Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="megan07" post="227531"

I ten sebastian barycza co ma youtubowy kanal i tam pracowal mowi ze bez 150 000 tys na rok to sie komfortowo nie zyje, wiec ja nie wiem co mam o tym sadzic - co wy o tym sadzicie.

Gdy byłem pierwszy raz w USA pytałem tubylców ile trzeba zarabiać żeby stać było na dom, samochody i spokojne życie. Powiedzieli mi że $50k rocznie na rodzinę wystarczy. To było w 1994 roku. Ja w tym roku sam przekrocze $50k zarobku i wcale jakoś tak rewelacyjnie nie jest. To ten sam kraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

U nas to wyglądało trochę inaczej, bez szczepień do szkoły by nie przyjęli. :) Zależy też do której klasy, miałam całą rozpiskę, które dają w której klasie i trzeba było nadrobić wszystkie, jakich w Polsce nie dają- było to zapalenie opon mózgowych, Hepatitis A i coś jeszcze.

Nasz szedł do 4 klasy. Też dostaliśmy taką rozpiskę. I musieliśmy nadrobić tylko jedno szczepienie, które i tak by w Polsce dostał. To to jedno obowiązkowe zrobiliśmy. Ty masz pewnie trochę młodsze dziecko? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w USA bardzo krótko, ale 150 000$ dla mnie to bardzo duże zarobki i trochę przesada. Wydaje mi się, że za mniejszą sumę można żyć na dobrym poziomie (zależy jeszcze czym dla ciebie jest komfort). :) Ja również oglądałam różne filmy i artykuły, jednak każdy żyje swoim życiem i po przylocie tutaj wszystko wygląda inaczej. Każdy stan, miasto, dzielnica jest inna. Każdy pracuje w innym zawodzie, za inne pieniądze i ma odmienne zdania na różne tematy. W takich filmach nie pokazują tego, z czym tu się zmierzysz po przylocie. Bardzo dużo rzeczy nie pokryło się z tym, co pisze w internecie, dlatego lepiej wszystko brać przez palce. Ci ludzie pokazują życie w USA jako dobrze usytuowani, do tego jest baardzo długa droga. Naprawdę, nie ma co sugerować się wszystkim co pokazują w internecie, telewizji.

Ja dopiero rozpocznę swoje życie w US, ale z tego co wiem i co zauważyłam będąc tam ostatnio, to:

1. wszytsko zależy od tego, gdzie mieszkasz i zarabiasz. $150k w NY to nie to samo co $150$ w np. Alabamie.

2. nawet biorąc pod uwagę raczej droższe miejsce, $150K to wysokie zarobki. Ja jestem z branży finansowej, raczej przyzwoicie opłacanej ale na glassdoor widziała pensje tego typu dopiero na wysokich stanowiskach mng. jeśli zakładamy, że jest to dochód na rodzinę, czyli $75K na osobę - to też raczej dobra płaca wiążąca się z wysokimi stanowiskami.

Warto poszukać stron typu: http://livingwage.mit.edu/counties/36061i przejrzeć, gdzie ile potrzeba na 'minimum' wyżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...