Skocz do zawartości

Co z Tą Ukrainą?


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiesz na dzisiejsze uchwały w Niemczech? Lewicowy rząd zrywa z pacyfizmem, zrywa z zależnością energetyczną, uchwala nową doktrynę sojuszy w Europie (wymierzoną w explicite wymienioną Rosję jako agresora), jest liderem sankcyjnym, uchwala 2% GDP wydatków na obronę, decyduje się przekazać broń ofensywną Ukrainie. Tego się chyba Putin nie spodziewał (ja w sumie też nie).

Dzisiaj się tylko z tego cieszyć ale geopolityka zmienną jest i silna Bundeswera za Odrą wymaga silnej armii w Polsce. Kiedyś Alternative fur Deutsche może podnieść Niemcy z kolan

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, rzecze1 said:

Czuć w powietrzu, że dzięki Ukraińcom, już po zaledwie 4 dniach, Zachód przestał się Rosji bać. 

Czas na postulat typu "Freistadt Konigsberg" pod Polsko-Litewskim zarządem powierniczym i przesiedleniem Rosjan aby zlikwidować problem korytarza Suwalskiego?

Edytowane przez mcpear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, katlia said:

i ciagla krytyka ze strony Europy (i rzecze :lol: ) 

Katliu… E tam. Wiem, że jesteś Amerykanką, ale Europa nie jest jedna. Europ jest co najmniej z 5. Ja, z powodu genów, wyboru miejsca życia, oraz sympatii, popieram tą Środkowo-Europejską, anglosaską i skandynawską. Bo wszystkie są proamerykańskie, są uzbrojone tak „jak ustawa przewiduje”, i są antyrosyjskie. 

Demokraci zawsze mieli ciągotki do Europy zachodniej-kontynentalnej, głownie Francji i RFN. Bo 1968 rok, bo podobne podejście do spraw ideologicznych, bo coś tam. Ta Europa jednak zawsze była pro-rosyjska, i zawsze korzystała z kieszeni amerykańskiego podatnika, co najpierw podniósł Trump w 2016, no a teraz NYT jak sama piszesz…

I dlatego się nie rozumiemy. Bo Ty mówisz o Europie w której nie tylko nie mieszkam, ale która faktycznie przestaje istnieć. 

Merkel odeszła. Nowy kanclerz, choć socjaldemokrata, to z socjaldemokratycznoscią tego ruskiego pachołka Schroedera nie ma NIC wspólnego. Francuski Macron siedzi teraz bezczynnie i się publicznie użala jaki to Putin się okazał dwulicowy… Oh Man.. really?… Boo hoo you… Merde… Kto mógłby to przewidzieć?

I że ja nic tylko USA krytykuję? Come on… Po pierwsze, to Francję krytykuje więcej. Chyba, ze już zapomniałaś. Jeśli tak, to chętnie przypomnę. Bo krytykowanie Francuzów to jedno z moich ulubionych activities. They make it so easy… :) A po drugie - krytykuję tylko te złe amerykańskie wybory…

Zdradę Obamy 17 września 2009 roku. Że koleś dawał się wodzić przez lata za nos, że pozwolił Rosjanom po Nord Stream I na uzbieranie pieniędzy za które - aby to obrazowo przedstawić - za które mogli  sobie kupić sobie sznur na którym w 2016 udusili Clinton… Jesteś partyjna, ludziom ze swojej partii wybaczysz wiele. Your choice. Ja Obamie tego nie wybaczę. Jego polityka zagraniczna była idealistyczna, amatorska i katastrofalna w skutkach. 

I tak samo oceniałem politykę Bidena i Blinkena w lecie zeszłego roku. Przy Nord Stream II. Przy umizgiwaniu się nowej administracji do Francji i Niemiec pani Merkel. Przy kontaktach z Putinem. Przy dziecinnie naiwnych nadziejach na jakis antychinski sojusz z Rosją. Przy kolejnej kolejnej olewce proamerykańskich krajów środkowoeuropejskich. FAIL!

I nie tylko historia „przyznała mi” rację, ale nawet sam Biden to zrobił zmieniając stanowisko. I to dużo szybciej niż się spodziewałem. Bo, tak jak napisałem chyba dwa dni temu - od października 2021 roku amerykański wywiad odwalił w kwestii rosyjskiej kawał dobrej roboty. I Biden słusznie ostrzegał i sprawnie mobilizował wszystkich sojuszników. 

I właściwie to oprócz rzeczy które i tak odeszły lub odchodzą do przeszłości (prorosyjska lewica, Obama… Francja… ;))  to ja nie wiem what is your problem with me right now?

Biden i Blinken są już na „mojej stronie”. Tak, wyżyłem się tu trochę ostatnio, but I’m NOT sorry. W lecie zeszłego roku w naszych sporach o Nord Stram II, Rosję i Chiny.. to ja miałem rację. Tamte wydarzenia mnie, jak i wielu ludzi w proamerykańskiej Europie zabolały. I sobie to trochę teraz odbiłem.

But It’s ok now. Jest nowy Kanclerz, który będzie się zbroić i uniezależniać energetycznie od Rosjan. Francja poszła w odstawkę. A Europa Środkowo-Wschodnia, na czele z Ukrainą, i teraz niż z poparciem nawróconego „na nasze” Bidena, nadaje ton i sprawia, że Zachód nareszcie przestaje się Rosji bać! 

Witamy Demokratów „on the bright side”. Stay with us. Be cool. Don’t be afraid. Porzućcie wasze przyzwyczajenia do XX wiecznych skamielin w rodzaju Francji. A wszystko będzie ok. Takich troje jak nas dwoje to nie znajdą ani jednego…

Jeśli jednak komuś jeszcze kiedyś przyjdzie ochota na jakiś reset… czy zdradę Ukrainy za jakiś deal… to ja będę stał tam gdzie zawsze…

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mcpear said:

A co powiesz na dzisiejsze uchwały w Niemczech? Lewicowy rząd zrywa z pacyfizmem, zrywa z zależnością energetyczną, uchwala nową doktrynę sojuszy w Europie (wymierzoną w explicite wymienioną Rosję jako agresora), jest liderem sankcyjnym, uchwala 2% GDP wydatków na obronę, decyduje się przekazać broń ofensywną Ukrainie. Tego się chyba Putin nie spodziewał (ja w sumie też nie).

Trochę już na to odpowiedziałem w poście napisanym dziś wcześniej do Katli… Scholtz niby socjaldemokrata, a jednak jak nie socjaldemokrata. Dobrze, że Merkel odeszła. Zbyt długo być u władzy to jednak państwu szkodzi. 
 

Nowy świat Mistrzu, nowy świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, mcpear said:

Czas na postulat typu "Freistadt Konigsberg" pod Polsko-Litewskim zarządem powierniczym i przesiedleniem Rosjan aby zlikwidować problem korytarza Suwalskiego?

Second that! B)

Pisałem tu w pierwszym dniu inwazji, że nie jestem az takim pesymistą jak niektórzy popadający w panikę (u mnie w lubelskiem skończyły się pieniądze w bankach… ludzie stali po 3 godziny w kolejkach aby wypłacić 1000zl max…) … i że są dwa scenariusze…

No i muszę powiedzieć, że jest jeszcze bardzo wvzesnie, ale jak na razie to ten drugi scenariusz się realizuje. A może nawet jakiś trzeci, jeszcze bardziej optymistyczny. 

W każdym razie - czy w tym partyzanckim czy w bardziej optymistycznym biegu wydarzeń - Ruscy się Ukrainą udławią. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, mcpear said:

(…)ale geopolityka zmienną jest i silna Bundeswera za Odrą wymaga silnej armii w Polsce. Kiedyś Alternative fur Deutsche może podnieść Niemcy z kolan

Sorry, ten kawałek o AFD przeoczyłem.

Ehmm… Szybko myślę… ale… nie…

AFD jest w dużej części finansowana przez Rosję. Rozbij Rosję, to i AFD osłabnie (jak i wszystkie inne ultra prawicowe siły w Europie).

Dwa… struktura społeczna RFN i… „mindset” Niemców zmieniły się raczej nieodwołalnie…

A trzy… nawet gdyby się nie zmieniły… lub trendy by się odwróciły… to jakie konkretnie byłoby dla Polski zagrożenie? Utrata „ziem odzyskanych”? Nie sądzę.

Kto miałby je zasiedlić? I po co Niemcom byłyby zdobycze terytorialne, utrata reputacji i wrogowie… gdy już dziś są bogatą i respektowaną potęgą gospodarczą z decydującym głosem na kontynencie europejskim?  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam ,że coś za łatwo to wszystko idzie i ,że jesteśmy dopiero u czubka szczytu góry lodowej.  Oczywiście ,że mnie cieszą sukcesy armii ukraińskiej , ale  mówiąc jeszcze bardziej wprost cos mnie to wszystko śmierdzi.  Moim zdaniem to nie jest ostatni śpiew łabędzia w postaci Rosji i tego ostatniego zrywu jej i jej sojuszników się boję. I jest jeszcze jeden aspekt którego się obawiam ale jego opiszę gdyby faktycznie nadal było tak ogromne pasmo sukcesów po stronie Ukrainy albo inaczej jak Rosja faktycznie zostanie pokonana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rzecze1 napisał:

krytykuję tylko te złe amerykańskie wybory…Zdradę Obamy 17 września 2009 roku. Że koleś dawał się wodzić przez lata za nos, że pozwolił Rosjanom po Nord Stream I na uzbieranie pieniędzy za które - aby to obrazowo przedstawić - za które mogli  sobie kupić sobie sznur na którym w 2016 udusili Clinton

Nie podałeś źródła tego cytatu. To jest zgrabny bon mot W. I. Lenina, który kiedyś podsumował zdurniały świat zgniłego Zachodu "Kapitaliści są tacy głupi, że nawet sprzedadzą nam sznurek na którym ich potem powiesimy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kleofas11 said:

Nie podałeś źródła tego cytatu. To jest zgrabny bon mot W. I. Lenina, który kiedyś podsumował zdurniały świat zgniłego Zachodu "Kapitaliści są tacy głupi, że nawet sprzedadzą nam sznurek na którym ich potem powiesimy". 

No gdybym miał jeszcze podawać źródła swoich analogi to moje posty byłyby już wielkości książek. Czasem trzeba liczyć, że czytający łapią :)

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Łukasz90 said:

A ja uważam ,że coś za łatwo to wszystko idzie i ,że jesteśmy dopiero u czubka szczytu góry lodowej.  Oczywiście ,że mnie cieszą sukcesy armii ukraińskiej , ale  mówiąc jeszcze bardziej wprost cos mnie to wszystko śmierdzi.  Moim zdaniem to nie jest ostatni śpiew łabędzia w postaci Rosji i tego ostatniego zrywu jej i jej sojuszników się boję. I jest jeszcze jeden aspekt którego się obawiam ale jego opiszę gdyby faktycznie nadal było tak ogromne pasmo sukcesów po stronie Ukrainy albo inaczej jak Rosja faktycznie zostanie pokonana. 

Wiem co czujesz.

Po 13 latach brutalnych rozczarowań człowiek jest ostrożny.

Rosjanie napadli na Gruzję, bombardowali Tbilisi, Gori w sierpniu 2008 roku tak jak dziś Ukrainę. A już w marcu 2009 Sekretarz Stanu Clinton śmiała się wraz z ministrem Ławrowem w Genewie przy wielkim przycisku z napisem „Reset”… Zatem kto wie co będzie za parę miesięcy…

…i może się łudzę, ale myślę, że tym razem to może być „to”… Dzięki fantastycznej postawie Ukraińców, Ruscy dostaną swój „Wietnam nad Dnieprem”. A ośmielony Zachód wykorzysta okazję i tym razem nie spęka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...