłaszcza, ze Konfederaci  podzieli się mniej więcej pół na pół, co akurat dla mnie było zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfederaci to zlepek 3 nurtów. Mam wielu kumpli w Polsce w tej opcji.

1. Fani JKM  - mimo że Janusz został w domu w większości głosowali chyba na RT i poszli w miarę tłumnie na wybory. Wielu z nich 8 gwiazdek ma na dzisiaj w profilach
2. Narodowcy - podzielili się chyba jednak w proporcjach 60-40  w kierunku PAD
3. Kaja Godek & Grzegorz Braun and company - raczej PAD, aczkolwiek wielu z nich zostało w domu (nie moga wybaczyć PiSowi nie uchwalenia zaostrzenia prawa aborcyjnego)

Ciekawe czy słabszy wynik PAD nie był efektem tego, że wybory były korespondencyjne. A jak jesteś na "kontrakszyn" a wiza turystyczna już dawno skończyła swoją ważność to nie wiem czy jesteś aż taki chętny aby wpisać gdzieś swój adres korespondencyjny. ICE może podsłuchiwać ;)
Tam jest duż emigracji nielegalnej. Aczkolwiek w sumie tylko 36 tys polonii zagłosowało. Stara Polonia nie odnawia paszportów polskich (co 10 lat). Generalnie jak paszport ci się skończy i masz amerykański a obecnie na amerykański wpuszczają do Polski bez problemu to chęć wydania tych circa 200 dolcy jest jakby mniejsza. Bez ważnego polskiego paszportu nie można było oddać głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...