Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

45 minut temu, jorismalla napisał:

De mon côté, j'ai finalement obtenu mon visa. Merci à l'entreprise qui s'occupe de l'ensemble du processus pour vous. Ils sont directs et indiquent clairement si vous avez une chance ou non. C'est payant car ça reste une entreprise, mais je trouve ça satisfaisant. J'ai reçu mon visa à la maison aujourd'hui. Si vous êtes intéressé, v************a.com.

Ja też umiem po francusku tylko się trochę wstydzę. :D

Edytowane przez andyopole
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jorismalla napisał:

:D:D

Po mojej stronie, w końcu dostałem swoją wizę. Dzięki firmie, która zajmuje się całym procesem za Ciebie. Są bezpośrednie i jasno mówią, czy masz szansę, czy nie. Opłaca się to, ponieważ pozostaje firmą, ale uważam to za zadowalające. Otrzymałem dziś w domu moją wizę. Jeśli cię to interesuje, to jest to m********a.com.

Oczywiście że sie interesuję, ze tak powiem, służbowo.  Edytowalem adres strony i nie zawaham się zrobić tego ponownie.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej co tam slychac? Dawno nic nie pisalem ale zagladam tu czesto, a szcegolnie do tematu "ESTA Moje doswiadczenia.." U mnie wszystko wporzadku, paszport i karte odebralem ale niestety nie bylo jeszcze szansy wykorzystac :/ Swieta organizowalem w domu, przyjechala moja przyjaciolka (Polka) z SF, z rodzicami i bratem ktorzy przylecieli (na normalnych wizach ktore dostali rok temu) z Polski. Mielismy Polskie jedzenie, kolendy. Jej mama nauczyla mnie jak robic bigos, juz nawet raz zrobilem sam, moze nie wyszedl mie jak mojej mamy ale tez byl dobry :) Jak tak siedzielismy przy stole, tak mi sie do rodzicow zatesknilo, marzylo mi sie zeby oni mogli byc z nami... W tym roku wakacje wykorzystamy na nasza podroz poslubna (prawdopodobie Malediwy, a ze dwoch tygodni tam nie wytrzymamy wiec zachaczymy pewnie o jeszcze jedno miejsce moze Singapur czy Sri Lanka zobaczymi jak nam loty podpasuja )  Wiec nie bede mogl ich odwiedzic, a ze oni oboje na emeryturze to oni moga przyleciec kiedy im sie podoba.

Wiec moje postanowienie noworoczne to to zeby wyrobic rodzicom WIZY! Oboje rodzice dostali odmowy wiz w 2015. Moj brat ma 35 lat ma wlasny biznes w Anglii, nigdy nie skladal podania o wize.  Jak bede skladal o ESTA to zloczyc :

  1.  Group dla wszystkich (brat mama i tata)
  2. Group, najpierw Tylko mama i brat.
  3.  Czy niech mam sama zlozy a brat odzielnie (nawet jak maja zamiar przyleciec razem)

Mysle ze brat dostanie bez zadnego problemu, jezeli chodzi o rodzicow to nie tak sie nie nastawiam, juz nawet mialem z nimi rozmowe ze na 95% beda musieli jechac do Warszawy 

Co sie zmeinilo od 2015 kiedy dostali oboje odmowy 

  •  2015 Tata pracowal jako kierowca, mama byla na bezrobotnym. ja bylem rezydentem 
  • 2020 oboje sa na emeryturze. ja jestem obywatelem USA

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa w to jeszcze nie wierze ... 

AUTHORIZATION APPROVED!!!!!!!!!!!

Nie przyszedl mi zaden email wiec sam musial pujsc na strone i sprawdzic mojej mamy status, a tam.. AUTHORIZATION APPROVED i HAVE A NICE TRIP. WELCOME TO THE UNITED STATES. Jeszcze nie moge w to uwierzyc!! W Polsce 4 30am a ja juz dzwonilem do mamy ja powiadomic a ona na to "teraz to ja nie wiem czy ja chce leciec" lol!!!

Zaraz sie zabieraz za skldanie podania dla taty 

pozdrawiam!

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 20:08, mariano85 napisał:

Swieta organizowalem w domu, przyjechala moja przyjaciolka (Polka) z SF, z rodzicami i bratem ktorzy przylecieli (na normalnych wizach ktore dostali rok temu) z Polski. 

 

z pełnym szacunkiem do Ciebie.

Pisze ogólnie => Polacy w tej ameryce to juz maja takie cos zakodowane w głowach, ze ilekroć ktoś tam przyjechał do usa to musi być powiedziane - na jakiej wizie,  na jakich warunkach, do kiedy zostaje, czy jest legalnie, czy robi na cash, czy na konstakszyn...

Ta wiza turystyczna to dla nas musi być faktycznie jakiś taki relikt / zloty medal w paszporcie / bycie lepszym wśród sąsiadow na wichurze na podkarpaciu - skąd to nie wzięło ? skąd sie wzięły "kiedyś" te tabuny ludzi stojących pod ambasada...wychodzacych z ambasady ucieszonych jak nie wiem co - ze wiza przyznana....przeciez te wize to każdy dostaje.....no chyba, ze jesteś cwaniakiem [jedziesz do roboty] to wtedy jej nie dostaniesz....i to widać teraz tez - ucieszenie, ze wiza przyznana - a przecież to zwykle czynność administracyjna, dokument uprawniający do przyjazdu / przekroczenia granicy...

przeciez polska jest w ruchu bezwizowym - dostanie wizy to kwestia wypełnienia formularza - kazde państwo tak ma....a my ? "jest, taaak, approved, kur....jade do usa w końcu, po 11 latach zobacze mojego starego bo zapier.... na dachach i nie ruszyć nie może bo jest nielegalnie i nie raczył przyjechać do pl"

"taaaak dostalam wize - w końcu mogę jechać do ziemi obiecanej - zobaczyć times sq, napier....300 zdjęć na fejsbuka, cos niesamowitego"

po co ta uciecha ? przecież nas legalnych dzieli od PL - 10-11 h podróży i min 500 usd za bilet  - i na odwrót.....

 

Dnia 25.01.2020 o 20:08, mariano85 napisał:

Hej co tam slychac? 

stara bida, robota, sen, proszki, robota, higiena, jedzenie, robota, sen - i tylko co miesiąc sprawdzanie czy ilość zer na koncie nie zgadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy :D Wiem ze pisales ogolnie... Ale jakos wzialem to do siebie 

21 minut temu, ilya_ napisał:

Ta wiza turystyczna to dla nas musi być faktycznie jakiś taki relikt / zloty medal w paszporcie / bycie lepszym wśród sąsiadow na wichurze na podkarpaciu - skąd to nie wzięło ? skąd sie wzięły "kiedyś" te tabuny ludzi stojących pod ambasada...wychodzacych z ambasady ucieszonych jak nie wiem co - ze wiza przyznana....

Moze nie relikt, tylko zwyczajne odwiedzenie syna lol. Newt nie masz pojecia ile ja sie musialem naprosic rodzicow zeby zlozyli podanie i pojechali do Warszwy (to bylo w 2013 roku) oboje zaplacil po $140 musieli wziasc wolne z pracy, jechac do Warszawy 3 godziny a na koniec im powiedzieli ze wiza nie przyznana to troche lipa. Pamietam moj tata powiedzial ze juz nigdy nie zlozy podania o wize. 

24 minuty temu, ilya_ napisał:

przeciez te wize to każdy dostaje.....no chyba, ze jesteś cwaniakiem [jedziesz do roboty] to wtedy jej nie dostaniesz....i to widać teraz tez - ucieszenie, ze wiza przyznana - a przecież to zwykle czynność administracyjna, dokument uprawniający do przyjazdu / przekroczenia granicy...

przeciez polska jest w ruchu bezwizowym - dostanie wizy to kwestia wypełnienia formularza - kazde państwo tak ma....a my ? "jest, taaak, approved,

Chyba nie dokonca czytales temat "ESTA moje doswiadczenia" ilu tam ludzi pisalo ze niestety nie dostalo Pozwolenia. 

"Ucieszenie? ze wiza przyznana?"  k*** ciesze sie ze chociaz mama nie bedzie sie musiala tłuc do stolicy i stresować. Moi rodzice nawet nie chca tu przyjezdzac, oni leją na USA  ale powiedzialem ze prawdopodobnie nie bede mogl w tym roku przyleciec bo mi wolnego zbraknie, a oni na emeryturze maja sporo wolnego czasu to im bedzie latwiej przyleciec!

30 minut temu, ilya_ napisał:

, kur....jade do usa w końcu, po 11 latach zobacze mojego starego bo zapier.... na dachach i nie ruszyć nie może bo jest nielegalnie i nie raczył przyjechać do pl"

Mam nadzieje ze Ty swoich rodzicow i bliska rodzine masz na wyciagniecie reki, bo jednak Face Time czy Skype nawet codziennie, to nie to samo co na żywo! Dzieki Bogu ze ja tu legalnie jestem, ale mam znajomych co niestety na nielegalu i rodziny nie widzieli, tak jak piszesz 11 lat, wez im wytlumacz czy nie cieszyli by sie z przyjazdu rodziny.

51 minut temu, ilya_ napisał:

 proszki, robota, higiena, jedzenie, robota, sen - i tylko co miesiąc sprawdzanie czy ilość zer na koncie nie zgadza...

Ciesze sie ze zdbasz o siebie :D
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...