Skocz do zawartości

Co z Tą Ukrainą?


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Sankcje powinny  byc natychmiastowe, pelne i bardzo ostre. cos w tym rodzaju jak napisal @rzecze1. Bedzie to bolesne takze dla nas ale jest nadzieja ze w miare szybko w takiej sytuacji znajda sie w Rosji ludzie, ktorzy utna Putinowi leb. Chocby tamtejsi oligarchwie, ktorzy straciliby najwiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, katlia said:

Mysle, ze z zalozenia Ukraina jest stracona. Pytanie teraz - jaki kraj nastepny? I czy Putin zaryzykuje najazd na, naprzyklad, Estonie? I wtedy co zrobi Europa Zachodnia/NATO? 

Ja spodziewam się Łotwy. Dużo większa rosyjska społeczność.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, andyopole said:

Sankcje powinny  byc natychmiastowe, pelne i bardzo ostre. cos w tym rodzaju jak napisal @rzecze1. Bedzie to bolesne takze dla nas ale jest nadzieja ze w miare szybko w takiej sytuacji znajda sie w Rosji ludzie, ktorzy utna Putinowi leb. Chocby tamtejsi oligarchwie, ktorzy straciliby najwiecej. 

Czyli nie będziemy im sprzedawać landrynek ani krówek-ciągutek?

Im dłużej słucham o konieczności sankcji i "szybkiego działania" tym bardziej przypomina mi się Monty Pyton i żywot Briana.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, mcpear said:

Właśnie PJB skończył przemowę. Wyrzucenie ze SWIFTu nie nastąpiło :(

A to by wogole cos dalo poza byciem kolejnym pustym gestem? Wydawalo mi, sie ze jak im za Krym wtedy grozili czyms takim to sobie ruskie stworzyli nowy system...

Update: Dobrze mnie sie wydawalo: https://en.wikipedia.org/wiki/SPFS  :) Z Rosji do Szwajcarii albo Niemiec SPFS'em, a potem dalej juz normalnie SWIFTem z obowiazkowym wyprostowanym srodkowym palcem w tytule przelewu... Troche drozej, ale jak przelewasz wysokie kwoty, to pewnie specjalnie Cie to nie obejdzie...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Łukasz90 said:

Mnie przeraża jedno - z kim nie rozmawiam to wierzy święcie ,że UE, NATO i USA nas obronią. I mówią to ludzie niby wykształceni , w różnym wieku.  Ja chyba jestem słabej wiary. :( 

Ze mną nie rozmawiałeś. Ja nie wierzę. Im głośniej PJB mówi że obroni każdy inch ziemi NATO tym mniej mu wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...