Skocz do zawartości

Wyjazd do USA kiedy w Polsce masz dobrze..?


FOGO

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, ilya_ said:

jak dla mnie emigracja do usa jest na TAK, ale tylko w przypadku bardzo dobrej pracy z benefitami.

zostawiajac normalne zycie w pl, aby klepac bide z tygodnia na tydzien na greenpoinncie w nowym jorku  i wmawiac sobie, ze jest sie w ameryce - polacy wciaz tak robia. 

100% prawda. Mając wygodne, dobre życie w Polsce nie ma zupełnie sensu przenosić się do US, no chyba że masz na starcie zapewniony bardzo dobry zawód, który pozwoli na życie na tym samym poziomie co w PL. Emigracja do US tylko po to, żeby móc się pochwalić faktem, że się mieszka w Ameryce to bezsens zupełny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odpowiadając na zadane pytanie - tak, ja myślę w podobny sposób. W Polsce rodzina, bardzo dobra praca i własne mieszkanie, dobra kasa w pracy. Też się duszę i marzę o wyjeździe do USA ale nie tak jak ktoś życzliwy napisał - żeby się pochwalić życiem w Stanach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie mogę normalnie żyć z myślą, że zostawię wszystko i przeniosę się do USA. Oczywiście, potrzebuję zielonej karty, ale to moje marzenie. Byłam już raz w USA na 4 miesiące i był to najlepszy czas w moim życiu. Mam nadzieję, że pewnego dnia spełnię swoje marzenie. Najtrudniej jest mi zostawić pracę, przyjaciół, dom, ale czuję, że Polska nie jest miejscem, w którym chciałabym spędzić całe swoje życie. Dlatego cieszę się, że znalazłam to forum, bo tutaj mogę znaleźć wiele inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emanuelz napisał:

Nie mogę normalnie żyć z myślą, że zostawię wszystko i przeniosę się do USA. Oczywiście, potrzebuję zielonej karty, ale to moje marzenie. Byłam już raz w USA na 4 miesiące i był to najlepszy czas w moim życiu. Mam nadzieję, że pewnego dnia spełnię swoje marzenie. Najtrudniej jest mi zostawić pracę, przyjaciół, dom, ale czuję, że Polska nie jest miejscem, w którym chciałabym spędzić całe swoje życie. Dlatego cieszę się, że znalazłam to forum, bo tutaj mogę znaleźć wiele inspiracji.

Pracę? Myślisz że do końca życia bedzies pracować w tym miejscu co obecnie? Na pewno nie.

Dom? Dom możesz sobie kupić gdziekolwiek. Potrzebujesz tylko wkładu i płynności kredytowej. Chyba że miałaś na myśli rodzinę. Ale patrząc na to - rodzice kiedyś odejdą. Prędzej czy później, a zostaniesz w Polsce bez nich.

Przyjaciele? Pytanie jak blisko z nimi jesteś. Jeżeli nie jesteś szczęśliwa (albo coś w tym stylu) i męczysz się w Polsce - po co to robić dalej? Jeśli Ci się uda wyjechać to jedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, emanuelz said:

Nie mogę normalnie żyć z myślą, że zostawię wszystko i przeniosę się do USA. Oczywiście, potrzebuję zielonej karty, ale to moje marzenie. Byłam już raz w USA na 4 miesiące i był to najlepszy czas w moim życiu. Mam nadzieję, że pewnego dnia spełnię swoje marzenie. Najtrudniej jest mi zostawić pracę, przyjaciół, dom, ale czuję, że Polska nie jest miejscem, w którym chciałabym spędzić całe swoje życie. Dlatego cieszę się, że znalazłam to forum, bo tutaj mogę znaleźć wiele inspiracji.

Trzeba pamietac ze wyjazd turystyczny a mieszkanie gdzies na stale to dwie rozne rzeczy i zupelnie inne doswiadczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, emanuelz napisał:

Byłam już raz w USA na 4 miesiące i był to najlepszy czas w moim życiu.

Amerykanin czy tutejszy Polak po powrocie z Polski prawie zawsze jest zachwycony. "Jak tam pieknie, jak tanio, smacznie i w ogole!" Nie zdaje sobie sprawy ze tak jak wszedzie trzeba zap....c i to ciezko. Porownaj sobie sile nabywcza zlotowki i dolara, np. ile sobie kuoisz czegos tam za jedna godzine pracy. Porownaj sobie benefity jakie masz tu i tam, typu ubezpieczenia, urlopy itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...