Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Super, że tak się udało z weselem i że tyle osób przyleciało do PL z wami ! Moja przyjaciółka Polka też wychodziła za Amerykanina i uparła się na wesele w PL i faktycznie całkiem sporo osób z jej amerykańskich znajomych przyleciało... a że wesele było 3 lipca to w nocy o północy odśpiewali hymn amerykański - no bo przecież święto niepodległości... tak wiec takie mieszane klimaty wyszły. :) 

gratuluje też zdanego egzaminu na obywatela - teraz to już jesteś na swoim na tej ziemi :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za mile slowa! Chcialem tylko dodac ze wczoraj przyszedl mi list z USCIS I mam juz date na przysiege - 8 pazdziernika, nie spodziewalem sie ze bedzie tak szybko :D  Jutro podjade na poczte po dokumenty do wypelnienia potrzebne do wyrobienia paszportu. Gdzie najlepiej zrobic zdjecia do paszportu? 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mariano85 napisał:

Dziekuje wszystkim za mile slowa! Chcialem tylko dodac ze wczoraj przyszedl mi list z USCIS I mam juz date na przysiege - 8 pazdziernika, nie spodziewalem sie ze bedzie tak szybko :D  Jutro podjade na poczte po dokumenty do wypelnienia potrzebne do wyrobienia paszportu. Gdzie najlepiej zrobic zdjecia do paszportu? 

Samemu w domu (serio). Zaleznie od tego jak Twoja poczta wyglada, sa lepsze miejsca do zrobienia paszportu - jak np. moje lokalne Title Office - oddzial country Clerk of Courts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam, chcialem sie pochwalic ze dzisiaj mialem ceremonie naturalizacji. Ceremonia odbyla sie w Los Angeles godzina 12 30 Przyjechalismy z zona ok 11 30 kolejka byla dluga ale jak juz zaczeli wpuszczac to szybko poszlo. Uczestniczylo w niej 600 osob (nowych obywateli) plus rodziny z 72 krajow. Pierwsze byla przysiega, potem przemowa, hymn i na koniec rozdanie certyfikatow. calosc ok 1,5 godziny. Wszytsko ladnie zorganizowane, spore przezycie dla mnie, ciesze sie ze juz mam to za soba! Jutro ide zloze dokumenty o paszport i to by bylo na tyle :D
 

Jezeli chodzi o zniesienie wiz... to bardzo sie ciesze ze tak sie stalo jak tylko rodzice sie dowiedzieli to powiedzieli ze wkoncu w przyszlym roku jakos przyjada mnie odwiedzic, nawet brat powiedzial ze jak nie trzeba sie starac o wize to i on moze przyleci ALE... jezeli chodzi o rodzicow to Oni skladali podanie o wieze w 2014 albo 2015 i niestety obojgu wiza nie zostala przyznana! Brat nidgy nie skladal ale on mysle ze nie mial by zadnego problemu tylko on jest len i nie chce mu ise do ambasady jechac lol Wracajac do rodzicow  ESTA pt 7

7. Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?

Wynika z tego ze ich wniosek ESTA zostanie odrzocony i rodzice i tak beda musili jechsc do ambasady..

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariano85 napisał:

Wiatam, chcialem sie pochwalic ze dzisiaj mialem ceremonie naturalizacji... Wszytsko ladnie zorganizowane, spore przezycie dla mnie, ciesze sie ze juz mam to za soba! 

Mariano, ja pamietam jak przyjechales do USA... a teraz jestes zonaty Amerykanin. Ale zycie sie zmienilo. Gratuluje i zycze dalszych sukcesow i szczescia. Way to go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, Twoi rodzice gdy zaczna robic ESTA i pogwierdza ze kiedys dostali odmowe wizy to system odesle ich po nią do konsulatu.

Jednak jesli tym razem dostaną to do konca jej waznosci nie będą musieli robić ESTA przy każdym wyjeździe do USA.

Tak Cię pocieszę. ;)

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...