Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie w Polsce 2020 - jak glosowac


rzecze1

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak w zaprzyjaznionym watku z zeszlego roku na temat wyborow parlamentarnych... jak na razie wiadomo, ze glosowac bedzie mozna tylko osobiscie, a lista obwodow i punktow wyborczych bedzie znana do 19 kwietnia...

"Obywatele polscy przebywający poza granicami RP będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z ogłoszonym przez Marszałka Sejmu RP kalendarzem wyborczym informacja o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych ma być podana do publicznej wiadomości do dnia 19 kwietnia  2020 r. "

Szansa jest, ze obwody beda podobne do tych z zeszlego roku, ale moze byc tez inaczej.

Jak bedzie cos wiadomo na pewno, prosze pisac. And feel free to discuss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 hours ago, Xarthisius said:

Moja postawa obywatelska sie ostatnio chwieje. Zaczynam sie wahac czy chce mi sie dygac do Chicago, zeby oddac malo znaczacy glos negatywny na kandydata, ktory ani mnie ziebi, ani grzeje...

Rozumiem twoje dylematy... tez się zastanawiam jaki to ma sens w ogóle. Jak czytam co się odpierdziela w TVP teraz to w ogóle mi się odechciewa interesowania się czymkolwiek co się w PL dzieje, bo tylko krew mnie zalewa :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MeganMarkle napisał:

Rozumiem twoje dylematy... tez się zastanawiam jaki to ma sens w ogóle. Jak czytam co się odpierdziela w TVP teraz to w ogóle mi się odechciewa interesowania się czymkolwiek co się w PL dzieje, bo tylko krew mnie zalewa :( 

Dlatego ze mnie "krew zalewa"  to tym bardziej pojde glosowac. Kazdy glos jest istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 23:24, Xarthisius napisał:

Moja postawa obywatelska sie ostatnio chwieje. Zaczynam sie wahac czy chce mi sie dygac do Chicago, zeby oddac malo znaczacy glos negatywny na kandydata, ktory ani mnie ziebi, ani grzeje...

Rozumiem. Ja, w 2015, gdy jeszcze mozna bylo glosowac korespondencyjnie, wszystko pieknie wypelnilem... ale nigdy nie wyslalem...Bo znaczek trzeba bylo samemu kupic... a zeby kupic... to trzeba byloby isc na poczte... gdzie nie bylem od 15 lat...i stac w kolejce... I jakos tak zlecialo...

Intencje mialem dobre, ale, ze to jeszcze byly czasy "Komorowskiego przejezdzajacego na pasach niepelnosprawna zakonnice w ciazy i i tak wygrywajacego wybory..." , to nie wydawalo sie byc wielka rzecza...

Dzis, gdy prawo glosowania korespondencyjnego mi odebrano, w kolejce do urny stoje z przyjemnoscia. Na zlosc lajzom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rzecze1 napisał:

Dzis, gdy prawo glosowania korespondencyjnego mi odebrano, w kolejce do urny stoje z przyjemnoscia. Na zlosc lajzom :)

Czyli te zapewnienia, że likwidują głosowanie korespondencyjne by ułatwić obywatelom udział w głosowaniu jakoś się sprawdziły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mola napisał:

Czyli te zapewnienia, że likwidują głosowanie korespondencyjne by ułatwić obywatelom udział w głosowaniu jakoś się sprawdziły :lol:

Tak, PiS zrobil to niemal natychmiast po dojsciu do wladzy. Nie pamietam dokladnie ale jakos w 2016-2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...