Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcialem sie z wami podzielic super nowina, wkoncu po trzech latach oczekiwania moi rodzice przylatuja 18 Czerwca :D 
Nawet nie wiecie jak sie ciesze!!!!! Bedzie to ich pierwsza wizyta w USA, Maja bezposredni lot z Wawy do Los Angeles, Wizy wydrukowane, paszport przyszykowane, moje najwieksze zmartwienie to to ze nie mowia po angielsku, ale napisalem im "list do custom"  gdzie jada, co beda robic i kiedy maja lot powrotny, moj nr tel i adres zamieszkania. wiec mam nadzieje ze to pomoze. Wiem ze teraz wymagane sa szczepienia, i test 24h przed lotem, Czy test mozna zrobic na lotnisku? Orientuje sie ktos czy jest duza kolejka, i ile to trwa ? A co do szczepien.. oboje maja Szepienie dawke 1 i druga ale nie maja booster. czy to bedzie problem?  Lecial ktos ostatnio i mogl by sie podzielic wrazeniami? 

Dzieki i pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mariano85 said:

Hej, chcialem sie z wami podzielic super nowina, wkoncu po trzech latach oczekiwania moi rodzice przylatuja 18 Czerwca :D 
Nawet nie wiecie jak sie ciesze!!!!! Bedzie to ich pierwsza wizyta w USA, Maja bezposredni lot z Wawy do Los Angeles, Wizy wydrukowane, paszport przyszykowane, moje najwieksze zmartwienie to to ze nie mowia po angielsku, ale napisalem im "list do custom"  gdzie jada, co beda robic i kiedy maja lot powrotny, moj nr tel i adres zamieszkania. wiec mam nadzieje ze to pomoze. Wiem ze teraz wymagane sa szczepienia, i test 24h przed lotem, Czy test mozna zrobic na lotnisku? Orientuje sie ktos czy jest duza kolejka, i ile to trwa ? A co do szczepien.. oboje maja Szepienie dawke 1 i druga ale nie maja booster. czy to bedzie problem?  Lecial ktos ostatnio i mogl by sie podzielic wrazeniami? 

Dzieki i pozdrawiam

Moi rodzice lecieli do mnie w kwietniu. Też ni w ząb angielskiego. Tata dał urzędnikowi "list do custom" 4 zdania ode mnie. On przeczytał postukał w komputer i powiedział: "Dziękuję" Moi rodzice robili test na lotnisku w Poznaniu. Moi mają boostera ale on jest nie konieczny. Generalnie nie mieli żadnych problemów z podróżą. W obie strony mieli 3 miejsca na 2 osoby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/2/2022 at 6:58 PM, mariano85 said:

Hej, chcialem sie z wami podzielic super nowina, wkoncu po trzech latach oczekiwania moi rodzice przylatuja 18 Czerwca :D 
Nawet nie wiecie jak sie ciesze!!!!! Bedzie to ich pierwsza wizyta w USA, Maja bezposredni lot z Wawy do Los Angeles, Wizy wydrukowane, paszport przyszykowane, moje najwieksze zmartwienie to to ze nie mowia po angielsku, ale napisalem im "list do custom"  gdzie jada, co beda robic i kiedy maja lot powrotny, moj nr tel i adres zamieszkania. wiec mam nadzieje ze to pomoze. Wiem ze teraz wymagane sa szczepienia, i test 24h przed lotem, Czy test mozna zrobic na lotnisku? Orientuje sie ktos czy jest duza kolejka, i ile to trwa ? A co do szczepien.. oboje maja Szepienie dawke 1 i druga ale nie maja booster. czy to bedzie problem?  Lecial ktos ostatnio i mogl by sie podzielic wrazeniami? 

Dzieki i pozdrawiam

Super! Bardzo fajnie że rodzice w końcu Cię odwiedza:) nie sadze by mieli jakieś problemy na lotnisku, starszych ludzi raczej nikt nie podejrzewa imigracyjne intencje, starych drzew się nie przesadza (pewnie @andyopole zaraz się odezwie, że bredzę :D).

akurat miałam przyjemność przylecieć na LAX dwa dni temu z Europy i kolejka na immigration dla turystów była ogromna wiec niech się rodzice uzbroją w cierpliwość bo będą czekać długo, nie ma na to rady. Testow na COVID za bardzo nikt nie sprawdza w usa, tylko wyrywkowo, no i w samolocie trzeba podpisać deklaracje ze sie zrobilo negatywny test. Ale przy checkinie w Polsce na pewno będą od nich tego wymagać wiec muszą zrobić , gdzie to nie wiem bo ja akurat z AMS wracałam wiec tam robiłam.

BTW jak napisałeś, że masz super nowinę to juZ myślałam ze chcesz się pochwalić, że zostaniesz ojcem, haha… ale widać na to musimy jeszcze poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

starych drzew się nie przesadza (pewnie @andyopole zaraz się odezwie, że bredzę :D).

Oj, Ty chyba chcesz żeby Cię tak po ojcowsku przez kolano przełożyć. ;) 

Nooo, juz dawno mi tak nikt cisnienia nie podniósł!  Przyjechałem do USA jako 50 latek, bardzo młodo chociaż późno. A teraz? Kobieta w moim wieku to stara baba :D ale facet w moim wieku. ..., to ho hooo. Pani w imigracyjnym, w maju,  dwa razy sprawdzala moj DOB i pytala czy to nie pomylka. Tak ze ten.... :P

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Testow na COVID za bardzo nikt nie sprawdza w usa, tylko wyrywkowo

Dzis rano, jadąc do pracy słyszałem na radio że od poniedziałku bedzie zniesiony obowiązek testów Cowidowych na wjeździe do USA. Słyszeliście coś na ten temat? 

Edytowane przez andyopole
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być na rzeczy ale w tutejszej TV nic na ten temat nie słyszałem. 

 

https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/koronawirus-na-swiecie-usa-zmieniaja-przepisy-wjazdowe-5746341

 

Edit: https://abcnews.go.com/Health/us-lift-covid-testing-requirement-air-travelers-enter/story?id=85308831

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 09:12, mcpear napisał:

Moi rodzice lecieli do mnie w kwietniu. Też ni w ząb angielskiego. Tata dał urzędnikowi "list do custom" 4 zdania ode mnie. On przeczytał postukał w komputer i powiedział: "Dziękuję" Moi rodzice robili test na lotnisku w Poznaniu. Moi mają boostera ale on jest nie konieczny. Generalnie nie mieli żadnych problemów z podróżą. W obie strony mieli 3 miejsca na 2 osoby.

Dzieki za odpowiedz, rodzice zrobia sobie w swoim miescie test jutro (Piatek) o 13 a lot maja w Sobote o 11, jest duzo tanszy, i potem na lotnisku nie beda sie musieli stresowac. 

 

W dniu 10.06.2022 o 16:37, MeganMarkle napisał:

Super! Bardzo fajnie że rodzice w końcu Cię odwiedza:) nie sadze by mieli jakieś problemy na lotnisku, starszych ludzi raczej nikt nie podejrzewa imigracyjne intencje, starych drzew się nie przesadza (pewnie @andyopole zaraz się odezwie, że bredzę :D).......

Dziekuje, powiedzialem juz rodzicom o deklaracji w samolocie i ze juz w USA kolejka do immigration moze byc dluga wiec wiec zeby sie nie martwili. 

W dniu 10.06.2022 o 16:37, MeganMarkle napisał:

BTW jak napisałeś, że masz super nowinę to juZ myślałam ze chcesz się pochwalić, że zostaniesz ojcem, haha… ale widać na to musimy jeszcze poczekać :D

HAHAHAH no na to musicie jeszcze troche poczekac ALE ... juz robimy z zona pewne kroki, ale o sczczegolach napisze wam jak juz rodzice wyjada bo teraz mam sporo na glowie. :P 

 

Pozdawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mariano85 said:

Dzieki za odpowiedz, rodzice zrobia sobie w swoim miescie test jutro (Piatek) o 13 a lot maja w Sobote o 11, jest duzo tanszy, i potem na lotnisku nie beda sie musieli stresowac. 

 

Nie muszą robić testu. Od poniedziałku znieśli obowiązek testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...