Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmienilam po slubie na nazwisko meza, w sumie nie zastanawialam nawet nad tym czy nie zmieniac I sie ciesze ze to zrobilam bo mojego polskiego nazwiska to nawet moj maz nie umie wymowic a co dopiero obcy ludzie. Za to z imieniem mam problem i to taki ze masakra, jeszcze sie nie zdarzylo zeby ktos je poprawnie zapisal I sie powaznie zastanawiam nad zamerykanizowaniem sobie kiedys imienia bo ciagle mam z tego powodu problemy, nawet ostatnio w2 przyszlo z zle napisanym imieniem. I to nie chodzi o to ze nie czuje sie Polka albo ze mi sie moje imie nie podoba tylko kazdemu musze literowac i tlumaczyc dlaczego moje imie sie tak dziwnie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Patipitts said:

Ja zmienilam po slubie na nazwisko meza, w sumie nie zastanawialam nawet nad tym czy nie zmieniac I sie ciesze ze to zrobilam bo mojego polskiego nazwiska to nawet moj maz nie umie wymowic a co dopiero obcy ludzie. Za to z imieniem mam problem i to taki ze masakra, jeszcze sie nie zdarzylo zeby ktos je poprawnie zapisal I sie powaznie zastanawiam nad zamerykanizowaniem sobie kiedys imienia bo ciagle mam z tego powodu problemy, nawet ostatnio w2 przyszlo z zle napisanym imieniem. I to nie chodzi o to ze nie czuje sie Polka albo ze mi sie moje imie nie podoba tylko kazdemu musze literowac i tlumaczyc dlaczego moje imie sie tak dziwnie pisze.

No to się teraz wszyscy zastanawiamy jakież to trudne imię możesz mieć.... obstawiam Katarzyna :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MeganMarkle napisał:

No niemożliwe że z Patrycją wszyscy tyle problemów maja - przez nawet analogiczne imię jest w angielskim...?

Wiesz dobrze ze angielski został wykrecony na maxa. Kolega z pracy ma czteroliterowe nazwisko, jak brat Kaina i tez za każdym razem musi spelowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MeganMarkle napisał:

No niemożliwe że z Patrycją wszyscy tyle problemów maja - przez nawet analogiczne imię jest w angielskim...?

No jest, ale pisze sie inaczej i wymawia inaczej. Moja kolezanka tez jest Patrycja i zawsze wszyscy zdziwko, ale jak Patrycja a nie Patricia i skad to sie w ogole wzielo. Wiec zupelnie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MeganMarkle napisał:

No niemożliwe że z Patrycją wszyscy tyle problemów maja - przez nawet analogiczne imię jest w angielskim...?

Nie tyle w wymowie co w pisowni- owszem. Nikt nie potrafi zrozumiec skad sie tam wzielo “j” i namolnie pisza albo Patricia, Patrycia, Patrycya, wszystko oby nie tak jak im podalam bo im nie pasuje. I nawet jak preliteruje to ZAWSZE pytaja czy jestem pewna ze tak sie pisze a ostatnio nawet dalam swoje id I tez mnie babka pytala czy tak sie pisze moje imie jak w id i bo nie mogla uwierzyc i myslala ze w dmv sie pomylili...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to zaczynam swoje imię doceniać za prosta pisownię i łatwość wymowy :P A przedstawiam się i tak skrócona wersja która jest jeszcze łatwiejsza... Nazwisko za to to kosmos dla nich. Ale w Bay Area jest tylu hindusów i innych Azjatów ze dziwaczne i ciężkie do przeliterowania nazwiska nikogo tu nie dziwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...