Skocz do zawartości

DV-2022 ???


rafal723 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@che dzieki, a takie pytanie jeszcze, jak to jest jesli w tej chwili zony nie mam, ale zalozmy ze sie uda wygrac w loterii. I albo jeszcze orzed samym lotem do usa bym chcial wziac slub lub jak juz tam bede to po jakims czasie go wziac, jest mozliwosc wtedy sciagnac zone? I drugie pytanie czy zielona karta upowaznia tylko do pracy u kogos tam w stanach czy moge rowniez otworzyc u nich swoja firme i dzialac na swoim jednoczesnie ewentualnie pracujac u kogos? Jesli nie to tez bym nie chcial zamykac swojej firmy w PL, tylko tutaj zostawic zaufanego czlowieka (rodzina) do pilnowania firmy i pracownikow a jednoczesnie zarabiac u kogos w stanach. Wtedy mam dwa zrodla dochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, snaperr said:

@che dzieki, a takie pytanie jeszcze, jak to jest jesli w tej chwili zony nie mam, ale zalozmy ze sie uda wygrac w loterii. I albo jeszcze orzed samym lotem do usa bym chcial wziac slub lub jak juz tam bede to po jakims czasie go wziac, jest mozliwosc wtedy sciagnac zone? I drugie pytanie czy zielona karta upowaznia tylko do pracy u kogos tam w stanach czy moge rowniez otworzyc u nich swoja firme i dzialac na swoim jednoczesnie ewentualnie pracujac u kogos? Jesli nie to tez bym nie chcial zamykac swojej firmy w PL, tylko tutaj zostawic zaufanego czlowieka (rodzina) do pilnowania firmy i pracownikow a jednoczesnie zarabiac u kogos w stanach. Wtedy mam dwa zrodla dochodu

Pierwsze pytanie: małżonkę możesz dodać do formularza DS-260 do czasu rozmowy w ambasadzie. Po otrzymaniu zielonej karty już nic nie zrobisz. Jeśli wtedy weźmiesz ślub, to będziesz musiał czekać aż zostaniesz obywatelem USA i na tej podstawie Twoja żona będzie wtedy mogła uzyskać zieloną kartę - przy założeniu, że żona nie jest obywatelem USA.

 

Drugie pytanie: zielona karta daje dokładnie takie same uprawnienia i obowiązki co obywatelstwo USA na wszystkich etapach życia, z wyjątkiem dwóch rzeczy: nie możesz głosować w wyborach, ani pełnić żadnych funkcji rządowych. Także możesz założyć swoją firmę mając status rezydenta. Na takiej zasadzie między innymi działa właśnie wiza EB-5, czyli tzw. ”golden visa”, która po zainwestowaniu w gospodarkę USA $900,000 USCIS daje Ci status rezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, snaperr napisał:

@che dzieki, a takie pytanie jeszcze, jak to jest jesli w tej chwili zony nie mam, ale zalozmy ze sie uda wygrac w loterii. I albo jeszcze orzed samym lotem do usa bym chcial wziac slub lub jak juz tam bede to po jakims czasie go wziac, jest mozliwosc wtedy sciagnac zone? I drugie pytanie czy zielona karta upowaznia tylko do pracy u kogos tam w stanach czy moge rowniez otworzyc u nich swoja firme i dzialac na swoim jednoczesnie ewentualnie pracujac u kogos? Jesli nie to tez bym nie chcial zamykac swojej firmy w PL, tylko tutaj zostawic zaufanego czlowieka (rodzina) do pilnowania firmy i pracownikow a jednoczesnie zarabiac u kogos w stanach. Wtedy mam dwa zrodla dochodu

Przestudiuj sobie wątki DV- z poprzednich lat. Tam masz czytania kilka dni ale dowiesz się chyba wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam dwa pytanka 
1) czy składając wniosek ja oraz moja żona w dv 2022 chcąc dodać swoje dzieci, bo rozumiem, że tak to się robi to dzieci powinny mieć ważne paszporty? czy w ogóle jest tam taka opcja dla dzieci? (jedno nie ma wyrobionego paszportu.. :( ) 

2) co z dzieckiem które jest jeszcze nienarodzone wiec nie ma paszportu, a urodzi się po wynikach losowania ;-) ? 

 

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, FOGO said:

Cześć mam dwa pytanka 
1) czy składając wniosek ja oraz moja żona w dv 2022 chcąc dodać swoje dzieci, bo rozumiem, że tak to się robi to dzieci powinny mieć ważne paszporty? czy w ogóle jest tam taka opcja dla dzieci? (jedno nie ma wyrobionego paszportu.. :(

2) co z dzieckiem które jest jeszcze nienarodzone wiec nie ma paszportu, a urodzi się po wynikach losowania ;-) ? 

 

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam 

Doslownie strone wczesniej padlo to pytanie:

Paszporty beda Ci potrzebne dopiero po wylosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolejnym głupim pytaniem w cąłym domu nie mam ani jednej białej ściany ( prześcieradła też) od tygodnia kombinuje skąd wziąść białe tło i tak kiepsko. Na dodatek dom mam odmalowany dopiero co w naprawdę mocnych kolorach , które nawet za jasne nie ma jak uznać a co dopiero za wpadające w biel. Wysyłał ktoś zdjęcia na takim mocniejszym tle? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Łukasz90 said:

A ja z kolejnym głupim pytaniem w cąłym domu nie mam ani jednej białej ściany ( prześcieradła też) od tygodnia kombinuje skąd wziąść białe tło i tak kiepsko. Na dodatek dom mam odmalowany dopiero co w naprawdę mocnych kolorach , które nawet za jasne nie ma jak uznać a co dopiero za wpadające w biel. Wysyłał ktoś zdjęcia na takim mocniejszym tle? 

 

Pozostaje Ci tylko iść do profesjonalnego fotografa. Niech Ci tylko nie przychodzi na myśl obróbka zdjęcia, bo oni to wykrywają z łatwością.

Edit: jeśli w tym roku nie uda Ci się zrobić zdjęcia, to polecam zamówić/kupić na następną turę białe prześcieradło, co byś nie musiał kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 19:38, snaperr napisał:

@che dzieki, a takie pytanie jeszcze, jak to jest jesli w tej chwili zony nie mam, ale zalozmy ze sie uda wygrac w loterii. I albo jeszcze orzed samym lotem do usa bym chcial wziac slub lub jak juz tam bede to po jakims czasie go wziac, jest mozliwosc wtedy sciagnac zone? I drugie pytanie czy zielona karta upowaznia tylko do pracy u kogos tam w stanach czy moge rowniez otworzyc u nich swoja firme i dzialac na swoim jednoczesnie ewentualnie pracujac u kogos? Jesli nie to tez bym nie chcial zamykac swojej firmy w PL, tylko tutaj zostawic zaufanego czlowieka (rodzina) do pilnowania firmy i pracownikow a jednoczesnie zarabiac u kogos w stanach. Wtedy mam dwa zrodla dochodu

 

W dniu 8.11.2020 o 00:07, whysoserious3 napisał:

Pierwsze pytanie: małżonkę możesz dodać do formularza DS-260 do czasu rozmowy w ambasadzie. Po otrzymaniu zielonej karty już nic nie zrobisz. Jeśli wtedy weźmiesz ślub, to będziesz musiał czekać aż zostaniesz obywatelem USA i na tej podstawie Twoja żona będzie wtedy mogła uzyskać zieloną kartę - przy założeniu, że żona nie jest obywatelem USA.

Małe sprostowanie - na sponsorowanie żony nie trzeba czekać, aż się zostanie obywatelem USA. Można sponsorować mając tylko zieloną kartę.

A pracować można gdzie tylko i jak tylko się chce - oczywiście w granicach prawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc:) Wczoraj wieczorem probowalam zlozyc wniosek. Stalo sie najgorzej : klikam drugie SUBMIT   a tam : Page can't be displayed ! :( Niestety nie wiem czy pierwszy wniosek sie udalo zlozyc.  Dzis sprobowalam zlozyc wniosek  i wszystko szlo szybciej, mam Confirmation nr.   Czy ktos mial taki przypadek ??   Obawiam sie, ze pierwszy wniosek mogl przejsc, ale jednak nie dostalam numeru zatem totalnie nie moglam byc tego pewna ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...