Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie w Polsce 2020 - jak glosowac


rzecze1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Juz dostalem 16 maili, ze moj wniosek o dopisaniu do spisu zostal zaakceptowany. To chyba znak, ze bardzo powaznie podchodza do mojego zgloszenia. Ciekawe czy kart do glosowania tez dostane tyle :)

Narazie prowadzi moj kolega, przed chwila zadzwonil do mnie ze dostal 18 maili i co z tym WTF zrobic. Powiedzialem mu ze ma pierwsze miejsce w USA.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, andyopole napisał:

Narazie prowadzi moj kolega, przed chwila zadzwonil do mnie ze dostal 18 maili i co z tym WTF zrobic. Powiedzialem mu ze ma pierwsze miejsce w USA.:D

Andy, ja myślę, że jednak ty, skoro Jego Eminencja Konsul RP w LA osobiście zadzwonił, żeby potwierdzić twój udział w głosowaniu. przelicznik przynajmniej x100 wobec tych maili B)

Przyznaj się, coś ty w tym wniosku nawypisywał, że musieli podjąć specjalne działania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Iskierka napisał:

Przyznaj się, coś ty w tym wniosku nawypisywał, że musieli podjąć specjalne działania :D

Zaraz na poczatku drugiego PiSu przymusem, wbrew woli mieszkancow przylaczyli moja wies do Opola, tym samym z wiesniaka stalem sie mieszczuchem.

Gdy rejestrowalem sie do wyborow w 2016 system nie przyjmowal mojego noewgo, miejskiego adresu i musialem wpisac moj stary, wiesniacki. Tym razem juz bez sprawdzania od razu wpisalem moj wiejski adres a w konsulacie system wykryl zem juz "miastowy" I musialem potwierdzic korekte.

 

 

Przy okazji wypytalem konsula o rozne rzeczy, ktore mi przyszly do glowy, nie bylem przygotowany do rozmowy.

Otoz oni sa zupelnie nie przygotowani: nie ma wzoru karty do glosowania, nie ma nic. Chyba nawet Trzaskowski nie zostal jeszcze zarejestrowany jako kandydat. Mamy w Polsce dlugi weekend wiec urzedy zasadniczo sa "out of service". Kto by sie tam przejmowal takimi drobiazgami jak tu grilowac trzeba?

Potem trzeba to wszystko wydrukowac, rozeslac po swiecie a w swiecie po ludziach. Tak wiec czasu jest niezmiernie malo, Beda to wszystko rozsylac USPS I ta sama droga mamy odeslac do konsulatu pakiety wyborcze, ktore musza byc w konsulatach nie pozniej niz w wyborcza sobote 28 czerwca. W przypadku konsulatu w LA jest taki szkopul ze miesci sie on w biurowcu zamykanym w sobote o 2pm (sic!) oraz poczta amerykanska nie dostarcza (sic!) do tego biurowca zadnych przesylek w sobote. Tym samym trzeba to zrobic osobiscie, kto ma blisko a reszta dzikiego zachodu musi wysylac tak zeby pakiety byly tam najpozniej w piatek. Nie zaryzykowalbym nawet UPSem overnight with "saturday delivery" (jest taka opcja).

Juz sie zadeklarowalem ze jesli bedzie malo czasu to wysle wszystkim spoznialskim glosy w czwartek "overnight" UPSem. Jest wtedy gwarancja ze wszystko bedzie na miejscu w piatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Wszystko bylo: karta do glosowania, koperta na karte, oswiadczenie, ze Zona nie podgladala jak zaznaczalem krzyzyk i koperta zwrotna.

Dawaj fotkie!  Na kogo glosowaleś? A przynajmniej zachowaj w swoim archiwum bo będą dziady oszukiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, andyopole said:

Dawaj fotkie!  Na kogo glosowaleś? A przynajmniej zachowaj w swoim archiwum bo będą dziady oszukiwac.

Kiedys mialem taki plan w parlamentarnych, zeby wytypowac osobe, ktora ma najmniejsza szanse na chocby jeden glos. Zaglosowac na nia i patrzec czy policza ;-) Ale tu tylko 11 kratek to slaba szansa, ze bedzie kandydat bez jednego glosu. Chociaz musze przyznac, ze pare nazwisk to mi kompletnie nic nie mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...