Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kzielu napisał:

Wiec absolutnie nie namawiam do lamania prawa, ale tych przepisow nikt z dokladnoscia do dnia nie egzekwuje - chyba ze zrobisz cos rodzaju reckless driving / DUI....

Wiec ja bym jezdzil dopoki nie dostaniesz EADu (rozumiem ze K-1 ?) i wtedy do DMV po lokalne prawko.

jestem jeszcze przed interview, tak K-1, ale bilet juz kupiony na za miesiąc i zaczynam się zastanawiać nad tym co dalej, po przyjeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja pisałam do lokalnego DMV (Ohio) i odpisali mi, że mogę jeździć na polskim prawku rok. Niestety, nie zapytałam, czy muszę chodzić tu na kurs i zdać egzamin przy staraniu się o amerykańskie prawo jazdy, ale tym się zajmę później. Choć obawiam się, że będę musiała przechodzić cały kurs i egzaminy, co jest dla mnie trochę zabawne, bo śmigam po tutejszych ulicach jak wytrawny amerykański kierowca.
kzielu, jak to było w Twoim przypadku? W końcu Ty też OH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs nie jest obowiązkowy, zresztą szkół jazdy jest mało. Kurs najczęściej robią małoletni kierowcy bo większość ubezpieczalnie da obniżkę ceny na polisę, w ich przypadku bardzo drogą. Więc ten śmiesznie prosty egzamin musisz zdać bo różnie w różnych stanach ale koniec końców prawko mieć musisz.

 

Wiesz kiedy kierowca staje się najbardziej niebezpieczny dla otoczenia? Wtedy gdy uzna że świetnie prowadzi samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, margherita_s napisał:

Ja pisałam do lokalnego DMV (Ohio) i odpisali mi, że mogę jeździć na polskim prawku rok. Niestety, nie zapytałam, czy muszę chodzić tu na kurs i zdać egzamin przy staraniu się o amerykańskie prawo jazdy, ale tym się zajmę później. Choć obawiam się, że będę musiała przechodzić cały kurs i egzaminy, co jest dla mnie trochę zabawne, bo śmigam po tutejszych ulicach jak wytrawny amerykański kierowca.
kzielu, jak to było w Twoim przypadku? W końcu Ty też OH.

Wiec generalnie (z tym ze to pare dobrych lat temu) jezeli masz juz PJ z PL to nie bedziesz musiala miec learner's permitu tylko jezdzisz na polskim i zdajesz normalnie egzamin - najpierw teoretyczny na kompie, pozniej w samochodzie. Ja bym egzaminu nie lekcewazyl, a dokladnie kompletnego zatrzymywania sie na znakach STOP... Juz gdzies tu opisywalem swoja historie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andyopole napisał:

Kurs nie jest obowiązkowy, zresztą szkół jazdy jest mało. Kurs najczęściej robią małoletni kierowcy bo większość ubezpieczalnie da obniżkę ceny na polisę, w ich przypadku bardzo drogą. Więc ten śmiesznie prosty egzamin musisz zdać bo różnie w różnych stanach ale koniec końców prawko mieć musisz.

 

Wiesz kiedy kierowca staje się najbardziej niebezpieczny dla otoczenia? Wtedy gdy uzna że świetnie prowadzi samochód. 

Świetny kierowca to taki, który oprócz umiejętności, ma świadomość tego, że też czasem popełnia błędy. 

kzielu, dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja pisałam do lokalnego DMV (Ohio) i odpisali mi, że mogę jeździć na polskim prawku rok. Niestety, nie zapytałam, czy muszę chodzić tu na kurs i zdać egzamin przy staraniu się o amerykańskie prawo jazdy, ale tym się zajmę później. Choć obawiam się, że będę musiała przechodzić cały kurs i egzaminy, co jest dla mnie trochę zabawne, bo śmigam po tutejszych ulicach jak wytrawny amerykański kierowca.
kzielu, jak to było w Twoim przypadku? W końcu Ty też OH.

 

Na polskim prawku  można jeździć do roku ale mogą być problemy z ubezpieczeniem albo zażądają od Ciebie wyższej składki. Kurs nie jest wymagany a egzamin obowiązkowy (teoria + praktyka jakieś 15 minut) ale bardzo łatwy w porównaniu z Polską. Ja zdałem jakiś miesiąc po przylocie za pierwszym podejściem. Teoria jest dostępna na stronach DMV Ohio i jest kilka ciekawych przepisów, np. Kierowca który zabije na drodze dzikie zwierze ma prawo zabrać zwłoki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...