Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie martwi cos jeszcze. Niestety ostatnio zauwazylem sporo zachorowan wsrod znajomych. Akurat wszyscy zaszczepienie Pfizerem. Przebieg choroby byl taki sam jak przed akcja szczepien - wysoka goraczka, utrata wechu i 1-2 tygodnie grypowych objawow. No i do tego informacja sprzed dwoch dni. Znajomy umarl na Covid w ciagu 2 dni od stwierdzenia objawow. Zlapal na Bahamach na wczasch. Z tego co wiem nie mial zadnych innych chorob, przynajmniej o ktorych rodzina by wiedziala. Mial ogromne problemy z oddychaniem jak zlapal Covida, rowniez zaszczepiony... 

Mozna sie tylko pocieszyc, ze zapewne bez sczepien skala by byla znacznie wieksza. Aczkolwiek wiem, ze szczepienia sa glownie po to, zeby zlagodzic przebieg choroby, wiec tym bardziej ciezko zrozumiec smierc znajomego z tego tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, barnclose said:

A mnie martwi cos jeszcze. Niestety ostatnio zauwazylem sporo zachorowan wsrod znajomych. Akurat wszyscy zaszczepienie Pfizerem. Przebieg choroby byl taki sam jak przed akcja szczepien - wysoka goraczka, utrata wechu i 1-2 tygodnie grypowych objawow. No i do tego informacja sprzed dwoch dni. Znajomy umarl na Covid w ciagu 2 dni od stwierdzenia objawow. Zlapal na Bahamach na wczasch. Z tego co wiem nie mial zadnych innych chorob, przynajmniej o ktorych rodzina by wiedziala. Mial ogromne problemy z oddychaniem jak zlapal Covida, rowniez zaszczepiony... 

Mozna sie tylko pocieszyc, ze zapewne bez sczepien skala by byla znacznie wieksza. Aczkolwiek wiem, ze szczepienia sa glownie po to, zeby zlagodzic przebieg choroby, wiec tym bardziej ciezko zrozumiec smierc znajomego z tego tygodnia...

Wbrew pozorom, wytłumaczenie jest b.proste: te szczepionki na COVID 19 są niewiele warte, gdyż nie działają na najnowsze mutacje wirusa. Tak jak w przypadku szczepionek na grypę. A co najciekawsze, to fakt ze najwiecej obecnie przypadków zarażeń jest w krajach o najwyższym stopniu wyszczepienia tj Izrael, Islandia czy Hiszpania. Dlatego tez:

1. nie szczepiłem się;

2. i nie zamierzam się szczepić. Bez względu na okoliczności.

Zresztą w moim przypadku nie ma takiej potrzeby. Nigdy na nic nie choruję. A tym samym mój układ immunologiczny nie potrzebuje żadnych „wspomagaczy” o wątpliwej wartości.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RobertNYc napisał:

Nigdy na nic nie choruję. A tym samym mój układ immunologiczny nie potrzebuje żadnych „wspomagaczy” o wątpliwej wartości.

50-letni syn mojej sasiadki mieszkajacy w NJ tez byl taki "gieroj" (Rosjanin zrodzicow, tutaj urodzony).

Lezal w domu 10 dni z goraczka ("bo mienja nikakoj czort nie trogajet") i nie poszedl do lekarza, gdy sasiadka przyszla do mnie z pytaniem "szto dielat?" poradzilem natychmiast isc na ER. spedzil chyba dwa miesiace na ICU. Lekarze dawali mu 20% szans na przezycie.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RobertNYc said:

 A co najciekawsze, to fakt ze najwiecej obecnie przypadków zarażeń jest w krajach o najwyższym stopniu wyszczepienia tj Izrael, Islandia czy Hiszpania.

No akurat bardzo sie mylisz jezeli chodzi o Izrael i Hiszpanie.
* Izrael - przodowal w szczepieniach... wiele miesiecy temu. Teraz powyzej 40% Izraelczykow jest niezaszczepionych, i wskaznik szczepien spadl dramatycznie. 
https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2021/08/20/1029628471/highly-vaccinated-israel-is-seeing-a-dramatic-surge-in-new-covid-cases-heres-why
* Hiszpania ma OGROMNY spadek w Covidzie. Jeden z najwiekszych na swiecie. 
https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/spain-covid-cases.html

Nie chcesz sie szczepic, nie szczep sie, mnie to zupelnie nie obchodzi.

Osobiscie bardzo sie ciesze ile ludzi choruje i umiera w miejscach takich jak Texas, Floryda, South Dakota czy Alabama. Uwazam ze ogolnie powyzszy srednia IQ kraju i troche obnizy ilosc trumperow. Dla mnie akurat i to i to jest good news.  

Edytowane przez katlia
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, katlia said:

No akurat bardzo sie mylisz jezeli chodzi o Izrael i Hiszpanie.
* Izrael - przodowal w szczepieniach... wiele miesiecy temu. Teraz powyzej 40% Izraelczykow jest niezaszczepionych, i wskaznik szczepien spadl dramatycznie. 
https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2021/08/20/1029628471/highly-vaccinated-israel-is-seeing-a-dramatic-surge-in-new-covid-cases-heres-why
* Hiszpania ma OGROMNY spadek w Covidzie. Jeden z najwiekszych na swiecie. 
https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/spain-covid-cases.html

Nie chcesz sie szczepic, nie szczep sie, mnie to zupelnie nie obchodzi.

Osobiscie bardzo sie ciesze ile ludzi choruje i umiera w miejscach takich jak Texas, Floryda, South Dakota czy Alabama. Uwazam ze ogolnie powyzszy srednia IQ kraju i troche obnizy ilosc trumperow. Dla mnie akurat i to i to jest good news.  

Osobiscie to ja uwazam,ze jestes debilem :) 

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, katlia said:



Osobiscie bardzo sie ciesze ile ludzi choruje i umiera w miejscach takich jak Texas, Floryda, South Dakota czy Alabama. Uwazam ze ogolnie powyzszy srednia IQ kraju i troche obnizy ilosc trumperow. Dla mnie akurat i to i to jest good news.  

Nie ciesz się przedwcześnie, gdyż jest więcej negatywnych wieści nt szczepionek na COVID.

Pewnie myślisz: zaszczepiłam się i jestem już bezpieczna.

Niestety nie. Bo okazało się ze po pôł roku, skuteczność szczepionki Pfizera spada do tylko 39%. Można śmiało założyć ze będziecie zmuszeni szczepić się na COVID-co roku.

Wow! Big Pharma odkryła prawdziwą żyłę złota. Tylko sam Pfizer (jak dotąd) zarobił $22 mld. A jeszcze zostało multum baranów do ostrzyżenia.

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, RobertNYc said:

Można śmiało założyć ze będziecie zmuszeni szczepić się na COVID-co roku.

No i co? Jestem na liscie na 3-cia dawke Phizera. Co roku szczepie sie na grype.  Kiedy jezdze do Afryki mam sczepionki na yellow fever i typhoid. Szczepie sie kiedy jest to zalecone. Nie rozumiem tej histerii. Jak mowie, mnie nie obchodzi co Ty masz na to do powiedzenia. 

  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, katlia said:

No i co? Jestem na liscie na 3-cia dawke Phizera. Co roku szczepie sie na grype.  Kiedy jezdze do Afryki mam sczepionki na yellow fever i typhoid. Szczepie sie kiedy jest to zalecone. Nie rozumiem tej histerii. Jak mowie, mnie nie obchodzi co Ty masz na to do powiedzenia. 

Z tym ze ja bynajmniej nie skończyłem.

I got more bad news for ya:

Szczepionki na COVID są do roku 2024 w fazie eksperymentalnej. A tym samym szczepiący się nimi to już nie tyle króliki doświadczalne, a osły doświadczalne. 
 

Pasuje?

  • Upvote 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...