ilya_

Prezydent Donald Trump - wydarzenia

1092 postów w tym temacie

5 minut temu, rzecze1 napisał:

Akurat z tego zo rozumiem od czasu kiedy powiedziałem, ze ignorowanie Trumpowców prowadzi do alienacji lewicy w USA, samozadowolenia, marginalizacji i porazek, mortorolmnik ignoruje chyba takze mnie :)

Ale jak mozna ich nie ignorowac ? Wiekszosc z nich zachowuje sie jak typowi fanatycy religijni lub czlonkowie jakiejs sekty ? Rozmowa na argumenty w dzisiejszym swiecie z jakiegos niezrozumialego powodu przestala miec jakikolwiek sens - bo Ci aktualnie bedacy przy wladzy i ich zwolennicy zupelnie je ignoruja i maja wlasna prawde.

Btw - odnosnie Kaczynskiego - po jego wypowiedzi sprzed kilku dni sprawa jest moim zdaniem prosta - on sobie po prostu nie radzi z wina po smierci brata. Typowy mechanizm obronny, wszyscy sa winni i go zamordowali, tylko nie ja, typowy dla wiekszosci swiatowej populacji przy czymkolwiek co zrobia zle, z tym ze tu jest akurat dosc drastyczny przypadek a gosc praktycznie rzadzi krajem. Nie sadze zeby byl cynikiem / idiota jak Trump.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 godziny temu, motorolnik napisał:

Proszę, nie cytuj ludzi, których mam na liście ignorowanej zawartości :)

Ups :P

@rzecze1

Liczyłem na to, że się odezwiesz i jak zwykle się nie zawiodłem ;)

PiS ma sprytną metodę polegającą na wykorzystywaniu prawdziwych problemów do załatwiania własnych spraw pod przykrywką rozwiązywania owych problemów. To samo robią teraz.

P.S.

Temat jest na czasie i dużo można by tu pisać. Cz można prosić któregoś z adminów o utworzenie nowego tematu w odpowiednim dziale i przeniesienia tam postów do tego tematu nawiązujących?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, kzielu napisał:

Ale jak mozna ich nie ignorowac ?

Jak znajdziesz odpowiedz na to pytanie to uratujesz dzisiejszą liberalną lewicę :)

Argumenty nie mają tu większego znaczenia, to prawda. I sorry, ale idiotyzm ludzi osiągnął monumentalne poziomy, lub byc moze został wyeksponowany przez internet do historycznego poziomu (jak ten motyw z posłem PiS-u który jeszcze do wczoraj myślał, ze słońce "gaśnie" w całej Polsce w tym samym momencie :rolleyes:......). Ale dlatego właśnie trzeba się dowiedziec co tych ludzi do tego doprowadziło. Ludzie, nawet jezeli patrząc na nich tylko przez pryzmat zwierzęcości, zawsze mają powody do zachowań takich lub innych. Klucz do zwycięstwa jest w tym aby się dowiedziec co sprawia, ze czują się tak a nie inaczej. I zmienienie tego (vide: Trump!)

Zamykanie uszu na ich obawy i to co mają do powiedzenia, lub co jeszcze gorsze - wyśmiewanie ich, prowadzi do nikąd. Izolacja, zamykanie się we własnych środowisku, środowisku ludzi, którzy operują takim samym językiem, oglądają te same late night shows, opowiadaja podobne dowcipy, prowadzi do porazek. I to mi się wydaje jest okropną winą takich ludzi jak powiedzmy Bill Maher, który rozbawi Ciebie czy mnie (a bawi mnie dobrze!), ale doprowadzi tysiąc innych do głosowania na Trumpa.

Mam to szczęście/nieszczęście, ze połowa ludzi których dobrze znam nie podałaby ręki drugiej połowie ludzi których dobrze znam,.. Właściwie to jest jednen z tych motywów z cyklu "uwazajcie aby wasze zyczenia się nie spełniły"... Ale ogólnie nadaje to pewną perspektywę. Bo trzeba pamiętac, ze wygrywają nie Ci, którzy dali najlepszą ripostę którą oklaskiwaii ich koledzy i z tego powodu czuli się dobrze cały wieczór, ale wygrali Ci, którzy dostali poparcie i mandat do zmieniania rzeczywistosci. Jeśli przegrałeś, to sorry, ale robisz co zle.

A motorolnik nie wiem, ma coś w sobie, ze pomimo, ze nie popieram Trumpa i nie znoszę PiS-u, to jak go czytam, to mam ochotę zalozyc czerwoną czapeczkę i isc na mszę Rydzyka :)

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

27 minut temu, SuperTraveller napisał:

P.S.

Temat jest na czasie i dużo można by tu pisać. Cz można prosić któregoś z adminów o utworzenie nowego tematu w odpowiednim dziale i przeniesienia tam postów do tego tematu nawiązujących?

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, to forum o USA było zawsze dla mnie odskocznią od codziennych lokalnych wiadomości i szkoda by było gdyby się zamieniło w kolejne pole bitwy pomiędzy pisowcami a peowcami. Z drugiej strony mam wrazenie, ze jeśli temat nie zostanie rozbity to prędzej czy pózniej moderatorzy pokazą nam jak działa autorytaryzm w praktyce i usuną połowę postów :) Szczerze powiedziawszy, to ja juz dawno bym to zrobił ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, rzecze1 napisał:

Ci, którym nie podobała się nocna zmiana 1992, byli przeciwko ACTA, wejściu ABW do redakcji Wprostu (?), ale oklaskują nocne zmiany dokonowane dziś, są hipokrytami, partyjnymi fanatykami lub kierują się emocjami.

Genialnie napisany post! Dziekuje rzecze1

Pozwole sobie go zacytowac w dyskusjach z innymi, jezeli nie masz nic przeciwko

1 godzinę temu, cee napisał:

Mnie najbardziej irytuje hipokryzja jednych czy drugich. Po zgadza się że trzeba zreformowac sądy, ale nie ma pomysłu jak i na dodatek przez 8 lat nie złożyła ani jednego procesu. Więc jak? Trzeba czy jest ok. 

Oczywiscie, ze trzeba zreformowac sądy. Czy PO probowalo coklwiek zmieniac - nie jestem na biezaco w ogole, trzeba byloby sie przebic przez archiwa i zobaczyc, ale to co proponuje PIS jest jak leczenie raka mozgu za pomoca urwania glowy. To nikomu nic dobrego nie przyniesie. To pogłębianie patologii w polskim sadownictwie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Aiglon napisał:

Genialnie napisany post! Dziekuje rzecze1

Pozwole sobie go zacytowac w dyskusjach z innymi, jezeli nie masz nic przeciwko

NO rights reserved. Mozna uzywac do woli.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rzecze1 normalnie chyba znalazłam w Tobie brata bliźniaka :D myśle dokładnie to samo, co do joty (nawet to, co napisałeś odnośnie motorolnika) :D dzieki wielkie za te posty!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
34 minuty temu, Patipitts napisał:

rzecze1 normalnie chyba znalazłam w Tobie brata bliźniaka :D myśle dokładnie to samo, co do joty (nawet to, co napisałeś odnośnie motorolnika) :D dzieki wielkie za te posty!

Luz, dobrze, ze jeszcze ktoś mnie rozumie :) Motorolnik jest ok, niech sobie pisze, nikogo jeszcze nigdy nie zablokowałem i nie zamierzam, a i zawsze to dobrze jest zobaczyc czyjąś perspektywę, ale jak to mówi moja kolezanka z pracy i co dosc dobrze obrazuje moje podejście pod postów motorolnika.... "there's a pudding missing from this picnic basket"...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez nie blokuję nikogo, bo tak jak pisałam na poprzedniej stronie, lubię sie uczyć od ludzi którzy mają inne poglądy. Niestety w dzisiejszych czasach trudno sie dyskutuje z takimi osobami bez otrzymywania personalnych ataków, wyzywania, emocji. Ciezko o konstruktywną krytykę i próbę zrozumienia drugiej strony. Wszyscy jesteśmy ludźmi i ten kraj należy do wszystkich którzy w nim mieszkają, im bardziej zróżnicowane społeczeństwo tym wiecej konfliktów niestety.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przynajmniej jesteśmy na pierwszym miejscu w dużych, amerykańskich serwisach informacyjnych. Uwaga dla miłośników Fox News - nie szukać w dziale 'Europe' tylko 'The  Americas'.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godziny temu, Patipitts napisał:

im bardziej zróżnicowane społeczeństwo tym wiecej konfliktów niestety.

Nie powiedziałbym, że polskie społeczeństwo jest zróżnicowane - Polska to jeden z najbardziej jednolitych etnicznie i wyznaniowo krajów w Europie. Na pewno natomiast jest bardzo podzielone, jeżeli chodzi o kwestie polityczne - przy czym każda frakcja uważa się za tę właściwą i dobrą dla Polski, równocześnie linczując i przeklinając tę drugą. Brak tutaj miejsca na merytoryczną dyskusję, zdroworozsądkowe podejście do palących problemów i próba podjęcia rozwiązań, które w jakimś stopniu usatysfakcjonowałyby jedną i drugą stronę. I to własnie jest najsmutniejsze, że Polacy nie potrafią rozmawiać między sobą. Natomiast widzę światełko w tunelu, w postaci spontanicznych manifestacji Polaków w obronie wartości, w które wierzą. I nie mam na myśli wieców organizowanych przez opozycję i KOD, którzy na miejscu PIS-u prawdopodobnie forsowaliby podobne projekty ustaw, tylko zwykłych Polaków, którzy nie utożsamiają się z żadną opcją polityczną.  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22/07/2017 o 15:13, vlade napisał:

Przynajmniej jesteśmy na pierwszym miejscu w dużych, amerykańskich serwisach informacyjnych. Uwaga dla miłośników Fox News - nie szukać w dziale 'Europe' tylko 'The  Americas'.

Ha! To mi przypomina ten Yahoo Answers post z czasów wojny rosyjsko-gruzińskiej 2008 roku:

georegia2_794763c.jpg

Yeah, so if you don't see pis, don't be worried!

A poza tym, w tym wyjątkowym dniu ktoś się w końcu nad nami zlitował i ogłosił, ze do 13 września Sejm się nie zbierze, wygląda na więc na to, ze mozemy z czystym sumieniem wrócic do tematu pana Trumpa!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Internety wrą po wystąpieniu #45 na imprezie amerykańskich skautów...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiekszosc moich znajomych i rodziny w USA jest powiazana z BSA i dzisiaj to nic innego nie slysze i nie widze na FB poza tym wczorajszym przemowieniem lol. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z prawnego punktu widzenia publikacja czegokolwiek na Twitterze nie wywołuje skutków prawnych. Natomiast może służyć jako narzędzie informacyjne w relacjach władza - obywatele. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat wojskowy jest mi bliski wiec czytam te newsy, komentarze pod nimi i normalnie noz sie w kieszeni otwiera.

Komentujący (w wiekszosci mezczyzni) ciesza sie z takiej decyzji, bo tranzgenderyzm to "mental ilness" i na takich ludzi nie mozna liczyc w wojsku. Fajnie tacy ludzie reagują, kiedy sie im napisze ze PTSD to tez "mental ilness" ale jakos zolnierzom z trauma nie odbiera sie prawa do sluzby. Nastepni w kolejce do wyrzucenia z wojska beda: homoseksualiści, czarnoskórzy, kobiety i nie-chrześcijanie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz