Skocz do zawartości

Wyjazd do USA kiedy w Polsce masz dobrze..?


FOGO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dodam ze do innych dosc slabych rzeczy w US mozna zaliczyc pogode - tak jak dzisiaj - spedzam wieczor w piwnicy bo tornado niedaleko, NWS wydal chyba wszystkie mozliwe warningi, na zachodzie kraju jakis kosmiczny heat wave a bedzie tylko gorzej niestety. Scenariusz z filmow katastroficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
52 minutes ago, kzielu said:

Ja tylko dodam ze do innych dosc slabych rzeczy w US mozna zaliczyc pogode - tak jak dzisiaj - spedzam wieczor w piwnicy bo tornado niedaleko, NWS wydal chyba wszystkie mozliwe warningi, na zachodzie kraju jakis kosmiczny heat wave a bedzie tylko gorzej niestety. Scenariusz z filmow katastroficznych.

Nie chce Cie martwic, ale tornada tez sie pokazuja w Polsce. 
https://gk24.pl/radar-burzowy-na-lato-2021-ekstremalne-zjawiska-burze-traby-powietrzne-grad-tornada-sprawdz-gdzie-jest-burza-mapa-1806/ar/c1-15629339

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, katlia said:

To jeszcze pozostaje odpowiedziec na pytanie, w ktorym z tych krajow buduja domy z pazdzierza, patykow i gwozdzi... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia - wiem, miałem kiedyś przyjemność (okolice Bielska Białej, 2009 chyba).

Przy okazji - nigdy nie bym nie zgadł że Bareja nakręcił odcinek Alternatywy 4 "20 stopień zasilania" o Teksasie w roku 2021. Gość miał łeb... (Młodsi pewnie nie wiedzą o co chodzi ale sceny z głębokiego komunizmu się odbywają właśnie w kraju gdzie wszystko co nie jest skrajnym kapitalizmem jest socjalizmem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzięki za opowiedz w temacie widzę, że wątek trochę się rozwinął. Jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe historie o tym , że stał przed podobnym dylematem dobre życie w Polsce a wszystko na nowo w USA to byłbym wdzięczny o wypowiedzenie się:-) ale nie róbcie już off topic o rasizmie bo nie to jest tematem tego wątku. 
 

dzieki pozdrawiam.

Mi nie udało się wylosować GC będę próbował do skutku ale pewnie strach przyjdzie wtedy kiedy okaże się, ze wygrałem. 
Dla mnie USA to magia.. to spełnienie marzeń to mój swiat z wyobraźni coś co nie można opisać słowami. Tak już mam, pewnie wiele osób ma podobnie. Byłem tam chwile ale to była turystyka - tak jak ktoś napisał wyjazd na zakupy czy turystyczny to nie to co przeprowadzka na poważnie. Gdzie sprzedajesz wszystko co w Polsce osiągnąłeś, rzucasz bardzo dobrze płatna pracę i zaczynasz jak w filmie Company Man od zera bo mam świadomość ze z wykształceniem finansowym i zamówienia publiczne znaleźć prace w finansach może być ciężko - inne przepisy inne regulacje.
 

To takie moje przemyślenia. W Polsce nie mogę się odnaleźć. Czytam książki o USA przewodniki cała chatę zbudowałem na wzór amerykański (hehe dla niektórych kosmos ze ktoś tak może zyc) przed moim domem stoi Ford f150 a mustang w garażu ;-) nie brakuje tez kosza do gry a listonosz wsadzając list do skrzynki podnosi czerwona flagę od skrzynki na listy :-D w garażu wisi wielka amerykańska i pare gadżetów z USA jak śpiewająca ryba Billy ;-) to taki mój *chory swiat - rodzina nie rozumie, znajomo alceptują :-) a mi jest ciężko. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...