Skocz do zawartości

Prawo jazdy w NJ


tavEkar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Chcialam sie zapytac o prawo jazdy w NJ.  Ostatnio bylam w MVC i zdalam egzamin teorytyczny. Wczesniej mi mowili ze nie musze robic testu prakyczynego bo mam polskie prawojazdy.  Teraz mi powiedzeli ze moje polskie prawo jazdy nie maja specjalnego "security clearance".  Czy mielscie taka sytuacje?  i czy wiecie jakie security clearance musi polskie prawo jazdy miec?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Patipitts napisał:

No troche sie od tego czasu pozmienialo ;)

Ale tez musialem zdac egzamin na prawko w Oregonie, Zdalem nawet na CDL, teorie i praktyke. A pietra mialem jak malolat. Wszystkie za pierwszym podejsciem. Teoretyczny egzamin na CDL sklada sie z trzech czesci i nie mozna ich zdawac jednego dnia. Gdy przyszedlem na trzeci, najtrudniejszy, pani z DMV widzac moje wyniki z poprzednich dwoch posadzila mnie na osobnym komputerze zeby miec mnie "na oku". Chyba podejrzewala ze sciagalem chociaz praktycznie nie ma takiej mozliwosci.

Zdawalem w 2009 i w 2010 na CDL, znajac cztery slowa po angielsku.

Nie pytaj jakie. ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam miedzynarodowe i w CO nie uznali. A test praktyczny tez byl dziecinnie latwy, nawet parkowania ode mnie nie wymagali. Pojeździliśmy po mieście, kolo school zone, kolo jakis tam domków osiedlowych i spowrotem do ośrodka. Jak widać, co stan to inne wymagania. Co prawda testujący byl znajomym ale powiedzial mi, ze musiałabym spowodować wypadek aby tu(oczywiscie u nas) nie zdać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, andyopole said:

Każdy stan ma swoje przepisy dotyczące praw jazdy. Jedne stany są skłonne uznać część zagranicznego prawa jazdy, inne nie.

Jeśli zdalas egzamin teoretyczny to egzamin z jazdy jest jeszcze prostszy, zapłać (u nas $9), idź zaliczyć i z głowy. 

Łatwo zdać to może dla zawodowego kierowcy z PL jak ty. Ja praktyczny musiałem zdawać 3 razy by w końcu zaliczyć (teoria za 1). Wystarczyła jedna pomyłka by mnie obleli. No ale z perspektywy czasu to nawet im jestem za to wdzięczny bo miałem kontretny bodziec do nauki. A jak już wjechałem na te nowojorskie highway’e to przynajmniej byłem gotowy na to co z czym ma się do czynienia na codzień tj ekstremalne natężenie ruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...