Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, feniks_01 said:

"He/him/his" w Twoim podpisie -  mowi mi,ze jednak z Toba nie pogadam bo w tym "wspolczesnym" swiecie sie juz tez pogubiles :) 

 

Jak on smie byc przyjaznym osobom ktorzy Ci co im brakuje wiekszosci mozgu probuja dyskryminowac. Skandal !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile geopolityczne wpisy czyta się świetnie (Pan Jacek Bartosiak chyba wpadł na forum) , tak podchody do spięcia między "proszczepionkowcami" a "anty" to już są jakieś jaja. Naprawdę brakuje Wam tego typu dyskusji? Włączcie TV - w Polsce najpierw TVN, później TVP, w US najpierw FoxNews, później CNN. Gdzie się nie ruszysz to jakiś freak próbuje przekonać do swoich racji (tak, określam tak obie strony).  

Jeszcze brakuje kłótni kto jest lepszy - republikanie czy demokraci.  Albo PiS czy PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile geopolityczne wpisy czyta się świetnie (Pan Jacek Bartosiak chyba wpadł na forum) , tak podchody do spięcia między "proszczepionkowcami" a "anty" to już są jakieś jaja. Naprawdę brakuje Wam tego typu dyskusji? Włączcie TV - w Polsce najpierw TVN, później TVP, w US najpierw FoxNews, później CNN. Gdzie się nie ruszysz to jakiś freak próbuje przekonać do swoich racji (tak, określam tak obie strony).  
Jeszcze brakuje kłótni kto jest lepszy - republikanie czy demokraci.  Albo PiS czy PO. 

No i mamy oświeconego symetrystę do kompletu, możemy zamykać temat
choć zgadzam się, że ta dyskusja jest bezowocna
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feniks nie musi się martwić tym że ze mną nie pogada, bo od dawna mam go na liście zablokowanych, a jego treści widzę tylko jak ktoś je zacytuje. Zaimki dopisałem specjalnie, bo wiem że są delikwenci, których to triggeruje.

A i też załamuję ręce nad symetrystami. Jedna strona powie, że 2+2=4, druga że 2+2=5, a symetrysta że 2+2=4,5.

Edytowane przez motorolnik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 13:27, motorolnik napisał:

feniks nie musi się martwić tym że ze mną nie pogada, bo od dawna mam go na liście zablokowanych, a jego treści widzę tylko jak ktoś je zacytuje. Zaimki dopisałem specjalnie, bo wiem że są delikwenci, których to triggeruje.

A i też załamuję ręce nad symetrystami. Jedna strona powie, że 2+2=4, druga że 2+2=5, a symetrysta że 2+2=4,5.

Tu akurat ja mówię, że 2+2=4, a pozostałe sie kłócą czy to bardziej 3.5 czy 4.4.

Najlepiej wszędzie wrzucać politykę, Wy faszyści a Wy LGBT, rzygać się chce od tego bełkotu, tak samo jak że szczepionkami.

Jeszcze admin wtóruje jednej ze stron zamiast sypać ostrzeżenia za dyskusje nie w temacie i wszczynanie wojenek, brakuje szabelki i czołgu który można zaatakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/9/2021 at 8:53 PM, barnclose said:

@rzecze1 - swietny wywod, zreszta jak zwykle. Zgadzam sie, ze Rosja wykorzystuje swoje wplywy wysmienicie, chyba ponad swoja miare. Przeciez gospodarczo to kolos na glinianych nogach. Moje pytanie brzmi czy Rosja ma to wszystko o czym piszesz wystarczajaco sily i pieniedzy? Niedawny konflikt w Gorskim Karabachu Armenii z Azerbejdzanem pokazal niejako slabosc Rosji. Turcja ich tam pieknie rozegrala. Moze jednak sa jakies szanse w porozumieniu krajow Europy Srodkowo-Wschodnim az po Turcje, zeby sie przeciwstawic imperialnym planom Rosji? Co prawda nie mam zbyt wielkiej wiary w dalekosiezne plany strategiczne polskiej wladzy, ale trzeba przyznac, ze Adrian byl niedawno w Turcji jakies drony tam kupil. Zapewne jakies rozmowy bilateralne byly. Mam nadzieje, ze poczatki rozmow o jakims przyszlym sojuszu ;) Mam nadzieje, ze wladze zrozumia, ze musimy sami o siebie zadbac, z silna armia, gospodarka i rozsadnymi sojuszami z regionalnymi mocarstwami, ktore sa blizej nas niz USA, takimi jak np. z Turcja...

Obawiam się, że Turcja to raczej osłabiający NATO problem, niż antyrosyjskie rozwiązanie. Ostatnimi laty Turcja to jest… jak to się mówi - „a loose cannon”… Nie wiadomo co im odwali i kiedy i co w NATO dla wyłącznie swoich lokalnych, partykularnych interesów zablokują. Jeśli będzie trzeba - także w zgodzie z rosyjskim interesem. Zresztą, ich zwrot w stronę religijnej, anty-demokratycznej, islamistycznej republiki jest w kompletnej kontrze do antyislamistycznych tendencji tak w Polsce, jak i także gdzie indziej w Europie.

Casus Turcji jest tu zresztą najlepszym przykładem schizofrenii polskiej polityki zagranicznej - przed wojną Polacy popierali słabych, pro-nazistowskich, rewizjonistycznych Węgrów przeciwko silnej, uzbrojonej, demokratycznej, pro-wersalskiej Czechosłowacji… popierali tylko i wyłącznie z czysto emocjonalno-historycznych powodów… Dziś Polska chyba nadal, od lat, otwarcie popiera akces Turcji do UE, ignorując fakt, że gdyby to się stało to Europę zalałoby miliony muzułmanów szukających pracy, czemu Polska się przecież sprzeciwia… Plus właśnie destrukcyjna rola Turcji w NATO. Tu w stosunkach obu krajów nie ma żadnej przyszłości.

Prędzej już, na miejscu Amerykanów którym ten cały „Bliski Wschód Plus” jest potrzebny jak kamień u szyi (no chyba, że amerykańscy podatnicy naprawdę nie mają już na co wyrzucać bilionów w błoto?), i przy poparciu Polaków jeśli nad Wisłą kiedyś wrócą do myślenia wybiegającego wyobraźnią poza prowincjonalne parafie… to właśnie z coraz bardziej „problematycznej” Turcji uczyniłbym „deal”. Wyrzucić ich z NATO, dać Rosjanom wolną rękę nas Bosforem…

Perspektywa użerania się z Ukraińcami, którzy przynajmniej na razie zastąpili w historii upartych i ciagle sprawiających Rosjanom problemy Polaków… kontra perspektywa odzyskania przez „Chrześcijan” po przeszło 500 latach Konstantynopola… to byłoby dla Rosjan nieporównywalnie bardziej kuszące. Zwłaszcza, że to byłoby coś co do „Władimira” zdecydowanie dodałoby przydomek „Wielki”!…

A że nigdy by się to Rosjanom nie udało i wciągnęłoby ich w toczący się dziesięcioleciami konflikt - to tym lepiej! Tak upadają imperia… dzisiejsze sceny z Afganistanu powinny to Amerykanom uświadamiać najlepiej…

Ale to oczywiście political fiction. W między czasie dla Polski, po próbach manewrowania i utrzymania obecnego euro-amerykańskiego status quo… gdyby miało to się nie udać - to zostają tylko Niemcy! Miedzymorze to już w latach 30-tych były tylko marzenia… Dziś… dziś to nawet nie wiem jak to nazwać?… No ale to temat na inny wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6691336-951B-4164-8F9C-6C72F1A03171.thumb.png.453dd2ef661f1ccbb1159ae25b2b8149.png

 

Konferencja Bidena z 9 lipca przeszła dziś do historii…

Poszukiwania kozłów ofiarnych odpowiedzialnych za serwowanie mu niewiarygodnie błędnej oceny faktycznej sytuacji na pewno się już zaczęły.

Trudno mi sobie wyobrazić aby jeszcze wczoraj wieczorem pewny siebie Generał Milley, czy Sekretarz Stanu Blinken który od miesięcy, a nawet nadal dziś, wygaduje zaklinające rzeczywistość bzdury… przetrwali.

Decyzja o wycofaniu była słuszna i nieunikniona. Tu miał rację i Obama, i Trump, i Biden. 

Wykonanie… Amerykanie po raz kolejny złapani przez wroga ze spuszczonymi spodniami w niedzielny poranek… i spektakularny chaos który się rozwinął na oczach świata w dosłownie kilka godzin… to spada na Bidena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

A6691336-951B-4164-8F9C-6C72F1A03171.thumb.png.453dd2ef661f1ccbb1159ae25b2b8149.png

 

Konferencja Bidena z 9 lipca przeszła dziś do historii…

Poszukiwania kozłów ofiarnych odpowiedzialnych za serwowanie mu niewiarygodnie błędnej oceny faktycznej sytuacji na pewno się już zaczęły.

Trudno mi sobie wyobrazić aby jeszcze wczoraj wieczorem pewny siebie Generał Milley, czy Sekretarz Stanu Blinken który od miesięcy, a nawet nadal dziś, wygaduje zaklinające rzeczywistość bzdury… przetrwali.

Decyzja o wycofaniu była słuszna i nieunikniona. Tu miał rację i Obama, i Trump, i Biden. 

Wykonanie… Amerykanie po raz kolejny złapani przez wroga ze spuszczonymi spodniami w niedzielny poranek… i spektakularny chaos który się rozwinął na oczach świata w dosłownie kilka godzin… to spada na Bidena. 

Spadnie na Bidena, ale nie sadze ze ppolitycznie powaznie. Amerykanie nie chca byc w Afghanistanie, maja dosyc Bliskiego Wschodu, i chaos z wycofaniem tylko potwierdza ze to byla sluszna decyzja. Przynajmniej tak widze tutejsze reakcje jak narazie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat
  • Jackie odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...