Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mariano85 napisał:

Moze nie relikt, tylko zwyczajne odwiedzenie syna lol. Newt nie masz pojecia ile ja sie musialem naprosic rodzicow zeby zlozyli podanie i pojechali do Warszwy (to bylo w 2013 roku) oboje zaplacil po $140 musieli wziasc wolne z pracy, jechac do Warszawy 3 godziny a na koniec im powiedzieli ze wiza nie przyznana to troche lipa. Pamietam moj tata powiedzial ze juz nigdy nie zlozy podania o wize 

"Ucieszenie? ze wiza przyznana?"  k*** ciesze sie ze chociaz mama nie bedzie sie musiala tłuc do stolicy i stresować. Moi rodzice nawet nie chca tu przyjezdzac, oni leją na USA  ale powiedzialem ze prawdopodobnie nie bede mogl w tym roku przyleciec bo mi wolnego zbraknie, a oni na emeryturze maja sporo wolnego czasu to im bedzie latwiej przyleciec!

jestesmy w podobnym wieku i widze, ze rodziców tez mamy podobnych.

matka moja latać nie może, ojciec byl w nyc - stanal w midtwon na jakiejś ulicy, patrzy sie na budynki i mówi: tu chyba jakaś bomba musiała je..nac...bo to wszystko na takie spalone wyglada...mowi - warszawa, lata 50-60 tak wyglądała...

wzięliśmy my samochód i pojechalimy na piękne osiedla long island aby stary cos ładniejszego z ameryki zobaczył...podobalo sie...

ogólnie więcej tu nie przyjedzie....

 

12 godzin temu, mariano85 napisał:

Mam nadzieje ze Ty swoich rodzicow i bliska rodzine masz na wyciagniecie reki, bo jednak Face Time czy Skype nawet codziennie, to nie to samo co na żywo! Dzieki Bogu ze ja tu legalnie jestem, ale mam znajomych co niestety na nielegalu i rodziny nie widzieli, tak jak piszesz 11 lat, wez im wytlumacz czy nie cieszyli by sie z przyjazdu rodziny.
 

to jest właśnie kwintesencja bycia nielegalnym, której cześć szanownej polonii nie może zrozumieć - jesteś nieleganie ? zdecydowałeś sie mieszkać w usa i przesiedzieć wize tak długi okres ? zdecydowałeś nie robić u polaka za 15-20 usd cashem.... zapomnij o rodzinie i płacz ze samotność....

 

12 godzin temu, mariano85 napisał:

 

Chyba nie dokonca czytales temat "ESTA moje doswiadczenia" ilu tam ludzi pisalo ze niestety nie dostalo Pozwolenia. 
 

cwaniaki co jada do roboty, albo przesiedzili wcześniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mola napisał:

Z takich śmiesznych ciekawostek... kiedy jako świeżo upieczona doktorantka szłam w 2009 po swoją pierwszą wizę - była to J1 na dwa tygodnie, zupełnie  tabula rasa jeśli chodzi o amerykańskie wizy, to wyszłam kompletnie rozczarowana z konsulatu. Tyle dokumentów, umawiania spotkań, kontrol, nazywania tego"wywiadem z konsulem", "spotkaniem z konsulem", a tu zamiast herbatki w porcelanowych filiżankach z ambasadorem, czy choćby zastępcą, gdzie odbywamy pogawędkę zgodną z protokołem dyplomatycznym, coś ala nadawanie poleconego na poczcie. Do dziś pamiętam końcowe rozmowy z konsulem. -

 -Wiza przyznana.

- OK, to gdzie mam iść teraz? (w sensie no przecież na herbatkę!)

- Well, do domu!

- Hę???

Poza tym ja wtedy pierwszy raz szłam do tej ambasady z poczuciem że to ja im robię zaszczyt, że chcę przyjechać :D. Do drugiej wizyty już po B1/B2 już miałam podejście normalne :lol:

 

z tego co pamietam to chyba warszawska ambasada przyjmuje w....pomieszczeniu piwnicznym / w sensie ze trzeba zejść nizej...

ale co tam - mam wize - w końcu mogę jechać do roboty kiedy chce, na wsi każdy mi zazdrości bo bylem juz w nowym jorku, mało tego - za rok bede w chicago a to juz wyższa liga..znajomi byli co najwyżej w jastrzębiej gorze, a 1 nawet w Kołobrzegu na 2 tyg....

latam do usa oczywiście LOTem bo bezpośrednio i szybko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariano85 napisał:

 

"Ucieszenie? ze wiza przyznana?"  k*** ciesze sie ze chociaz mama nie bedzie sie musiala tłuc do stolicy i stresować. Moi rodzice nawet nie chca tu przyjezdzac, oni leją na USA  ale powiedzialem ze prawdopodobnie nie bede mogl w tym roku przyleciec bo mi wolnego zbraknie, a oni na emeryturze maja sporo wolnego czasu to im bedzie latwiej przyleciec!


 

zycze miłego i mam nadzieje nieostatniego pobytu rodzicom w słonecznej Californi.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, barnclose napisał:

A propos. Ja sie wlasnie dowiedzialem, ze moja mama chce mnie w maju odwiedzic. Do tej pory nie wiem, co o tym myslec. Mam nadzieje, ze uda mi sie odwlec od tej decyzji, bo nie wiem jak ja z nia wytrzymam kilka tygodniu w jednym domu :D 

Oj, widze problemy jak moje:/ Ja bym wrecz rzekl, ze wylecialem do USA tylko po to by byc daleko od mamy. Moja jest obywatelem, i narazie tylko raz nas nawiedzila przez ostatnie 9 lat, a z USA wyleciala na stale jakies 2 lata przed moim tu przylotem. Tata sie nie zdecydowal na bycie obywatelem (z 25 lat temu), a teraz na starosc zapragnal zielonej karty. W przyszlym roku (czas emerytury nadejdzie) bedziemy sie starac dla Niego o Zielona Karte.

Ale w tym roku tesciowie (tesciowa z mezem, podroz poslubna - pierwszy raz samolotem, a juz wogole USA) na wiecej niz miesiac przylatuja. Yellowstone, Salt Lake City, Parki Utah, Denver i Rapid City - hotele juz zabookowane na wspolne wakacje, ESTA bedziemy robic w ten weekend dla obojga. Ma moze ktos z was Dodge Grand Caravan or similar (jak to ladnie wyporzyczalnia ujmuje) i moze powiedziec czy 6 osob + walizki sie w to mieszcza, czy bedzie ciezko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dodge Grand Caravan w konfiguracji na 7 osób - 2+2+kanapa na 3. Jeździmy na objazdówki w 5 (2+2+1/3 kanapy) - no to się z bagażami ledwo mieścimy. Za tym siedzeniem w trzecim rzędzie to zostaje raptem 30 cm bagażnika. Więc nasze bagaże leżą na miejscu gdzie złożone jest 2/3 kanapy i w przejściu pomiędzy fotelami - oraz w schowkach podłogowych w drugim rzędzie. Moje doświadczenie jest takie, że jak wynajmujemy "wielkie" 7-/8-osobowe wozy to jak postawisz 3ci rząd foteli to na bagaże nie zostaje za dużo miejsca. Jak przyjdzie wam jechać w 6 w Dodge i będziecie chcieli tę 1/3 kanapy schować to po pierwsze dwóch dorosłych na tych 2/3 to będzie miało ciasno, a walizek to może 2 zmieścicie w lukę po złożonej 1/3 kanapy. Więc 6 osób i 6 walizek to raczej się nie zmieści. Przy 6 dorosłych aby zachować komfort to pewnie musiałbyś nic z kanapy nie skladać a wtedy bagażu niewiele się zmieści. Nie wiem czy nie lepiej na dwa auta mniejsze nie jechać. W sensie zamiast pożyczać VAN pożycz 2 midsizy to się na luzie zmieścicie - aczkolwiek jeżdżenie jednym autem ma swój niezaprzeczalny urok :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear - dziekuje za komentarz. Jechac bedziemy w 4 doroslych + 11 latka + 2 latka. Mamy dwa samochody (oba srednie SUV), ale nie za bardzo chcemy byc oboje kierowcami w tym samym czasie. Wynajecie Dodga na miesiac (doklandie na 30 dni, mothly rate) wychodzi nam $1,050 a do przejechania mamy wiele mil (ND->Yellowstone->Salt Lake City->St. George, UT->Green River, UT->Denver, CO->Rapid City, SD->ND). Duzo jezdzimy po stanach i mamy doswiadczenie, ze mozna sie zmeczyc kierowaniem, a tego chcemy troche uniknac, zwlaszcza, ze mamy dlugie odcinki jazdy (z domu do Yellowstone, ca. 12h), ktore chcemy robic w jeden dzien. Doszlismy do wniosku, ze bedzie nam latwiej robic to jednym autem, niz dwoma.

Troche zaintrygowalo mnie to zlozenie 1/3 siedzenia - nie zakladam, ze bedziemy mieli 6 walizek, a raczej okolo 3 walizek, jedna wieksza lodowke i wozek (tylko na wakacje, gdyz zona pojedzie sama po tesciow do Chicago naszym autem). Czy uwazasz, ze na tylnym siedzeniu (3-ci rzad) dwojka dzieci (w tym jedno w foteliku) da rade?

Mam rowniez Thule na dach, ktore znakomicie nadaje sie gdy jezdzimy 2+2 (zwlaszcza obecnie z wozkiem), ale raczej na wynajetym samochodzie nie bedzie mozliwosci zamontowania:/ Prosze odpowiedz, czy przy zlozeniu 1/3 dwojka dzieci zmiesci sie z tylu SWOBODNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zmieści się swobodnie, aczkolwiek fotelik będziesz chyba musiał postawić w kącie, tak więc 11 latka będzie jechała na środkowym siedzeniu cały czas co nie jest zbyt komfortowe. Pamiętaj też że możesz jechać autem "or similar", które nie będzie miało opcji składania ostatniego rzędu siedzeń a wtedy cały misterny plan .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear - porwe, NIESTETY, ten watek. Ja jakos tego nie rozumiem z cargo area, gdyz sprawdzalismy online i pisze:

Cargo. The Grand Caravan has 31.1 cubic feet of space behind the third-row seats.

W tym samym czasie Subaru Outback (wiem, wiem, juz ktos tu na forum napisal, ze to dla emerytow, niektorzy zwa Les-baru, ale my jestesmy ok z tym) ma 32.5ft^3. Jak to jest k...a mozliwe? Czy naprawde w tym Caravan jest tylko 1 stopa (piszesz o 30cm bagaznika), na 5' szerokosci i na 6' wysokosci, ze nagle sie z tego robi 30ft^3? Czy jest jakies cholerne przeklamanie, gdyz nie wyglada mi to na 6' wysokie auto, a 30ft^3 w Subaru jest calkiem ok. Zyjac z dala od cywilizacji, gdy kazdy jezdzi Pick-upami chcielismy zobaczyc takiego dodga, ale nawet w wypozyczalni nie maja 'w tej chwili', ale beda mieli w sierpniu skoro mamy rezerwacje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...