Skocz do zawartości

DV-2022 ???


rafal723 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 hours ago, Amelia31 said:

Mam luzne przemyslenia...Jak myslicie, w zwiazku z obecna sytuacja epidemii mniej osob zlozy podania ;) ?  Czy wiecej bo ogolny kryzys.. Mozna gdzies uzyskac takie dane ile osob sklada?

Statystyki mówią same za siebie. Co raz mniej ludzi chce emigrować do USA, a to dlatego, że głównie regiony takie jak Europa, Australia, Chiny czy Japonia są dużo bardziej przyjazne do życia, niż Stany. Chociaż może użycie słowa ”chce” to zbyt wiele, bo każdy chciałby spełnić American Dream. Bardziej chodzi o to, że mniej ludzi już postrzega Stany jako opcje, kierunek docelowy, skoro 2 godziny lotem do UK/Irlandii czy Niemiec i zarabiamy to samo, wydając na życie mniej.

Statystyki:

DV-2020: 23,182,554 aplikacji, z czego 0.36% wygrało wizę.

DV-2021: 11,830,707 aplikacji, z czego 1.12% wygrało wizę.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa#Statistics

Zatem szansa na GC znacząco rośnie, jak widać w DV-2021 była ponad trzykrotnie większa niż w roku poprzednim.

Infrastruktura USA jest w opłakanym stanie. Ilość bezdomnych rośnie. Ludzie w San Jose, CA pracują dla największych korporacji na świecie, a śpią w samochodach bo nie stać ich na wynajęcie mieszkania. Cała Kalifornia stała się LA Skid Row gdzie bezdomni śpią na ulicach śródmieścia miast w namiotach. Ceny życia są nieproporcjonalne do zarobków. Polityka i gospodarka to jeden wieki syf. Służba zdrowia to już w ogóle kuriozum.

USA zatrzymało się w rozwoju jakieś 20 lat temu, a to głównie dzięki pokoleniu gen-z i gen-x (sam jestem gen-z, wiem co mówię) którzy uważają, że wszystko im się należy, na wszystko trzeba narzekać, o wszystko protestować i na nic nie trzeba pracować.

USA to obecnie kraj trzeciego świata, który nosi złoty pasek Gucci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, whysoserious3 said:

Statystyki mówią same za siebie.

Statystyki maja to do siebie, ze ludzie je lubia naciagac pod swoje tezy, czesto bez zrozumienia procesow, ktore za nimi stoja...

Ten spadek miedzy DV20 a DV21 na przyklad wynika z wprowadzenia obowiazku posiadania paszportu przy zgloszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Xarthisius said:

Statystyki maja to do siebie, ze ludzie je lubia naciagac pod swoje tezy, czesto bez zrozumienia procesow, ktore za nimi stoja...

Ten spadek miedzy DV20 a DV21 na przyklad wynika z wprowadzenia obowiazku posiadania paszportu przy zgloszeniu.

Chcesz mi powiedzieć, że prawie 4 mln. europejczyków nie ma paszportu, planując wyjazd do USA? W Afryce to może zrozumiałe, ale nie w Europie w XXI wieku. Argument nietrafiony. ;)

edit: I tak, zastanawiałem się nad przytoczeniem warunku posiadania paszportu przy składaniu aplikacji do loterii, po czym sprawdziłem liczby. Posiadanie paszportu na pewno wpływa na niższą liczbę aplikacji, ale nie gwałtownie. Nadal nie zmienia to faktu, że szansa wygranej wzrosła w odniesieniu do loterii sprzed dwóch lat trzykrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, whysoserious3 said:

Chcesz mi powiedzieć, że prawie 4 mln. europejczyków nie ma paszportu, planując wyjazd do USA? W Afryce to może zrozumiałe, ale nie w Europie w XXI wieku. Argument nietrafiony. ;)

Zobacz, ktore "europejskie" kraje maja najwiecej zgloszen i ktorym najwiecej spadlo miedzy DV20 i DV21. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xarthisius said:

Zobacz, ktore "europejskie" kraje maja najwiecej zgloszen i ktorym najwiecej spadlo miedzy DV20 i DV21. 

Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Wizy z loterii DV przydzielane są na region, a nie kraj. W tym przypadku więc chodzi dokładnie o Europe, w której w ubiegłej loterii wzięło udział niemal połowa liczby z lat poprzednich. To znaczący spadek, który daje większą szansę innym uczestnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, whysoserious3 said:

Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Wizy z loterii DV przydzielane są na region, a nie kraj. W tym przypadku więc chodzi dokładnie o Europe, w której w ubiegłej loterii wzięło udział niemal połowa liczby z lat poprzednich. To znaczący spadek, który daje większą szansę innym uczestnikom.

Ja nie kwestionuje wiekszej szansy na wylosowanie, tylko Twoja teze, ze spadek liczby zgloszen wynika z mniejszej checi do emigracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Xarthisius said:

Ja nie kwestionuje wiekszej szansy na wylosowanie, tylko Twoja teze, ze spadek liczby zgloszen wynika z mniejszej checi do emigracji...

Nie mówię, że spadek zgłoszeń do loterii wynika tylko z mojej tezy. Wymóg posiadania paszportu na pewno się do tego przyczynił, ale w obliczu obecnej sytuacji w Stanach, która nasyca się odkąd Trump objął urząd, dużo ludzi zrezygnowało z emigracji tam. Jeśli ktoś chce wyjechać do Stanów z powodów ekonomicznych, to jest szaleńcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, whysoserious3 napisał:

Nie mówię, że spadek zgłoszeń do loterii wynika tylko z mojej tezy. Wymóg posiadania paszportu na pewno się do tego przyczynił, ale w obliczu obecnej sytuacji w Stanach, która nasyca się odkąd Trump objął urząd, dużo ludzi zrezygnowało z emigracji tam. Jeśli ktoś chce wyjechać do Stanów z powodów ekonomicznych, to jest szaleńcem.

To zależy w co celujesz, jeśli jedziesz z powodów ekonomicznych. Nie dziwię się ludziom, którzy tam wyjeżdzają, prościej prowadzi się biznes niż w Polsce, ja naprzykład celuję w branżę transportową i uważam, że zarobki o wiele lepsze niż w Europie, szczególnie jeśli masz własną ciężarówkę, ale kusi mnie USA też innymi, nie tylko ekonomicznymi cechami. A abstrahując, myślałem, że szanse na wygranie w Europie były zawsze większe, a nie te marne 0.60 w tamtym roku, czy lekko ponad 1 procent w tym roku, zawsze myślałem, ze to jest około 2 procent, coś jak trójka w lotka, no cóż, szanse bardzo małe niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...