Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

On 9/18/2021 at 8:55 AM, alamar said:

2. W jakim banku w USA najlepiej otworzyć konto żeby przelać pieniądze z PL? Czy taki transfer jest możliwy? Mam trochę oszczędności (powyżej 20k USD) i nie chcę, żeby leżały na polskim koncie i zjadała je inflacja.

Ja uzywam Wise, poki co bardzo sobie chwale. Z moich obliczen wyszlo, ze najmniej zabieraja za przewalutowanie. Przelew na polskie konto przychodzi w jeden dzien roboczy. Dodam tylko, ze to jest internetowy "bank", ktory sluzy glownie to wysylania pieniedzy za granice. Co prawda daja numer konta i nawet karte jesli chcesz, ale nie wiem czy mozna to nazwac pelnoprawnym bankiem.

Edytowane przez barnclose
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Hej, witam wszystkich po dlugiej przerwie! Co tam slychac na forum? Mam nadzieje ze wszyscy zdrowi!! Ahh minelo troch czasu, prawie dwa lata od mojego ostatniego post. 

U mnie wszystko wporzadku, Covid dopadl mnie dosyc wczesnie Listopad 2020, (dowiedzialem sie o pozytywnym wyniku) w moje urodziny hahah. Poza goraczka i utrata wechu i smaku na prawie miesiac, moja zona przeszla lekko wiec chyba nie mozemy narzekac, w porownaniu do moich znajomych... Nie mialem zadnej przerwy w pracy, nawet jako mechanik nie zamknelismy dalership na dzien, wiec chyba nie moge narzekac. Ze wszystko bylo zamkniete z nudow razem z zona zaczelismy jezdzic na motorach (dirt bikes), w okolicach gdzie mieszkamy mamy pare OHV areas gdzie godzinami mozna jezdzic po roznym terenie, wiec takie spedzalismy prawie kazdy weekend 2020-2021 roku. Z powodu ze Loty byly ograniczone postanowilismy podrozowac troche w USA blsimy w  Arizonie, Tennessee, Floryda, Napa(CA) etc.. Pozatym wszystko ok. piszcie jak macie jakies pytania.

Pare dni temu dostalem emaila z ETSA ze wizy moich rodzicow wygasly. Nawet nie majecie zielonego pojecia jak ja bym chcial zeby moi rodzice wkoncu mnie odwiedzili!!!!!! w 2020 bylo tak blisko.. wizy-ok, bilety kupione i wszystko ODWOLANE :(:(:(:( z oczwistego powodu!
Moze w tym roku sie uda.. Czy sa jakies zmiany w podanich o wize  ETSA dalej obowiazuje czy jest lepiej skladac osobiscie dla nich w konsulacie?? Czy przewidujacie jakies problemy? Jak juz kiedys pisalem rodzice mieli odmowy wiz w 2015 (jak byli osobiscie) w 2020 ETSA wizy dostali. 

Dziekuje serdecznie za wszelka pomoc i Pozdrawiam!!

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode wieczorem wypelnilem wnioski ESTA dla obojgu rodzicow, dzisiaj (czwartek rano) dostalem emaila ze oboje rodzice dostali Authorization Approved :D. Bilety juz zabukowalem na czerwiec, bezposrodnio z Wawy do Los Angeles zeby nie musili sie przesiadac. Z tego co czytalem to narazie musza posiadac potwierdzenie szczepionek i test 24h przed lotem. ale kto wie moze do czerwca sie zmieni. 

ahhh nie moge sie doczekac!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mariano85 said:

Bilety juz zabukowalem na czerwiec, bezposrodnio z Wawy do Los Angeles zeby nie musili sie przesiadac.

Gratuluje! Czy przylatuja LOT'em? Bo ta trasa czesto latal Tadeusz Wrona, ten slawny pilot ktory wyladowal w Warszawie bez wysunietego podwozia: 
 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, katlia said:

Gratuluje! Czy przylatuja LOT'em? Bo ta trasa czesto latal Tadeusz Wrona, ten slawny pilot ktory wyladowal w Warszawie bez wysunietego podwozia: 
 

Wrona lecial z EWR do WAW a ladowal bez podwozia bo centralnie przeoczyl (po godzinach troubleshootingu) wylaczony jumper / bezpiecznik. Pozniej silniki musialem wpisywac na liste "accident involved hardware".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kzielu said:

Wrona lecial z EWR do WAW a ladowal bez podwozia bo centralnie przeoczyl (po godzinach troubleshootingu) wylaczony jumper / bezpiecznik. Pozniej silniki musialem wpisywac na liste "accident involved hardware".

Ciekawe! Wiem ze wtedy lecial z Newark... ale potem latal czesto Warszawa- zachodnie wybrzeze USA, w tym Los Angeles. Ekipa sie czesto chwalila kto byl pilotem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, katlia said:

Ekipa sie czesto chwalila kto byl pilotem :) 

Niespecjalnie bylo czym ;-) Pozniej komisja przez dlugi czas kombinowala jak opublikowac wyniki zeby z bohatera nie zrobic zera.... Ale takie zycie, w lotnictwie wiekszosc wypadkow to bledy ludzkie w tej chwili. Na 787 tez LOT rozne sztuki odwalal jak na jednym silniku zamiast na najblizsze lotnisko lecieli tam gdzie bedzie wygodniej wymieniac silnik...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
On 2/11/2022 at 3:19 AM, kzielu said:

Niespecjalnie bylo czym ;-) Pozniej komisja przez dlugi czas kombinowala jak opublikowac wyniki zeby z bohatera nie zrobic zera.... Ale takie zycie, w lotnictwie wiekszosc wypadkow to bledy ludzkie w tej chwili. Na 787 tez LOT rozne sztuki odwalal jak na jednym silniku zamiast na najblizsze lotnisko lecieli tam gdzie bedzie wygodniej wymieniac silnik...

Doczytaj prosze procedure landowania przy zamknietym podwoziu - czy przypadkiem nie mowi i zmianie i zablokowaniu potencialnego otwarcia podwozia podczas awaryjnego ladowania co moze doprowadzic do utraty kontroli nad statkiem powietrznym ?

Ot czytamy co gazeta napisze  .. pozdrowienia z mel'u

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, jstark said:

Doczytaj prosze procedure landowania przy zamknietym podwoziu - czy przypadkiem nie mowi i zmianie i zablokowaniu potencialnego otwarcia podwozia podczas awaryjnego ladowania co moze doprowadzic do utraty kontroli nad statkiem powietrznym ?

Ot czytamy co gazeta napisze  .. pozdrowienia z mel'u

 

LOL. Meil skonczylem w 2001-ym zeby bylo jasne a silniki z niego wlasnorecznie wpisywalem do accident involved hardware. 

Edytowane przez kzielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...