Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może Pan Administrator coś więcej wie i odpowie na powyższe pytania. Ja mam dodatkowe pytanie które może się przydać osobom mieszkającym od kilku lat za granicą. Jaki adres wpisać w formularzu?. Gdyż obecny adres zameldowania to ITALY, ale mam oczywiście adres stałego zameldowania w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tak jak Justi napisala ze nalezy umiescic kod na kazdej kartce -formularza w prawym gornym rogu

list wyslas poczta lotnicza i potem mozna oczywiscie wyslac zapytanie czy doszly papiery :)

bajon wpisujesz to co ukonczyles na ta chwile.moze i tak tlumaczenie przejdzie ale poczekaj co inni napisz w sprawie tlumaczenia.

kriss a rozmowe gdzie bedziesz miec w sprawie wizy,we Wloszech,jesli tak to ten podaj :)

co do tego kodu to hm..moze ktos cos napisze jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki sly6 za szybką odpowiedź.. Jednak wpiszę włoski adres gdyż taki widjnieje na potwierdzeniu z numerem i kodem kreskowym. Pamiętam żę składając wniosek na losowanie także wpisywałem ten adres. Może nie będzie problemu gdyż jest rubryka w której zaznacza się państwo dopuszczone do losowania w którym wybrałem Polskę. Myślę że rozmowa z konsulem i reszta dokumentów łącznie z paszportem będzie jasnym sygnałem że jeszcze jestem obywatelem POLSKI.

A co z tą historią, że niby znowu nawaliły komputery i losowanie ma być powtórzone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma byc :)

komus cos sie pomylilo z tym 2 losowaniem co moze bedzie 1 pazdziernika

Ty za to wysylalaj swoje papiery :)

Masz nadal obywatelstwo polskie a mozesz miec rozmowe w USA,w Anglii itd....wazne ze sie kwalifikujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą historią, że niby znowu nawaliły komputery i losowanie ma być powtórzone???

Dopóki nie przeczytasz takiej informacji na oficjalnej stronie Separtamentu Stanu/Ambasady USA/Centrum Konsularnego w Kentucky - traktuj to jak kaczkę dziennikarską/plotkę/historię wyssaną z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jutro wysyłam zwykłym lotniczym ( tak podobno lepiej), czekam jeszcze na Stany Z. bo chciałbym już wpisać adres w USA, a jeżeli dzisiaj nic nie załatwię to chyba jeszcze mogę przed rozmową z konsulem coś poszukać. Myślę że jest gdzieś w Stanach jakaś pomoc od Polonii czy instytucji Polonijnej, która pomaga w takich sprawach jak potrzebny adres zameldowania. Tymbardziej jeżeli chodzi o ZIELONĄ KARTĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tak jak Justi napisala ze nalezy umiescic kod na kazdej kartce -formularza w prawym gornym rogu"

Co do kodu to nigdzie nie znalazłam, że należy wpisywać na wszystkich dokumentach.

Na wydruku z Entrant Status Check pod barcode jest tylko informacja, że należy go odesłać z formularzami DSP 122 i DS 230...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie.

jakie formularze musze wysłac do usa? czy DSP-122 czy też DS-230, a może oba?

no bo własnie nie wiem, czy tylko ten pierwszy czy ten drugi też.

jestem niezamezna, nie mam dzieci i do stanów polece sama!

i jeszcze pytanie, skąd załatwic formularz o niekaralności i czy jakies papiery z policji tez trzeba dostarczyć??

prosze o odpowiedż!!!

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...