Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zuza007 napisał:

Mój chłop ma (za 3 misiące) 64 lata - czyli nie łapie się do tej rozszerzonej przez CDC grupy 65+. Ale za to ma cukrzycę i nadciśnienie i (jakby to ładnie ująć) drobniutki nie jest 

Jestem nieco młodszy, nadciśnienie mam od trzydziestu lat, rak prostaty, i parę poważnych schorzen gastrologicznych ale do glowy mi nie przyszlo żeby uwazac sie za uprzywilejowanego w kolejce do szczepienia. No, zdecydowanie nie jestem tłuściutki. 82 kg na 183 cm. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, andyopole said:

Jestem nieco młodszy, nadciśnienie mam od trzydziestu lat, rak prostaty, i parę poważnych schorzen gastrologicznych ale do glowy mi nie przyszlo żeby uwazac sie za uprzywilejowanego w kolejce do szczepienia. No, zdecydowanie nie jestem tłuściutki. 82 kg na 183 cm. :D

Ja wczoraj zerknelam na wszystkie kategorie i jakbym byla zainteresowana to sie chyce w 1c, ale ogolnie jakby cos andy to ci oddam swoja dawke bo mi raczej srednio potrzebna :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, andyopole said:

Jestem nieco młodszy, nadciśnienie mam od trzydziestu lat, rak prostaty, i parę poważnych schorzen gastrologicznych ale do glowy mi nie przyszlo żeby uwazac sie za uprzywilejowanego w kolejce do szczepienia. No, zdecydowanie nie jestem tłuściutki. 82 kg na 183 cm. :D

No wiesz, bardzo Ci współczuję Twoich wszelkich dolegliwości, ale jednak zostało dowiedzione, że cukrzyca typu drugiego (jak rónież nadwaga/otyłość, któro często idzie z nią w parze) są jednymi z głownych czynników (jeżeli brać pod uwagę tzw "choroby współistniejące") baaaardzo zwiększających ryzyku ciężkiego przebiegu choroby i zgonu... I CDC też zdaje się to widzieć i brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zuza007 napisał:

No wiesz, bardzo Ci współczuję Twoich wszelkich dolegliwości, ale jednak zostało dowiedzione, że cukrzyca typu drugiego (jak rónież nadwaga/otyłość, któro często idzie z nią w parze) są jednymi z głownych czynników (jeżeli brać pod uwagę tzw "choroby współistniejące") baaaardzo zwiększających ryzyku ciężkiego przebiegu choroby i zgonu... I CDC też zdaje się to widzieć i brać pod uwagę.

Ja naprawde nie oczekiwalem wspolczucia.

Taki jeden moj sasiad (rowiesnik) pil wszystko co mu sie nawinelo pod reke i od dwudziestu paru lat jest szanowanym rencista. Musze go utrzymywac, bo takie mial smaki. Do szczepieniai tez pewnie pojdzie predzej niz ja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Ja naprawde nie oczekiwalem wspolczucia.

Taki jeden moj sasiad (rowiesnik) pil wszystko co mu sie nawinelo pod reke i od dwudziestu paru lat jest szanowanym rencista. Musze go utrzymywac, bo takie mial smaki. Do szczepieniai tez pewnie pojdzie predzej niz ja. :D

Auć! Zadałam niewinne pytanie i zostałam (a konkretnie mój facet) postawiona na równi z sąsiadem-alkoholikiem. Czy tak się godzi panie Andy :P?

BTW nie każdy „większy” człowiek z cukrzycą „jest sam sobie winien”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zuza007 napisał:

Auć! Zadałam niewinne pytanie i zostałam (a konkretnie mój facet) postawiona na równi z sąsiadem-alkoholikiem. Czy tak się godzi panie Andy :P?

BTW nie każdy „większy” człowiek z cukrzycą „jest sam sobie winien”...

Masz racje. Przepraszam.

Ale mnie ponioslo bo codziennie rano widze kolejke samochodow "drive thru" pod smieciojadlodajniami a wiekszosc tych ludzi po piecdziesiatce staje w kolejke po food stampy bo nagle waza tyle ze nie moga pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, andyopole said:

Masz racje. Przepraszam.

Ale mnie ponioslo bo codziennie rano widze kolejke samochodow "drive thru" pod smieciojadlodajniami a wiekszosc tych ludzi po piecdziesiatce staje w kolejke po food stampy bo nagle waza tyle ze nie moga pracowac.

Przeprosiny przyjęte - chociaż nie ukrywam zrobiło mi się przykro, tym bardziej, że co do zasady lubię czytać Twoje posty a ten był, jak to mówią anglosasi, nasty :(.

BTW nie trzeba być monstrualnych rozmiarów, żeby w pewnym wieku zachorować na cukrzyce. Wystarczy nadwaga.
I niby nie muszę się przed Tobą tłumaczyć, ale mój partner i nie jest chorobliwie otyły i pracuje.

U mnie już noc - u Ciebie tez za niedługo, wiec życzę dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey @Zuza007, ja wlasnie zerknelam tutaj:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/covid-19-vaccine-eligibility.page i wyglada na to, ze Twoj partner najprawdopodobniej zalapie sie w 1b lub 1c, w zaleznosci co sobie New York State zadecyduje - wyglada na to, ze jeszcze nie doszli do konkretnego wniosku kogo beda uznawac za other at-risk groups vs people with certain health conditions. 

image.png.cd8c7aad9b85249e0c410a32e2979b93.png

Wedlug CDC (zrodlo - https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/need-extra-precautions/people-with-medical-conditions.html

image.thumb.png.131d4c0ca75c9b29dcb546ff452a02f3.png

Wedlug powyzszego (nie wiem jaki typ cukrzycy ma Twoj partner i jak wyglada jego BMI), w kazdym badz razie, w zaleznosci od tego co New York State zadecyduje odnosnie other at risk group i certain health conditions bedziesz wiedziala czy kwalifikuje sie w 1b czy 1c. Wedlug ich rozpiski 1b dopiero sie zacznie w lutym, wiec ja bym sprawdzala ogolnie czy jest jakis update dotyczacy tych grup w najblizszych tygodniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, interesuje mnie temat nowej diety, która w US nabiera rozpędu, chodzi o Whole plant based diet. Napiszcie mi proszę czy dostępne są w sklepach takie rzeczy jak:

Ciecierzyca, soczewica,kasza jaglana czyli proso, boczniaki, kurkuma, tymianek świeży czy suszony, płatki owsiane, bataty, czyli słodkie ziemniaki. 

Jakie są rodzaje fasoli? 

Jak brzmią ich nazwy po amerykańsku, bo mogą się różnić nieco od nazw po angielsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...