Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, mola napisał:

Nie chcę @Xarthisius'a straszyć, ale jarmuż nam w lodówce zalega. Będzie jako side :) 

Tak jak w moim rodzinnym domu za czasow ancien regime. W zimie z "zielonego" byl dostepny tylko jarmuz, ktorego jakos nigdy nie polubilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Xarthisius said:

Zainspirowany ozywiona dyskusja poszedlem wyciagnac NY stripa z zamrazarki. Bedzie na niedziele. Krowa byla grass-fed, takze mam nadzieje, ze daje sie podciagnac pod whole plant based diet.

Tzw wegetarianin drugiego stopnia: Krowa je trawę, ty jesz krowę ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum z UK dostałem pytanie czy w USA korporacje typu IBM, HP, Xerox czy inne firmy organizują dla swoich pracowników odrębne szczepienia.

Osobiście nie słyszałem o takich przypadkach ale Hameryka duża, może gdzieś tam dzieją się takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, andyopole said:

Na forum z UK dostałem pytanie czy w USA korporacje typu IBM, HP, Xerox czy inne firmy organizują dla swoich pracowników odrębne szczepienia.

Osobiście nie słyszałem o takich przypadkach ale Hameryka duża, może gdzieś tam dzieją się takie rzeczy.

W tej chwili nie ale zareczam Ci że każda z nich kombinuje jak to zrobić - włącznie z tą w której pracuję - my mamy flu shots w pracy... Dodatkowo byliśmy "essential" jako critical manufacturing facility i  defense contractor (co oczywiście było kompletnym BS i chodziło o to żeby firma dalej zarabiała kasę) więc ludzie argumentują że powinniśmy być na początku kolejki z tego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/15/2021 at 9:56 AM, IFKA-Ustka said:

Cześć, interesuje mnie temat nowej diety, która w US nabiera rozpędu, chodzi o Whole plant based diet. Napiszcie mi proszę czy dostępne są w sklepach takie rzeczy jak:

Ciecierzyca, soczewica,kasza jaglana czyli proso, boczniaki, kurkuma, tymianek świeży czy suszony, płatki owsiane, bataty, czyli słodkie ziemniaki. 

Jakie są rodzaje fasoli? 

Jak brzmią ich nazwy po amerykańsku, bo mogą się różnić nieco od nazw po angielsku. 

Ja ostatnio przeszłam na te dietę, po obejrzeniu dokumentu „Food that cures disease” i poczytaniu na temat China Study. Kupiłam sobie tez książkę kucharska z przepisami Whole-plant i jest super! Polecam, czuje się fantastycznie odkąd tak jem. Aczkolwiek przyznam ze czasem zjem rybę czy kawałek kurczaka gotowanego czy tez dodam trochę oliwy bo ta dieta jednak jest hardcorowa. Także z umiarem ;) a odpowiadając na twoje pytanie - wszystko co wymieniłaś da się kupić a także wszystkie inne możliwe warzywa czy przyprawy. Jedyna rzecz jakiej nie udało mi się w usa nigdzie dostac to korzeń pietruszki - wszędzie jest tylko pasternak :/ cała reszta kupisz. Ja kupuje w Trader Joe’s przewaznie, ewentualnie Sprouts albo Whole Foods. 
 

kasza jaglana - millet

kurkuma -turmeric

plarki owsiane - oats (szukaj wyłącznie Wholewheat)

tymianek -thyme 

bataty - generalnie sweet potato albo yams, ale jest ich masa różnych rodzajów, zobaczysz w sklepie to kup

soczewica - lentils

ciecierzyca - chickpeas

wszelkie możliwe inne rodzaje fasoli również kupisz bez problemu. Ja JesCze jem kasze gryczana (buckwheat) i jęczmienna oraz duże ilości jarmużu (kale) i rukoli (arugula). Yum!

A3949E58-901C-481A-AAA6-E221B71DF80C.jpeg

Edytowane przez MeganMarkle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, andyopole said:

Na forum z UK dostałem pytanie czy w USA korporacje typu IBM, HP, Xerox czy inne firmy organizują dla swoich pracowników odrębne szczepienia.

Osobiście nie słyszałem o takich przypadkach ale Hameryka duża, może gdzieś tam dzieją się takie rzeczy.

Korporacje nawet gdyby chciały to chyba nie maja za bardzo opcji same sobie coś organizować - szczepionki są dystrybuowane ścisłe wg kolejnych grup, przynajmniej w CA. Chyba ze maja status „essential business” - mój mąż pracuje w korpo które technicznie łapie się na „food industry” wiec jako „essential workers” maja szanse na szybsze szczepienia ale na razie żadnych konkretów nie wiadomo kiedy ani jak. Raczej stan ich wezwie jak przyjdzie ich kolej - Tak jak to ma miejsce teraz z medykami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, MeganMarkle said:

Ja ostatnio przeszłam na te dietę, po obejrzeniu dokumentu „Food that cures disease” i poczytaniu na temat China Study. Kupiłam sobie tez książkę kucharska z przepisami Whole-plant i jest super! Polecam, czuje się fantastycznie odkąd tak jem. Aczkolwiek przyznam ze czasem zjem rybę czy kawałek kurczaka gotowanego czy tez dodam trochę oliwy bo ta dieta jednak jest hardcorowa. Także z umiarem ;) a odpowiadając na twoje pytanie - wszystko co wymieniłaś da się kupić a także wszystkie inne możliwe warzywa czy przyprawy. Jedyna rzecz jakiej nie udało mi się w usa nigdzie dostac to korzeń pietruszki - wszędzie jest tylko pasternak :/ cała reszta kupisz. Ja kupuje w Trader Joe’s przewaznie, ewentualnie Sprouts albo Whole Foods. 
 

kasza jaglana - millet

kurkuma -turmeric

plarki owsiane - oats (szukaj wyłącznie Wholewheat)

tymianek -thyme 

bataty - generalnie sweet potato albo yams, ale jest ich masa różnych rodzajów, zobaczysz w sklepie to kup

soczewica - lentils

ciecierzyca - chickpeas

wszelkie możliwe inne rodzaje fasoli również kupisz bez problemu. Ja JesCze jem kasze gryczana (buckwheat) i jęczmienna oraz duże ilości jarmużu (kale) i rukoli (arugula). Yum!

A3949E58-901C-481A-AAA6-E221B71DF80C.jpeg

Moglabym powiedziec ze wszystko mozna znalezc od czarnej rzepy, rabarbaru, kurek etc.  Zgadzam sie ze lżejsza dieta poprawia samopoczucie bo przecież jelita to nasz drugi mózg. 'Dieta' nie może być tymczasowym przymuszeniem. Lepiej jest wprowadzić do codziennego odżywiania zdrowsze, lżejsze zamienniki które polubimy.  A my ludzie przecież uwielbiamy się zmieniać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kzielu napisał:

W tej chwili nie ale zareczam Ci że każda z nich kombinuje jak to zrobić - włącznie z tą w której pracuję - my mamy flu shots w pracy... Dodatkowo byliśmy "essential" jako critical manufacturing facility i  defense contractor (co oczywiście było kompletnym BS i chodziło o to żeby firma dalej zarabiała kasę) więc ludzie argumentują że powinniśmy być na początku kolejki z tego powodu...

 

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Korporacje nawet gdyby chciały to chyba nie maja za bardzo opcji same sobie coś organizować - szczepionki są dystrybuowane ścisłe wg kolejnych grup, przynajmniej w CA. Chyba ze maja status „essential business” - mój mąż pracuje w korpo które technicznie łapie się na „food industry” wiec jako „essential workers” maja szanse na szybsze szczepienia ale na razie żadnych konkretów nie wiadomo kiedy ani jak. Raczej stan ich wezwie jak przyjdzie ich kolej - Tak jak to ma miejsce teraz z medykami. 

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...