Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Joanna30 napisał:

To niech się streszczają, bo ja w sierpniu będę się starała o nową wizę, a tak zaoszczędzę... :P

Kasę i nerwy, bo w nowym paszporcie będę miała wizę rosyjską, a z tego, co czytałam w wątku o DV, to oni tam teraz bardzo tego nie lubią.

W tym roku to nie nastąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...
  • 2 lata później...

Witam,

Mam takie pytanie.

Jeżeli ktoś był deportowany z USA do Polski to czy może teraz turystycznie polecieć do USA ?

Deportacja wyglądała tak, że osoba którą deportowali poleciała turystycznie do USA jeszcze jak ruch bezwizowy nie był wprowadzony. Na lotnisku została skontrolowana i przesłuchiwana czy na pewno nie jedzie do pracy itp. kontrole lotniska twierdziły, że otrzymały telefon z informacją, że to jest wyjazd do pracy i w końcu doprowadziły do przyznania się tej osoby, że faktycznie jest to wyjazd do pracy. Po tym nastąpiła deportacja.

Czy to znaczy, że jest już zamknięta droga do USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Lucas90 said:

Witam,

Mam takie pytanie.

Jeżeli ktoś był deportowany z USA do Polski to czy może teraz turystycznie polecieć do USA ?

Deportacja wyglądała tak, że osoba którą deportowali poleciała turystycznie do USA jeszcze jak ruch bezwizowy nie był wprowadzony. Na lotnisku została skontrolowana i przesłuchiwana czy na pewno nie jedzie do pracy itp. kontrole lotniska twierdziły, że otrzymały telefon z informacją, że to jest wyjazd do pracy i w końcu doprowadziły do przyznania się tej osoby, że faktycznie jest to wyjazd do pracy. Po tym nastąpiła deportacja.

Czy to znaczy, że jest już zamknięta droga do USA ?

Probowac zawsze mozna, ale zarowno we wniosku na B2 czy ESTA bedziesz musial zgodnie z prawda odpowiedziec na pytania na temat deportacji. Niestety, w wielu przypadkach to zamyka droge do turystycznego wyjazdu do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas90 napisał:

Witam,

Mam takie pytanie.

Jeżeli ktoś był deportowany z USA do Polski to czy może teraz turystycznie polecieć do USA ?

Deportacja wyglądała tak, że osoba którą deportowali poleciała turystycznie do USA jeszcze jak ruch bezwizowy nie był wprowadzony. Na lotnisku została skontrolowana i przesłuchiwana czy na pewno nie jedzie do pracy itp. kontrole lotniska twierdziły, że otrzymały telefon z informacją, że to jest wyjazd do pracy i w końcu doprowadziły do przyznania się tej osoby, że faktycznie jest to wyjazd do pracy. Po tym nastąpiła deportacja.

Czy to znaczy, że jest już zamknięta droga do USA ?

Niepotrzebnie dublujesz watki z tym samym pytaniem. Jakwidzisz, wszedzie ta sama odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Lucas90 said:

Witam,

Mam takie pytanie.

Jeżeli ktoś był deportowany z USA do Polski to czy może teraz turystycznie polecieć do USA ?

Deportacja wyglądała tak, że osoba którą deportowali poleciała turystycznie do USA jeszcze jak ruch bezwizowy nie był wprowadzony. Na lotnisku została skontrolowana i przesłuchiwana czy na pewno nie jedzie do pracy itp. kontrole lotniska twierdziły, że otrzymały telefon z informacją, że to jest wyjazd do pracy i w końcu doprowadziły do przyznania się tej osoby, że faktycznie jest to wyjazd do pracy. Po tym nastąpiła deportacja.

Czy to znaczy, że jest już zamknięta droga do USA ?

Prawdopodobnie też nie była deportowana a jedynie pozwolili jej dobrowolnie wycofać aplikację o wjazd na teren USA, unieważnili wizę i odesłali samolotem do Europy. Droga do USA NIE jest zamknięta jeśli chodzi o wizę małżeńską, narzeczeńską (prawdpodobnie), pracowniczą (o ile znajdzie pracodawcę), czy wizę imigracyjną z loterii. Jeśli chodzi o wizę turystyczną ma małe szanse na jej uzyskanie - pewnie za 10+ lat szanse się zwiększą. Jeśli chodzi o ruch bezwizowy praktycznie jest dożywotnio wykluczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mcpear napisał:

Prawdopodobnie też nie była deportowana a jedynie pozwolili jej dobrowolnie wycofać aplikację o wjazd na teren USA, unieważnili wizę i odesłali samolotem do Europy. Droga do USA NIE jest zamknięta jeśli chodzi o wizę małżeńską, narzeczeńską (prawdpodobnie), pracowniczą (o ile znajdzie pracodawcę), czy wizę imigracyjną z loterii. Jeśli chodzi o wizę turystyczną ma małe szanse na jej uzyskanie - pewnie za 10+ lat szanse się zwiększą. Jeśli chodzi o ruch bezwizowy praktycznie jest dożywotnio wykluczona.

Nie wiem czy to była deportacja czy inne wydalenie, to był mój kolega z którym ostatnio o tym rozmawialiśmy i nie wiemy czy może wjechać. Mówił, że to była deportacja. Kajdanki na rękach, jakaś procedura itp. i potem powrót do domu podstawionym samolotem z innymi osobami, które nie przekroczyły granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...