Skocz do zawartości

Przeprowadzka do Denver


Tomi79

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Tomi79 said:

Praca w dzielnicy North Washington. Tylko dom jednorodzinny 2-3 bed. Szkoła dla 12 letniego chłopca. 

North Washington to ulica, nie dzielnica, chociaz jest ladna dzielnica ktora sie nazywa Washington Park. Sadzac po adresie, praca jest raczej w kierunku centrum. Niestety, im blizej centrum tym drozej i trudniej o wynajem. Generalnie wiekszosc dzielnic na poludnie od centrum sa dobre. Warto tez szukac w Lowry i Central Park (do niedawna nazywane Stapleton, i tak sie nadal moze pojawiac na mapach.)Na wschod od centrum. To nowe dzielnice ale bardzo family-friendly. Domki w bardziej przystepnych cenach moga byc tez w Englewood, suburb zaraz na poludnie od Denver. Poludniowo-zachodnie czesci Aurora tez sa OK, chociaz Aurora tez ma mniej ciekawe czesci, wiec trzeba uwazac. Na zachod od centrum sa tez Wheatridge i Lakewood, generalnie OK. 

https://www.zillow.com/denver-co/rentals/2-_beds/?searchQueryState={"pagination"%3A{}%2C"mapBounds"%3A{"west"%3A-105.27808513281249%2C"east"%3A-104.43213786718749%2C"south"%3A39.48419464075909%2C"north"%3A40.04367323592306}%2C"regionSelection"%3A[{"regionId"%3A11093%2C"regionType"%3A6}]%2C"isMapVisible"%3Atrue%2C"filterState"%3A{"fsba"%3A{"value"%3Afalse}%2C"nc"%3A{"value"%3Afalse}%2C"fore"%3A{"value"%3Afalse}%2C"cmsn"%3A{"value"%3Afalse}%2C"fr"%3A{"value"%3Atrue}%2C"ah"%3A{"value"%3Atrue}%2C"beds"%3A{"min"%3A2}%2C"apco"%3A{"value"%3Afalse}%2C"apa"%3A{"value"%3Afalse}%2C"con"%3A{"value"%3Afalse}}%2C"isListVisible"%3Atrue}


https://www.trulia.com/for_rent/Denver,CO/SINGLE-FAMILY_HOME_type/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 minutes ago, Tomi79 said:

Ja raczej chciałbym gdzieś na obrzeżach zamieszkać np Thornton, Arvada lub Westminster..

Westiminster też mi się w granicach 2.3 - 2.8 wyświetla.

Nie wiem ile te bonusy i nadgodziny mają wynieść, ale $50k to nie jest majątek. Nie jest prosto wyżywić 3 osobową rodzinę w miejscu jak Denver. Nie wiem czy nie szukałbym oszczędności i nie zmienił kryterium "dom jednorodzinny" na "Condo" - przynajmniej na pierwszy rok. To pewnie zawsze z 500-800 dolcy miesięcznie w kieszeni - co przy Twoim budżecie rocznie jest pomiędzy 6k a 10k - co stanowi 12-20% podstawy wynagrodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Tomi79 said:

Właśnie nie wiem do końca na ile mogę sobie pozwolić (cena wynajmu). Pracodawca oferuje podstawę $50k na rok plus bonusy i nadgodziny.

Nie wiem w jakiej dziedzinie - ale jak Cie sponsoruja to rozumiem ze H-1B/L-1B. $50k w obecnej sytuacji to jest blisko (rzeczywistego) poverty level zakladajac ze Ty bedziesz jedynym ktory bedzie pracowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Tomi79 said:

Właśnie nie wiem do końca na ile mogę sobie pozwolić (cena wynajmu). Pracodawca oferuje podstawę $50k na rok plus bonusy i nadgodziny.

To malo na Denver, w ogole malo na caly rejon. Zobacz na ceny wynajmu domow. Wrzuc do Google 'how much do you need to earn to live in Denver' i poczytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzuciłem. Wyświetliło mi się:
https://www.bizjournals.com/denver/news/2021/10/14/how-much-you-need-to-make-to-live-in-denver-cities.html

In Denver, where the median income is just shy of $39,000, residents need to make about $110,000 to comfortably own a home or a little over $100,000 to rent. The city has one of the largest gaps between median income and income needed to live comfortably.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Tomi79 said:

Ja raczej chciałbym gdzieś na obrzeżach zamieszkać np Thornton, Arvada lub Westminster..

Faktycznie te okolice czesto sa tansze niz sam Denver. Ale bedziesz sie musial liczyc z dojazdem ktory moze trwac dobre 40 minut+ w jedna strone. Jest tu jakas podstawowa komunikacja miejska ale na miary europejskie bardzo slaba. Wiec od razu musicie wliczyc w budzet dwa samochody, no chyba ze sie uda zamieszkac gdzies blisko szkoly syna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mcpear said:

Właśnie wrzuciłem. Wyświetliło mi się:
https://www.bizjournals.com/denver/news/2021/10/14/how-much-you-need-to-make-to-live-in-denver-cities.html

In Denver, where the median income is just shy of $39,000, residents need to make about $110,000 to comfortably own a home or a little over $100,000 to rent. The city has one of the largest gaps between median income and income needed to live comfortably.

Tez to widzialam, ale kurcze trzeba placic zeby wiecej przeczytac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...