Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, katlia said:

Jak pisalam - jestem na liscie na 3cia dawke. Czy to serio tak trudno zrozumiec? 

Tak, to jest (dla mnie) bardzo trudne do zrozumienIa. Fakt ze można tak kompletnie ogłupić ogół ludzi na całym świecie i wmówić im rzekomo śmiertelne zagrożenie ze strony wirusa, którego 90% populacji przechodzi „bezobjawowo” (cokolwiek to znaczy). A śmiertelność to nawet nie procent a ileś tam promili. I tak: jest mi trudno zrozumieć ogromny strach który widzę w oczach niektórych mijających mnie ludzi (chodzę bez maski-bo desperacko szukam tego mitycznego kowida, a wciąż nie mogę go znaleźć).

Świat w którym żyjemy, rządzony jest przez ogromne korporacje które są w stanie skorumpować każdego polityka i przekupić każde media które potem wspólnie robią ludziom papkę z mózgu. 

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat
  • Jackie odblokował ten temat

 

No, a wczoraj wszedłem tu w ogóle aby DLA ODMIANY skomentować coś pozytywnego co administracji Bidena, i panu sekretarzowi Blinkenowi, się udało. 

AUKUS. Nowy „defense pact” US, UK i Australii. W zamierzeniu jest antychiński, w praktyce - zobaczymy… Ale wszystko co formalnie łączy cześć świata na której się dziś generalnie standardowo wiesza psy i odprawia „name and shame”, jest moim zdaniem pozytywne. Bo ostatecznie, poprawność poprawnością, ale to tu, na Zachód, zwykli ludzie nadal ciągną. A nie gdzie indziej. Jak to mawiają w tej amerykańskiej grupie małych, dumnych chłopców?… The West is the Best… ;)

W każdym razie - w aspekcie międzynarodowym, jest to bardzo potrzebny oddech dla Bidena pogrążonego w katastrofie afgańskiej, dla Australii - pożyteczny postęp, bo oni jednak są fizycznie najbardziej zagrożeni, a dla Borysa - dowód na to, że izolacja UK to fikcja, a sam „antyliberalny Borys” to wytwór medialny liberalnych mediów, który może i ładnie pasował do załączonego obrazka (Trumpa) ale nigdy nie miał z rzeczywistością wiele wspólnego. O czym zresztą tu wielokrotnie wspominałem.

Francuzi się trochę wkurzyli… extra bonus ;) ... no bo stracili kupę pieniędzy na kontraktach na te atomowe łodzie… ale może im to jakoś przetłumaczy La Liberte czy inny New York Times w jakimś spontanicznym editorial, international edition :mellow:

All in all - a good day! Go Biden. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

Francuzi się trochę wkurzyli… extra bonus ;) ... no bo stracili kupę pieniędzy na kontraktach na te atomowe łodzie… ale może im to jakoś przetłumaczy La Liberte czy inny New York Times w jakimś spontanicznym editorial, international edition :mellow:

Troche mnie rozmieszyli - przeciez to zwykly biznes a nie jakies miedzynarodowe pakty...

Z drugiej strony to tylko lodzie o napedzie atomowym - zadna wielka przewaga na polu walki ale brzmi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...