Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.03.2019 o 23:38, shmehr napisał:

Ani Ajlonka ani Ilonka nie brzmi super. Dorosnij.

Nie pamietam zeby ktokolwiek z moich rodziny albo przyjaciol zwracal sie do mnie tak jak w ID czyli Ilona. Ale dzieki za rade, definytywnie przemysle to dorosniecie ;) 

  • Haha 3
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nazwisko zmieniłam po ślubie na nazwisko męża (US, a w zasadzie NO bo potomek imigrantów) i oboje jesteśmy z tego dumni. Wspólnych dzieci już nie będziemy mieć, bo na to trochę przypóźno, a dzieci męża z I małżeństwa mają to samo nazwisko co tata i ja :) 

Imię zostało polskie i sprawia tu w Stanach pewne problemy. Ale Amerykanie lubią sobie ułatwiać życie, więc rodzina i znajomi przerobili mnie na Ewę i teraz wszystko gra. A tam gdzie trzeba się formalnie przedstawić - pokazuję vizę albo piszę dane na kartce. Można sobie poradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Halyna napisał:

Można przecież żyć na kocią łapę skoro związek ma być "ot tak" a małżonkowie maja nosić różne nazwiska. 

I dlaczego wasze zdanie i wasza opinia jest lepsza niż moja? Bo tak? 

Małżeństwo wedle prawa nie jest wtedy kiedy ludzie noszą te same nazwiska (inaczej miałabym ze trzech mężów w PL), ale wtedy kiedy podjęli pewien pakiet zobowiązań i przywilejów prawnych wobec siebie. Polskie prawo pozwala obu małżonkom wybór nazwiska po ślubie. Samo nazwisko, obrączki, biała sukinia, sypanie ryżem i co tam jeszcze ze ślubem się wiąże to tylko symbole. Na koniec końców zostaje relacja między ludźmi i regulacje prawne.

A Twoja opinia nie jest ani gorsza ani lepsza. Jest Twoja i to ją odróżnia od mojej i wszystkich innych. To czego Ty sobie nie wyobrażasz to na przykład moja codzienność.

Edytowane przez mola
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Halyna napisał:

Wyobraźmy sobie sytuację, że lecimy gdzieś razem - do kontroli pochodzi troje Kowalskich i jedna Nowakowa... 

 

Mam męża i dwóch synów. Wszyscy mamy inne nazwiska :)  Jesteśmy rodziną. Jeszcze się nikt nie przyczepił i nikt się nie dziwił.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

@Damianq @MeganMarkle Pozdrawiam was! Dziekuje ze pytacie co tam u mnie, ja myslalem ze juz kazdy o mnie zapomnal :P
Sporo ostatniego czasu sie dzialo, Ale chyba zaczne od najwazniejszego:
Slub w Polsce: 2 Lipca wylecielismy do Polski mielismy trzy dni na dopiecie wsyztskiego na ostatni guzik, fryzjer, paznokcie, ja jeszcze nie mialem garnituru na pierwszy dzien i butow, dokonczenie dekoracji sali. wiec troche roboty bylo. Powiem wam ze jestem bardzo wdzieczny rodzicom, bez nich to wesele wogole by nie wypalilo, w 85% to ich zasluga! Nie chce chwalis swojego wesela ale naprawde oboje jestesmy BARDZO zadowoleni Tutaj macie macie przedsmak tego co bylo, wiec ocencie sami...

Wesele bylo dwu dniowe, nie bylo za duze na ok 110 osob w tym 30 z USA (z czego bardzo jestem dumny jakich super znajomych mamy ze przylecieli do Polski) W poniedzialek po weselu mielismy wolny dzien i pojechalismy zwiedzic Lublin a we Wtorek rano, wynajelismy busa i w 20 osob (razem z moimi rodzicami) pojechalismy do Zakopanego na 3 dni Potem Do Krakowa na dwa dni i wzialem ich do Auschwitz! Z Krakowa grupa 15 osob Polecielismy do Santorini na 4 dni Przepiekne miejsce... (pracuje nad filmikiem z tych wypraw ale idzie mi wolno) I z Santorini Polecielismy do Francji -Nice tam spedzilismy 5 dni i odwiedzilismy Cannes i Monaco (filmiki wkrotce) Slub w Polsce to byl "fake slub" dla rodziny i znajomych. Czlowiek ktory prowadzil cala ceremonie, to nasz bardzo dobry znajomy z Davis z ktorym pilismy co tydzien, on nawet nie ma licencji ani zadnego doswiadczenia ale naprawde przygotowale sie super! Jezeli chodzi o nasza prawdziwa licencje, mamy termin na 21 pazdziernika dopiero, bo jakos tak nam czasu brakowalo zrobic to wczensiej. Ze zmiana jej nazwiska na moje, duzo o tym myslalem i doszedlem do wniosku ze nie nie mam nic przeciwko zeby ona zostala przy swoim! To naprawde duzo roboty dla niej zmieniac licencje paszporty itd. Jezeli chodzi o podroz poslubna to bedziemy mieli w ja przyszlym roku, tym razem chcielismy spedziec z rodzinami i przyjaciolmi czas!

Dom/Praca -W domu duzych zmian nie ma, teraz po weselu postaramy sie troche udekorowac i pokupowac troche ozdob bo sciany puste lol, W Pracy ok samochody sie psuja wiec robota jest lol.

Obywatelstwo-  W koncu w ta Sobote September 21 mialem Test Egazmin na Obywatelswo I ...... Wsyztsko poszlo super! ZDALEM !!!! yay  A co do szczegolow to Test mialem o 12 w Los Angeles , zjawilem sie tam ok 11 30 Ale dopiero moj zostal wywolany ok 13 10 (chyba lunch mieli) dlatego tak dlugo! Oficer byl naprawde spoko, na poczatek przysiega, ptem 6 pytanz historii (latwe bo sporo sie uczylem lol) napisac "Flag Day is in June" zeszlo z 30 min wszystko ale to przez jego komputer bo cos sie strasznie zawieszal. Ale pomiedzy mielismy luzna gadke o bzdurach. Zapytal mnie pare rzeczy z n-400, Wszystko na luzie, jak sie nie ma czego ukrywac czy klamac to naprawde to wszystko idzie latwo! Pogratulowal mi i powiedzial ze Zdalem i ze przysiega bedzie ok 15 Listopada ale to jeszcze przysla mi dokladne informacje co i kiedy. Po Egzaminie z moja zona Pojechalismy swietowac do Polka Polish Cuisine Polecam all you can eat $25, ale Bigosu i piergow sie najadlem malo nie zygalem, no ale takie dobre bylo ze nie mogelm sie powstrzymac! 

1 Dokumenty o obywatelstwo zlozone w 09/13/2018

2 Biometrics 10/03/18

3 Test 09/21/19

4 Przysiega 11/15/19? 

 

POZDRAWIAM!!
 

Edytowane przez mariano85
zampomniel o czyms
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...