Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

My mieliśmy wypożyczonego Dodge Grand Caravan i podróżowaliśmy nim w 3 osoby. Do bagażnika zmieściły się 3 duże walizy na styk. Nic poza tym. Plecaki, sprzęt turystyczny (namiot, śpiwory, materace itp), były w schowkach w środku, który ten samochód ma mnóstwo.  Nas była trójka, więc lodówka turystyczna mogła spokojnie jechać w samochodzie, ale automatycznie zajmowała jedno miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowiny sa takie, ze oboje rodzice i brat dostali wizy/pozwolenia na wjazd.

Paln jest taki zeby rodzice przyleciecli w CZerwcu. Niestety brat nie bedzie mogl przyleciec tym samym samolotem co rodzice, a ze rodzice po angielsku.. ze tak powiem delikatnie NIC, jak oni beda w stanie rozmawiac z urzednikiem na granicy (dodam ze to bedzie w Los Angeles)? 
Napewno wiele jest takich osob ktore nie mowia po angielsku a jakos ta kontrol przeszly!

Macie jakies historie, rady od waszych znajomych czy rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mariano85 napisał:

Nowiny sa takie, ze oboje rodzice i brat dostali wizy/pozwolenia na wjazd.

Paln jest taki zeby rodzice przyleciecli w CZerwcu. Niestety brat nie bedzie mogl przyleciec tym samym samolotem co rodzice, a ze rodzice po angielsku.. ze tak powiem delikatnie NIC, jak oni beda w stanie rozmawiac z urzednikiem na granicy (dodam ze to bedzie w Los Angeles)? 
Napewno wiele jest takich osob ktore nie mowia po angielsku a jakos ta kontrol przeszly!

Macie jakies historie, rady od waszych znajomych czy rodziny?

Jeśli lecą bezpośrednio do LA to niech poproszą jakaś osobę mówiąca po polsku i angielsku, która leci tym samym lotem, żeby pomogła przy rozmowie i tłumaczyła (mi się zdarzyło robić za tłumacza). Moja teściowa przygotowuje sobie kartkę czasami z informacjami na ile, do kogo. Z tego co wiem chyba nigdy jej nie pokazywała przy kontroli ale pewniej się z tym czuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LAX zanim podejdą do urzędnika to będą musieli w kiosku samobsługowym wpisac swoje dane i odpowiedzieć na pytania z formularza wizowego. Jak ktoś im w tym pomoże ze współpasażerów to u urzędnika jak wręczą list od Ciebie, że jesteś obywatelem, że sponsorujesz, że przyjechali Ciebie odwiedzić, że będą tyle i tyle i że mają bilet powrotny na tego i tego to w zasadzie urzędnik powinien bez pytania powiedzieć im tylko "Welcome to USA"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mariano85 napisał:

Macie jakies historie, rady od waszych znajomych czy rodziny?

Ja za kazdym razem pisze mamie maila ktorego ona sobie drukuje i podaje na granicy urzednikowi. List pisze w swoim imeniu, informujac, ze przed urzednikiem stoi moja mama, ktora odwiedza mnie pod tym adresem, jest to jej ktorys przyjazd ( daty poprzednich), przylatuje na tyle czasu, na kiedy ma wykupiony bilet powrotny, bardzo krotko co mozemy zwiedzic jesli czas pozwoli i moj numer telefonu w razie pytan. Moja mama byla u mnie chyba juz 4+ razy i nikogo nie wolano do tlumaczenia, ani o nic jej nie pytano. Podawala kartke, urzednik czytal i przybijal pieczatke witajac w kraju. 

 

Aha nie wiem jak u Ciebie ale kioski w Denver moja do wyboru j.polski. wiec niech rodzice szukaja. Moja mama sobie znalazla i miala jeden stresik mniej :)

Edytowane przez pelasia
  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, mysle ze ten list z informacjami co, na ile, i gdzie i moje dane kontaktowe to super pomysl . @mola Tak , najprawdopodobniej beda lecieli bezposrednio z WAW do LAX wiec mysle ze moga sie kogos w samolocie spytac czy mogli by razem podejsc do okienka!

Jjutro postaram sie zabukowac im bilety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelasia napisał:

Aha nie wiem jak u Ciebie ale kioski w Denver moja do wyboru j.polski. wiec niech rodzice szukaja. Moja mama sobie znalazla i miala jeden stresik mniej :)

Nie wiem jak teraz, ale 2 lata temu jeszcze nie było opcji języka polskiego. Być może się coś zmieniło do tego czasu.

mariano super odwiedziny Wam się szykują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...