Skocz do zawartości

Tolerancja Gejów I Lesbijek W Usa.


Radi86

Rekomendowane odpowiedzi

Alez ja nie mam pretensji o to ze radi jest gejem, jesli mu to pasuje - jego sprawa. Moge miec pretensje do administratorki ze nie pozwala dyskutowac.

Czy widzialas kiedys gay parade?

Czy obsceniczne zachowanie jej uczestnikow da sie zakwalikowac jako korzystanie z wolnosci demokratycznych? Mnie to podpada raczej pod dewiacje i zapewne jest na to jakis paragraf, zarowno w Polsce jak i w USA. Radi jako prawie pelny prawnik zapewne ma niezla wiedze na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Alez ja nie mam pretensji o to ze radi jest gejem, jesli mu to pasuje - jego sprawa. Moge miec pretensje do administratorki ze nie pozwala dyskutowac.

Nie zabraniam dyskutowania. Ale prowokujesz, i to dość ostro. Facet nawet słowa nie napisał o gay parades, to TY z tym wyskoczyłeś jak Filip z konopii. Skutek wiadomy - będzie afera. A jak będzie afera to zamknę wątek, czy naprawdę o to chodzi?

Czy widzialas kiedys gay parade?

Widziałam. Rok w rok przyciąga prawie pół miliona gapiów, z których większość zapewne to heteroseksualiści mający w nosie walkę o prawa mniejszości - przychodzą po to, by się bawić. I powiem szczerze że naprawdę ostrych scen (przynajmniej w Chicago) na gay parade nie uświadczysz. O wiele bardziej niepokojące obrazki zobaczysz w Boystown w weekendy ok. 3 nad ranem :) A w wersji heteroseksualnej - w pozostałych częściach miasta.

To temat w którym nikt nikogo nie przekona i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, podobnie jak np. aborcja. Ile znasz dyskusji na temat aborcji które NIE kończą się awanturą? Wszystko co można powiedzieć zostało już powiedziane. Jesli ktoś mimo to chce klepać w klawiaturę, ja tego nie zabraniam. Proszę jedynie o takt i brak kłótni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
amerykańscy geje szybciej doczekają się swoich praw niż polscy.

A na jakie specjalne prawa mają się doczekać? Prawo jest równe dla wszystkich bez względu na religię, pochodzenie, stan majątkowy etc. tak mówi konstytucja.

Na Hawajach, które mają zupełnie odmienną kulturę od reszty Stanów, jest dużo mahu przedstawicieli "trzeciej płci"- mężczyzn przebranych za kobiety. Są bardzo widoczni- dosłownie, bo przeciętni Hawajczycy (grupa etniczna) są co najmniej rozmiaru XXL i bardzo często się ich spotyka; w Honolulu można codziennie minąć na ulicy 2-3 mahu. Co stanowi spory odsetek w stanie o tak małej populacji (ok. 1,5 mln.) Normalnym widokiem jest np. grupa kolesi w trucku jadąca na plaże albo polowanie wioząca na pace 2-3 "laski". Są traktowani jak normalny składnik kultury, co jest dość ciekawe bo Hawaje są bardzo tradycyjne i konserwatywne gdzie duże wpływy mają różne grupy religijne np. Mormoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w polityce. :) Czas pokaże. Myślę jednak, że amerykańscy geje szybciej doczekają się swoich praw niż polscy.

A o jakich prawach myślisz, chyba jesteście równi wobec prawa, tak wynika, zarówno z amerykańskich przepisów jak i polskich. A może myślisz o prawie do adopcji dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...