Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

Shortage to jest wszystkiego - a wynika on nie z tego ze "ludziom sie nie chce pracowac", tylko ze producenci praktycznie wszystkiego tak zoptymalizowali supply chain (jak ktos wie co to jest Lean to bedzie wiedzial o czym mowie) w celu maksymalizacji zyskow, ze jakikolwiek problem rozwala system kompletnie. A tym problemem byl covid - czesc ludzi nie pracowala bo zamkneli zaklady, czesc bo byla chora, czesc zakladow zalozyla ze ogolnie bedzie dupa i przyciela produkcje a ludzi wyslala na bezrobocie (miejsce gdzie pracuje jest idealnym przykladem).  

Historyjki ze ludziom sie chce wiec jest zle to sa dobre w telewizji, jak sie wyborcow chce zdobyc.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, kzielu said:

I problem jest taki ze niektorym - niestety Tobie tez - wydaje sie ze rozwiazaniem tego problemu jest zmuszenie ludzi do pracy ze pensje za ktora pracowac im sie nie oplaca / nie chce / whatever. To jest calkowicie jakies utopijne mysle prosto z Fox News. 

Kzielu, punkt widzenia zalezy od od punktu siedzenia. 
I za wygodnym biurkiem wszystko wydaje sie cacy… 

I mowiac o nieopłacalnej pensji kolejny raz udowadniasz ze nie masz pojęcia o czym piszesz. 
Szczegolnie jezeli chodzi o turystyczne miejscowości 
 

W restauracji ktora wczesniej podalam za przyklad , kelner wyciąga $250-$300 za wieczor. Faktycznie głodowe wynagrodzenie….  

Housekeeping w motelu dostaje $20 na hr -  wg Ciebie nie da sie za to przetrwac ?  Zgadnij… dalej brak chętnych wiec zebys sie nie zdziwił jeżeli jadąc na wakacje nikt nie posprząta Ci pokoju (juz widze krzyki ale moge to zrobic sam! )  a obiad w restauracji bedzie graniczył z cudem (i godzinami czekania) 

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, agatenka said:

Housekeeping w motelu dostaje $20 na hr -  wg Ciebie nie da sie za to przetrwac ?  Zgadnij… dalej brak chętnych wiec zebys sie nie zdziwił jeżeli jadąc na wakacje nikt nie posprząta Ci pokoju (juz widze krzyki ale moge to zrobic sam! )  a obiad w restauracji bedzie graniczył z cudem (i godzinami czekania) 

 



 

Jak w hotelach spie prawie w kazdy weekend (pierwszy raz w historii mam status Diamond w Hilton Honors w tym roku - a powiedzmy w hotelach gosciem bylem raczej czestym), jadam - z przymusu - nie zebym narzekal - w restauracjach jak mnie nie ma w domu.  Dalej uwazasz ze nie wiem o czym mowie ? Na wschodnim wybrzezu nie bylem, ale w tym roku najdalej na poludnie Charlotte, NC, najdalej na polnoc w Petoskey, MI.  Spoiler alert - nie mialem zadnych problemow ani z pokojami ani z kolacjami w restauracjach.

Dodatkowy problem to taki ze piszesz o - w swoim mniemaniu - problemach nie podajac zadnych rozwiazan - zmusic ich sila do pracy ? Jakies obozy zorganizowac ? Zabrac unemployment (wiekszosc stanow juz zabrala, reszta jak rozumiem za niedlugo) ? Podaj jakas konkretne propozycje na rozwiazanie problemow o ktorych piszesz bo poki co poza narzekaniem na ludzi ktorzy wg. Ciebie nic nie robia to nie zauwazylem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Zabrac unemployment (wiekszosc stanow juz zabrala, reszta jak rozumiem za niedlugo) ? Podaj jakas konkretne propozycje na rozwiazanie problemow o ktorych piszesz bo poki co poza narzekaniem na ludzi ktorzy wg. Ciebie nic nie robia to nie zauwazylem.

Tak, od tego bym zaczęła.  Wszystkie turystyczne miejscowości zmagające się z niedoborem pracowników o ktorych wspomnialam znajdują sie w stanach w których dodatkowe benefity maja sie swietnie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace o ktorych mowa zawsze mialy duzy turnover. To nic nowego. Ciagle braki pracownikow byly uzupelniane imigrantami i cudzeziemcami na work&travel. Trump przestraszyl pierwsza grupe i wielu pojechalo do domu. Covid zamknal granice i nie ma teraz tej drugiej. Na dodatek wiele Amerykanow mialo dosyc takich prac. Zwolnienie w czasie pandemii dalo im okazje na przemyslenie zycia. Sama znam 3 osoby ktore osoby ktore ostatnio zrezygnowaly z pracy w resturacjach. Nie powrocili bo zdali sobie sprawe ze moga miec podobne zarobki i do tego benefits w innych branzach. Fakt, gdzie ja mieszkam jest sporo pracy, wiec jest z czego wybierac. I ludzie wybieraja. Nawet nie szukaja w restauracjach lub hotelach lub retail no wiedza ze takie prace istnieja, i zawsze beda. Traktuja je raczej jako back up plan, w razie jezeli nie dostana lepszej pracy ktora ma i benefits i jest fizycznie latwiejsza. A poniewaz jest teraz mniej Latynosow i tanszej sily roboczej z work&travel rezultaty sa jakie sa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, agatenka said:

Tak, od tego bym zaczęła.  Wszystkie turystyczne miejscowości zmagające się z niedoborem pracowników o ktorych wspomnialam znajdują sie w stanach w których dodatkowe benefity maja sie swietnie. 

Te benefity tez maja sie swietnie we wszystkich niebieskich stanach gdzie jest sporo DOBRYCH prac...z benefitami I urlopem. Wiec to nie jest tylko i wylacznie kwestia unployment. To jest kwestia ogolnych mozliwosci i kultury. Wyzysk jest po prostu bardzej akceptowany w niektorych rejonach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda tylko troche "zasluga" Bidena, ale Pentagon oglosil, ze wpisuje szczepionke na COVID do listy obowiazkowych szczepionek dla armii po 09/15/21. W rezultacie wszyscy dzielni chlopcy i dziewczeta, ktorzy trzymaja MAGA hats pod poduszkami w koszarach planuja masowa dezercje... Jak sie czyta ich rozpaczliwe tweety to nie starcza popkornu. :)

Swoja droga, (moze mnie ktos poprawi @Roelka v.2 ?), ale bylem pod wrazeniem, ze personel wojskowy, szczegolnie taki, ktory jest wysylany na misje krzewienia demokracji w dalekich krajach, jest obowiazkowo szczepiony na rozne dziwne choroby typu: waglik, tyfus, czarna ospa itp. Gdzie te szczepionki nawet nie sa w uzyciu dla normalnej populacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xarthisius said:

 

Swoja droga, (moze mnie ktos poprawi @Roelka v.2 ?), ale bylem pod wrazeniem, ze personel wojskowy, szczegolnie taki, ktory jest wysylany na misje krzewienia demokracji w dalekich krajach, jest obowiazkowo szczepiony na rozne dziwne choroby typu: waglik, tyfus, czarna ospa itp. Gdzie te szczepionki nawet nie sa w uzyciu dla normalnej populacji...

Tak jest. :) Maz mowi ze najgorsza jest szczepionka ma waglika. Ponoc boli jaki diabli. 

Ogolnie wsrod zolnierzy panuje teraz mala gownoburza, bo niestety nie kazdy pozytywnie przyjal wiadomosc co do obowiazkowej szczepionki na COVID. Maja byc dostepne rozne "exemptions" typu religia, ale nie jest to latwo dostac. Maz mowie ze zazwyczaj wojskowy chaplan (ktory przeprowadza wywiad z takim osobnikiem starajacych sie o fake exemption) widzi ze ktos chce klamac i takie wnioski sa odrzucane. 

Ciekawa jestem jakie beda konsekwencje dla zolnierzy ktorzy odmowia szczepionki... gdzies czytalam ze bedzie to Article 15, utrata benefitow i less than honorable discharge.

 

Z drugiej strony covidowi idioci powtarzaja ze covid to jak grypa i nie trzeba sie bac. Coz, zolnierze maja co roku obowiazkowe szczepienie na grype wiec w czym problem :D. Jedna szczepionka wte czy wewte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie czaje czemu się tak uparli akurat na tą szczepionke - bo znają jej skład (główny zarzut - "nie wiadomo co w niej jest") tak samo dobrze jak każdej innej....

Byłoby mi miło jakby mój pracodawca nakazał - meltdown tych co nie chcą byłby super :)

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kzielu said:

Ja to nie czaje czemu się tak uparli akurat na tą szczepionke - bo znają jej skład (główny zarzut - "nie wiadomo co w niej jest") tak samo dobrze jak każdej innej....

Byłoby mi miło jakby mój pracodawca nakazał - meltdown tych co nie chcą byłby super :)

Nie przetlumaczysz... uparli sie na sklad szczepionki bo niby szkodliwy ale z drugiej strony pala papierosy, pija alkohol, i jedza tony junk food ktorych sklad tez na 100% nie znaja... i nie widza problemu. Taka hipokryzja 100%. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat
  • Jackie odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...