Jump to content
Sign in to follow this  
vaneeek

Czy można zostać w USA na stałe po studiach (z wizy studenckiej przejść na pracowniczą)?

Recommended Posts

Witajcie, mam pytanie dotyczące studiów i zamieszkania w USA. Otóż, planuje studia (możliwe, że na Harvardzie) a po nich bardzo chciałabym zamieszkać tam na stałe i spełniać się zawodowo. Czy mogłabym jakoś przejść z wizy studenckiej na pracowniczą?  gdybym znalazła pracę np. W kancelarii prawnej (bo taki kierunek wybralam)? Czy mogłabym wtedy zostać tam na stałe? Błagam, pomóżcie :(( 

45 minut temu, vaneeek napisał:

Witajcie, mam pytanie dotyczące studiów i zamieszkania w USA. Otóż, planuje studia (możliwe, że na Harvardzie) a po nich bardzo chciałabym zamieszkać tam na stałe i spełniać się zawodowo. Czy mogłabym jakoś przejść z wizy studenckiej na pracowniczą?  gdybym znalazła pracę np. W kancelarii prawnej (bo taki kierunek wybralam)? Czy mogłabym wtedy zostać tam na stałe? Błagam, pomóżcie :(( 

Ja bym sie spodziewal ze ktos startujacy na Ivy League uni jest w stanie samemu znalezc odpowiedz na to pytanie w jakies 15 sekund.

Przejscie ze studenckiej na pracownicza jest mozliwe tak jak zawsze to bylo mozliwe - jezeli znajdzie sie pracodawce ktory Cie na nia zasponsoruje. Tak samo mozna zostac zasponsorowanym bez studenckiej, po studiach z polski...

• Like 1
  • Upvote 7

Nikt cie nie zasponsoruje na prace w kancelarii po zakonczeniu samego bachelor's degree, nawet na Harvardzie. 

Zeby byc prawnikiem w USA, musisz najpierw skonczyc 4-letnia uczelnie, potem zdawac egzaminy i, jezeli dostaniesz sie, studiowac nastepne 3 lata. Wiec 7 lat studiow. Studia prawa kosztuja dobre $30,000-$50,000 na rok, i nie ma pomocy finansowej. Musialabys sie zadluzyc, a zaden bank w USA takiej kwoty Ci nie pozyczy. Musialabys szukac w Polsce/Europie. 

Prawo jest specyficznym przedmiotem nauki /zawodem ponieważ jest sprofilowane pod dany system prawny/dany kraj (za wyjątkiem specjalizacji w zakresie szeroko rozumianego prawa międzynarodowego) więc podejmowanie się jego nauki na uczelni w kraju, w którym nie ma się pewności zatrudnienia, w perspektywie konieczności poniesienia znacznych wydatków finansowych, w moim odczuciu wydaje się być nie do końca trafionym wyborem.

Z tego samego względu studia prawnicze w UE nie pomogą w migracji do USA.

• Upvote 5

9 godzin temu, vaneeek napisał:

Zapoznaj jakiegoś amerykanina... Na TLC leci ciekawy program " wiza na miłość" i ten program pokazuje jak nie którzy są zdesperowani aby pobrać się z kimś nawet 2 razy starszym od siebie z innym kolorem skóry tylko dlatego aby zdobyć zieloną kartę...

4 godziny temu, Robert1992 napisał:

z innym kolorem skóry...

Horror ! I moze nawet nie katolik! 

• Like 4
  • Haha 2

33 minuty temu, katlia napisał:

Horror ! I moze nawet nie katolik! 

Kurcze to ja ide chyba prosto do piekla:p

• Upvote 2

47 minut temu, Patipitts napisał:

Kurcze to ja ide chyba prosto do piekla:p

Nie martw się, ponieważ wszystko wskazuje że ja tam będę pierwszy zadbam żeby było dobrze napalone. Ciepelko będzie.  :D

• Haha 1
  • Upvote 2

8 hours ago, Robert1992 said:

Zapoznaj jakiegoś amerykanina..

Albo Amerykankę. Nie będziemy zaściankowi...

• Haha 1
  • Upvote 2