Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie w Polsce 2020 - jak glosowac


rzecze1

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Poppy napisał:

Do mnie pakiet nigdy nie doszedł, a jakoś daleko od Nowego Jorku nie jestem ( PA)... czy dojdzie na drugą turę...zobaczymy...
Mam ochotę napisać do konsulatu jakiś obraźliwy email :P

Do mojego meza doszedł w sobotę ale data stempla na pakiecie to Jun 18 wiec u nas to raczej poczta zawiniła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 hours ago, Kleofas11 said:

A taki na Białołęce. Zresztą w każdym areszcie oraz w ZK wygrywa zawsze ta sama opcja.

 

To jest słaby argument bo znajdują się kontrargumenty. Tu (https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/712110) masz protokół ze szpitala psychiatrycznego w Żurawicy:
PAD - 77.5%

I co jaki chczesz wysunąc wniosek z tego, że w szpitalach psychiatrycznych zawsze wygrywa ta sama opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mcpear napisał:

To jest słaby argument bo znajdują się kontrargumenty. Tu (https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/712110) masz protokół ze szpitala psychiatrycznego w Żurawicy:
PAD - 77.5%

I co jaki chczesz wysunąc wniosek z tego, że w szpitalach psychiatrycznych zawsze wygrywa ta sama opcja?

Pacjenci zakładów psychiatrycznych mnie nie interesują, bo oni są w tym momencie chorzy psychicznie lub z bardzo głębokimi depresjami (i dlatego przebywają w tego rodzaju zakładzie). Z kolei osób osadzonych we wszelkiego rodzaju zakładach karnych (więzieniach) oraz w aresztach śledczych jest w Polsce w tym momencie około 74 - 75 tysięcy. I przy każdym wyborach wygrywa tam opcja  wiadoma. Tak jak napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem co chcesz wywnioskować? Zlodzieje i mordercy głosują na KO? Czy że należy osadzonym odebrać prawa głosowania? 75k głsujących nic nie znaczy - najmniejsza kiedykolwiek różnica głosów w wyborach prezydenckich to było 500k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcpear napisał:

Nadal nie rozumiem co chcesz wywnioskować? Zlodzieje i mordercy głosują na KO? Czy że należy osadzonym odebrać prawa głosowania? 75k głsujących nic nie znaczy - najmniejsza kiedykolwiek różnica głosów w wyborach prezydenckich to było 500k

Niepotrzebnie przeżywasz jak mrówka okres. Napisałem dowcipnie jak jest i tyle (że w Polsce wśród elektoratu więziennego zawsze wygrywa ta sama opcja polityczna). Nikt więźniom nie odbierania prawa głosowania. Mój post był odpowiedzią na post poprzedni, w którym były podane (w linku) liczby zupełnie nic nie znaczące dla ogółu wyborów prezydenckich :

"W okręgu konsularnym Los Angeles Trzaskowski otrzymał 1509 głosów, a ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda 653. Trzecie miejsce zajął niezależny kandydat Szymon Hołownia z 291 głosami, a czwarte reprezentujący Konfederację Krzysztof Bosak z 159. W Waszyngtonie Trzaskowski uzyskał 1080 głosów, Duda 549, Hołownia 176, a Bosak 75."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "dowcip", którego nie złapałeś polegał na wskazaniu, że wśród elektoratu zamkniętego w szpitalach psychiatrycznych, czyli wśrod dewiantów, osób cierpiących na depresje, osób z zaburzeniami świadomości wygrywa zawsze ta sama opcja polityczna. Tak jest i tyle.

To, że ktoś przytacza na forum osób, które wyemigrowały do USA wyniki z Los Angeles, Chicago, Nowego Jorku czy DC nawet jak ma to nieznaczący wpływ na wynik wyborów w całości ma chyba jakieś znaczenie dla osób czytających i udzielających się na tym forum. Tak samo jak w dowolnych forach regionalnych ludzie publikują dzisiaj wyniki z własnych regionów. Przytaczanie wyników z ZK w Białołęce jako adekwatnego do tego forum jako odpowiedzi na to nie ma absolutnie chyba jednak nic z "adekwatnością" odpowiedzi - tym bardziej że w poście nie podkreślałeś "nieznaczącej" liczby wyborców w USA i porównywalnie "nieznaczącej" liczby wyborców w ZK w Białołęce jak i w innych aresztach i zakładach karnych. W jedynie próbowałeś "dowicpnie zdezawuować" pewną opcję polityczną.

Jeśli jednak będziesz próbował przeinaczyć moje słowa to z ostrożności procesowej potwierdzam, że uważam, że NIE NALEŻY odbierać praw wyborczych wszystkim zdiagnozowanym przypadkom dewiacji, osób cierpiących na depresję i na zaburzenia świadomości, którzy są zamknięci w szpitalach psychiatrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mcpear napisał:

że uważam, że NIE NALEŻY odbierać praw wyborczych wszystkim zdiagnozowanym przypadkom dewiacji, osób cierpiących na depresję i na zaburzenia świadomości, którzy są zamknięci w szpitalach psychiatrycznych

...lub pochodza z "Lublyna" czy innego Podkarpacia....     :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mcpear napisał:

Przytaczanie wyników z ZK w Białołęce jako adekwatnego do tego forum jako odpowiedzi na to nie ma absolutnie chyba jednak nic z "adekwatnością" odpowiedzi - tym bardziej że w poście nie podkreślałeś "nieznaczącej" liczby wyborców w USA i porównywalnie "nieznaczącej" liczby wyborców w ZK w Białołęce jak i w innych aresztach i zakładach karnych. W jedynie próbowałeś "dowicpnie zdezawuować" pewną opcję polityczną.

W USA mieszka (na stałe lub chwilowo) co najmniej kilka milionów Polaków z czynnym prawem wyborczym (z racji przepisów prawa). A głosuje garstka. Z kolei moje "dezawuowanie" polegało na tym, że pewna opcja polityczna zawsze wygrywa w polskich ZK i w polskich aresztach śledczych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 01:29, Xarthisius napisał:

Wyniki z USA (na podstawie [1]). 26126 glosow waznych

  • 55.6% - Duda
  • 34.6% - Trzaskowski
  • 6.23% - Holownia
  • 5.45% - Bosak
  • 1.79% - Biedron

[1] https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/dane_w_arkuszach

WOW. Polska "prawica" trzyma się u Was niezle... Wygląda na to, ze niewiele wśród amerykańskiej Polonii się zmieniło w przeciągu ostatnich 30 lat. Dla ciekawostki i porównania wyniki ze Szkocji (w całym UK podobnie):

Rafał Trzaskowski - 48,5 proc.,

Szymon Hołownia - 18 proc.,

Andrzej Duda - 14,23 proc.,

Krzysztof Bosak - 10,6 proc.

Robert Biedroń - 6,15 proc.

Dnia 29.06.2020 o 19:24, andyopole napisał:

...lub pochodza z "Lublyna" czy innego Podkarpacia....     :D

Ej!!!

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...