Skocz do zawartości

Przeprowadzka do Denver


Tomi79

Rekomendowane odpowiedzi

Ten region wogole jest jakis dziwny. Jeszcze rozumiem Denver, CO. Okolica piekna, duzo mozliwosci itp., ale sam ostatnio rozgladalem sie za domami raptem 2h drogi dalej na polnoc (Laramie, WY) i przezylem ciezki szok. Domy jak z brazylijskiej faveli, a ceny jak Palm Beach, FL albo z innej Kalifornii... Median house price: $332k, median income $20k... Jak to sie spina do kupy? W Laramie jest uniwerek i duzo wiatru. Nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Tomi79 napisał:

Odnośnie condo to tu pojawia się problem bo mam dwa pieski, które oczywiście przyjadą tu z nami i może być problem z wynajęciem. 

To raczej nie będzie stoper jeśli chodzi o wynajem. Zazwyczaj trzeba dopłacić do czynszu za zwierzaka, ale wiele osiedli ma własne mini dog parks. Ogólnie rzecz biorąc dobrą rzeczą jeśli chodzi o wynajem mieszkania jest to, że nie trzeba się martwić o koszenie, grabienie, odśnieżanie... Co lepsze osiedla mają własne siłownie lub/i basen (nie wiem jak w Kolorado) za darmo dla mieszkańców. Człowiek spokojniej się może rozejrzeć po okolicy z mniejszą ilością spraw na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xarthisius said:

a ceny jak Palm Beach, FL albo z innej Kalifornii... Median house price: $332k,

He He, chyba dawno nie patrzałeś na ceny w "innej Kaliforni". 332k? To chyba garaż standalone można kupić albo jakiś shed tylko z kawałkiem ziemi ;) Najmniejsze (1bd) condo w mojej okolicy to chyba z 450k (i HOL $850 do tego). Cokolwiek z niskim HOL to w granicach 700k (nadal 1bd). Ja serio nie wiem jak młodzi ludzie po uniwerku co startują są w stanie kupić / wynająć tutaj cokolwiek. Może nie dostają oni 20k na rok ale 40-45k, ale ratio podobne jak w Laramie. Zasada że młodzi wynajmują w 4kę lub 6tkę 2bd condo aby tylko jakoś przeżyć i doczekać się podwyżek / bonusów jest chyba jedynym wyjściem. Ten model chyba nie ma szans się utrzymać w długiej perspektywie, niezadowolenie i frustracja doprowadzi do buntu prędzej czy później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mcpear said:

He He, chyba dawno nie patrzałeś na ceny w "innej Kaliforni". 332k? To chyba garaż standalone można kupić albo jakiś shed tylko z kawałkiem ziemi ;) Najmniejsze (1bd) condo w mojej okolicy to chyba z 450k (i HOL $850 do tego). Cokolwiek z niskim HOL to w granicach 700k (nadal 1bd). Ja serio nie wiem jak młodzi ludzie po uniwerku co startują są w stanie kupić / wynająć tutaj cokolwiek. Może nie dostają oni 20k na rok ale 40-45k, ale ratio podobne jak w Laramie. Zasada że młodzi wynajmują w 4kę lub 6tkę 2bd condo aby tylko jakoś przeżyć i doczekać się podwyżek / bonusów jest chyba jedynym wyjściem. Ten model chyba nie ma szans się utrzymać w długiej perspektywie, niezadowolenie i frustracja doprowadzi do buntu prędzej czy później

No tak, tylke ze w takim Orange County to moge miec jakies perspektywy na to, ze mi kiedys bedzie lepiej, gdzies wyjsc, cos zjesc itp. Za bytnosc w "raju" trzeba niestety zaplacic. A w srodku WY? Juz pomine takie kwestie jak pogoda, ale jak wrzucisz w wyszukiwarke oferty pracy (pomijajac univ) to masz do wyboru: Server @ Rib & Chop House, Tractor Driver i uwaga...! Barn Manager!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xarthisius said:

Juz pomine takie kwestie jak pogoda, ale jak wrzucisz w wyszukiwarke oferty pracy (pomijajac univ) to masz do wyboru: Server @ Rib & Chop House, Tractor Driver i uwaga...! Barn Manager!

No bo przeciez tam jest wiecej bydla niz ludzi... Pol miliona mieszkancow w calym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...