Skocz do zawartości

Wyjazd do USA kiedy w Polsce masz dobrze..?


FOGO

Rekomendowane odpowiedzi

@feniks_01 przykład rasizmu systemowego z własnego doświadczenia - pierwsza aplikacja o mieszkanie na bardzo fajnym osiedlu w Austin - pola obowiązkowe do wypełnienia: wzrost, kolor oczu, naturalny kolor włosów. Nie legalne jest wprost zapytać o rasę, ale czy rudy albo blond to typowe włosy dla latino lub czarnoskórego... No i wiadomo, że kolor oczu to podstawowa cecha, która kwalifikuje Cię jako wypłacalnego, spokojnego mieszkańca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
25 minutes ago, feniks_01 said:

Pracowalem w takiej firmie i wiecej nie mam zamiaru. Jesli ktos sie chce na to godzic, to prosze bardzo. Prace zawsze mozna zmienic. Moze to trwac troche,ale jak sie ktos 18 lat meczy w takiej firmie, to jest tylko i wylacznie wina pracownika...

Gratuluje. You think like a real 'Murican. Z takim podejsciem nic by sie nie zmienilo w spoleczenstwie. Sam korzystasz z ciezko wywalczonych przywilejow i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mola said:

@feniks_01 przykład rasizmu systemowego z własnego doświadczenia - pierwsza aplikacja o mieszkanie na bardzo fajnym osiedlu w Austin - pola obowiązkowe do wypełnienia: wzrost, kolor oczu, naturalny kolor włosów. Nie legalne jest wprost zapytać o rasę, ale czy rudy albo blond to typowe włosy dla latino lub czarnoskórego... No i wiadomo, że kolor oczu to podstawowa cecha, która kwalifikuje Cię jako wypłacalnego, spokojnego mieszkańca...

 

Mola, serio? Bardzo ciekawe. To bylaby swietna test case na lawsuit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam dzisiaj fajny meme na FB, bardzo apropos:

European out-of-office: "I am camping for the next four weeks. Please email back in September."

American out-of-office: "I have left my desk for two hours to undergo kidney surgery, but you can reach me on my cell anytime."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

Mola, serio? Bardzo ciekawe. To bylaby swietna test case na lawsuit. 

Serio serio. To było nasze pierwsze mieszkanie, aplikację wypełnialiśmy jeszcze w PL i pamiętam to dobrze, bo się ciężko zastanawialiśmy, po czorta im takie dane. A potem jak już zamieszkaliśmy, to przyszło oświecenie, że jest bardzo biało. Było jedynie trochę Azjatów, ale ich kwalifikowały pensje (znaliśmy niektórych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, barnclose said:

No ja technicznie prace moge zmienic dopiero od 4 dni, chociaz to wciaz byloby ryzykowne (a dodam, ze chetnych jest sporo, bo mam doscy porzadany obecnie zawod). Bo wlasnie mi wtedy minelo, kiedy EB GC jest pending co najmniej 180 dni. Czekalem na to prawie 5 lat, wiec nie jest tak, ze zawsze mozesz zmienic prace. Ja moglem pracowac tylko dla sponsora... i nigdzie indziej, przynajmniej legalnie.

Twoj przypadek to co innego. Rozmowa byla o kims kto pracowal 18 lat, wiec domysalm sie,ze status byl US Citizen, a to zezwala na zmiane pracy ;)

33 minutes ago, katlia said:

Gratuluje. You think like a real 'Murican. Z takim podejsciem nic by sie nie zmienilo w spoleczenstwie. Sam korzystasz z ciezko wywalczonych przywilejow i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. 

Przeciez w POlsce bym zrobil to samo jeslio pracodawca by mnie traktowal jak smiecia. Skoro Ty sie na to godzisz, to nie znaczy,ze jamusze i bede.

35 minutes ago, mola said:

@feniks_01 przykład rasizmu systemowego z własnego doświadczenia - pierwsza aplikacja o mieszkanie na bardzo fajnym osiedlu w Austin - pola obowiązkowe do wypełnienia: wzrost, kolor oczu, naturalny kolor włosów. Nie legalne jest wprost zapytać o rasę, ale czy rudy albo blond to typowe włosy dla latino lub czarnoskórego... No i wiadomo, że kolor oczu to podstawowa cecha, która kwalifikuje Cię jako wypłacalnego, spokojnego mieszkańca...

 

O Panie... oni mnie w kazdej pracy zapytali o rase... Tak samo w aplikacji o prace.... Tak samo w aplikacji na obywatelstwo... zapytali o KOLOR WLOSOW, RASE I teraz najwazniejsze... ZAPYTALI MNIE O WAGE? Wyobrazasz to sobie? Oni sie zapytali ile waże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, feniks_01 napisał:

O Panie... oni mnie w kazdej pracy zapytali o rase... Tak samo w aplikacji o prace.... Tak samo w aplikacji na obywatelstwo... zapytali o KOLOR WLOSOW, RASE I teraz najwazniejsze... ZAPYTALI MNIE O WAGE? Wyobrazasz to sobie? Oni sie zapytali ile waże? 

Nic tylko się cieszyć, że jesteś białym facetem. Poza tym - zmień firmę, bo jakaś lewa... gdyby mnie w pracy spytali o takie rzeczy to by się skończyło to skandalem i pozwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mola said:

Nic tylko się cieszyć, że jesteś białym facetem. Poza tym - zmień firmę, bo jakaś lewa... gdyby mnie w pracy spytali o takie rzeczy to by się skończyło to skandalem i pozwem. 

No tak.... "cieszyc sie,ze jestem bialym facetem"... Widze,ze nalezysz do tego "typu" Karen ktore widza białego faceta jako najwieksze zagrozenie dla wspolczesnego swiata.

No i teraz moje pytanie jak Twoja wypowiedz nie była rasistowska? Skoro uznajesz wiekszosc jednej rasy (cyt. biały facet) nad reszta. Prosze wytlumacz, ja poczekam :)

 

No i oczywiscie, firma ktora zatrudnia ponad 80 k pracownikow na calym swiecie nie wie jakie pytania zadac a jakich nie.

Jak skladalas petycje o cielona karte badz obywatelstwo to tez byl skandal i pozew wobec USCIS? Bo chyba mi sie o uszy nie obiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...