Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam co do tego małe zastrzeżenie. W instrukcji jak poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy jest napisane :

  • Address Line 1: Type the first line of your address here. This field is required.
  • Address Line 2: Type additional address information, such as an apartment number, here. You may leave this field blank.

Więc przykładowo powinno to wyglądać tak :

  • Address Line 1: Ul. Dluga
  • Address Line 2: 15C

Źródło : https://www.dvlotter...Online_Help.htm

Witam,

Address Line 2 jest opcjonalne, jak widać na formularzu zgłoszeniowym. Czyli można podać dwa adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Grrrrr - cokolwiek tam wpiszesz i tak nie ma znaczenia bo NIC NIE PRZYCHODZI JUŻ POCZTĄ! Więc możesz wpisać w pierwszej linijce np. Kamienica Veronika, w drugiej linijce : ul. Blotnista 34 i TEŻ BĘDZIE DOBRZE! Jak wpiszesz 1:" Al. Sasanki 100 ", a w 2: "List pozostawic pod wycieraczka" - TEŻ BĘDZIE OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak to jest z tą granicą 21 lat? Tzn dajmy hipotetyczna sytuacje że mam urodziny powiedzmy w tym maju,, roku 1993 - do którego roku mogę składać podania dv tak żeby mieć potrójne szanse ( wiza rodziców przechodzi na mnie automatycznie). Wydaje mi się że obejmuje to rok ten, loterie dv2015... a dv2016 tez? drugim pytaniem jest pytanie jak wygląda sprawa w przypadku wylosowania wizy nie przez moją osobę a rodzica do 21 roku zycia - rozumiem że wystarczy fakt przekroczenia granicy USA przez głównego aplikanta po czym inni członkowie rodziny otrzymują wizę z urzędu przy czym główny aplikant od razu po przekroczeniu granicy usa może wracać z powrotem do kraju w wypadku gdy nie ma on zamiaru przebywać w usa ( a reszta rodziny, która otrzymała wizę nijako dzięki głównemu aplikantowi może kontynuować pobyt w usa) czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urodziłeś się w maju 1993 roku, to ostatnia loteria, w jakiej możesz brać udział przez rodziców to DV-2016.

Ale nie wiem, czy jeśli w momencie losowania (a już na pewno rozmowy w ambasadzie) ma się ponad 21 lat, to czy jeszcze się na tę wizę kwalifikuje.

Wiza nie przechodzi automatycznie. Jeśli całą rodziną wypełnicie po wygraniu wszystkie formularze, skompletujecie niezbędne dokumenty i opłacicie procedurę, to każdy z Was, kto oczywiście będzie chciał mieć zieloną kartę (a główny aplikant bezwzględnie) będzie musiał wyjechać w ciągu 180 dni od rozmowy. Jeśli główny aplikant nie będzie chciał potem przebywać już w USA, to nie ma to wpływu na pozostałych. Każdy z Was osobno "aktywuje" swoją zieloną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justi ;)

a teraz tak,nic nie ma z urzedu,Ty musisz sie kwalifikowac na wize ,,glowny aplikant oraz TY

co do 21 lat to tutaj jest pewne ale ,,i bywa tak ze taka osoba co ma juz ponad 21 lat moze tej wizy nie otrzymac

ale poczytaj dobrze przepisy co o tym pisza i zobaczysz jak moze byc ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justy - cenna uwaga, przepraszam wszystkich bardzo ale takie sposobu formowania wypowiedzi - trochę zawiłego nabyłem podczas studiowania prawa ( wielki minus niestety mojego studiowania) na którego drugim roku teraz jestem. próbuję zmienić hmm ten styl pisania no ale jakoś zawsze tak potem wychodzi - wybacz jeśli coś było "głupio napisane " :))) Wiem że na start należałoby poczytać różne "regulaminy" dv, czy wytyczne departamentu ( gdzie pewnie znalazłbym odpowiedzi na nurtujące mnie pytania) ale z braku czasu staram się posiłkować tylko tym forum póki co ;)

Wracając do mojego pytania - czyli loteria w której "mam szanse rodziców" to na pewno ta i 2015 ? Bo napisałeś że w czasie rozmowy o wize miałbym już ukończone 21 . Teraz już sam nie wiem wkońcu czy loteria dv-2014 i dv-2015 nie miała by tego samego problemu ? (W 2014, w maju obchodzę 21 urodziny) ? Jutro postaram się przejrzeć konkretne przepisy regulujące tę kwestię, w każdym razie gdyby ktoś miał jakieś informacje to dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na start należałoby poczytać różne "regulaminy" dv, czy wytyczne departamentu ( gdzie pewnie znalazłbym odpowiedzi na nurtujące mnie pytania) ale z braku czasu staram się posiłkować tylko tym forum póki co ;)

Ręce opadają. Prawnik, który zamiast sięgnąć do źródeł woli "się posiłkować tylko tym forum".

A tak na marginesie, twoje wypowiedzi nie są zawiłe, tylko błędnie skonstruowane i niezrozumiałe, a to znacząca różnica. Znam kilku prawników i nie zauważyłem, żeby studia prawnicze skutkowały u nich problemami z wysławianiem się i poprawną konstrukcją zdań. Powinno być wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Chyba wyraźnie napisałem że gdy znajdę chwilkę to poczytam odpowiednie oficjalne teksty. Nie każdy ma cały dzień wolny- szczegolnie gdy studiuje się 2 kierunki. Wypowiedzi są jakie są po zapieprzaniu zazwyczaj od godizny 5 rano do 18... No ale cóż. Liczyłem na lekka pomoc (od tego -przynajmniej w moim rozumieniu jest forum) i zrozumienie ale mniejsza już o to. Dziś już sprawa jest dla mnie jasna, po zagłębieniu się w owe teksty...

"Jeśli zgłoszenie DV zostało wysłane zanim dziecko w stanie wolnym ukończyło 21 lat, ale ukończy je przed wydaniem wizy, dziecko może podlegać przepisom Aktu o Ochronie Statusu Dziecka i być (dla celów procedury wizowej) traktowanym jakby nie ukończyło jeszcze 21 lat."

- gdyby ktoś miał podobny problem ;) Martwi trochę tylko słowo może a nie podlega

edit: polecam także orzeczenie sądu o którym mowa tutaj http://www.dziennik....-zielonej-karty - można je (tj sam teskt orzecznia) znaleźć w google gdyby ktoś był zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...