Skocz do zawartości

DV-2022 ???


rafal723 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Udało mi się złożyć wniosek za 4 razem. Po wpisaniu danych i zaakceptowaniu wyskakiwał błąd serwera ale udało się :) mam szybkie pytanie , mam już wizę turystyczna i byłem raz w USA i czy jak po COVID będę chciał znów turystycznie odwiedzić to będę miał jakieś problemy na granicy, ze składałem papiery o zielona kartę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ariadna napisał:

przegapiłam temat. Teraz próbuję się zarejestrować i serwer padł... nie ma opcji wysłania zgłoszenia. :( Macie jakieś rady czy da się coś zrobić?

Ja wczoraj około 22--1 w nocy też nie miałem szans wysłać .Dopiero dzisiaj około 9 rano poszło bez problemu .Teraz to trzeba co chwilę próbować , może wskoczy i da sie wysłać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Miszczo1212 said:

Udało mi się złożyć wniosek za 4 razem. Po wpisaniu danych i zaakceptowaniu wyskakiwał błąd serwera ale udało się :) mam szybkie pytanie , mam już wizę turystyczna i byłem raz w USA i czy jak po COVID będę chciał znów turystycznie odwiedzić to będę miał jakieś problemy na granicy, ze składałem papiery o zielona kartę ?

Pytałem o to osobiście oficera konsularnego w ambasadzie US w Dublinie. Odpowiedź brzmi: nie. Oficer na granicy o tym wie i musi (zgodnie z prawem imigracyjnym) zakładać, że chcesz wyemigrować, nawet jeśli posiadasz tylko wizę turystyczną. NATOMIAST. Samo uczestnictwo w loterii wizowej nie stanowi podstawy prawnej do odmowy wjazdu. To tyle w kwestii imigracji, a dalej to już Ty musisz udowodnić, że na wizie turystycznej nie będziesz chciał tam zostać na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Miszczo1212 said:

Udało mi się złożyć wniosek za 4 razem. Po wpisaniu danych i zaakceptowaniu wyskakiwał błąd serwera ale udało się :) mam szybkie pytanie , mam już wizę turystyczna i byłem raz w USA i czy jak po COVID będę chciał znów turystycznie odwiedzić to będę miał jakieś problemy na granicy, ze składałem papiery o zielona kartę ?

Nie złożyłeś papierów o zieloną kartę!!!

Złożyłeś wniosek o udział w loterii o prawo do złożenia wniosku o wizę imigracyjną. Jeśli Ciebie by wylosowali to o ile nie zmieniłeś zdania musisz wypełnić wniosek DS-260 i dopiero złożenie tego wniosku jest wyrażeniem intencji imigracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Nie złożyłeś papierów o zieloną kartę!!!

Złożyłeś wniosek o udział w loterii o prawo do złożenia wniosku o wizę imigracyjną. Jeśli Ciebie by wylosowali to o ile nie zmieniłeś zdania musisz wypełnić wniosek DS-260 i dopiero złożenie tego wniosku jest wyrażeniem intencji imigracyjnych.

Nie krzycz na mnie proszę xd rozumiem, ze złe dobrałem słowa. W sumie to złożyłem ten wniosek o udział w loterii tylko dlatego, ze mnie namówił mój kolega, który naprawdę chce emigrować. Ja mam to gdzieś bo mam stabilna prace i nawet mieszkania się dorobiłem . A nie ukrywam , ze wyjazd turystyczny mnie nadal interesuje , jest pare punktów, które chciałbym chociaż raz w życiu zwiedzić. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Miszczo1212 said:

Nie krzycz na mnie proszę xd rozumiem, ze złe dobrałem słowa. W sumie to złożyłem ten wniosek o udział w loterii tylko dlatego, ze mnie namówił mój kolega, który naprawdę chce emigrować. Ja mam to gdzieś bo mam stabilna prace i nawet mieszkania się dorobiłem . Pozdrawiam :)

To kolega liczy ze weźmiesz z nim ślub jak wygrasz w loterii czy jak? :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...