Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, IFKA-Ustka said:

Cześć, interesuje mnie temat nowej diety, która w US nabiera rozpędu, chodzi o Whole plant based diet. Napiszcie mi proszę czy dostępne są w sklepach takie rzeczy jak:

Ciecierzyca, soczewica,kasza jaglana czyli proso, boczniaki, kurkuma, tymianek świeży czy suszony, płatki owsiane, bataty, czyli słodkie ziemniaki. 

Jakie są rodzaje fasoli? 

Jak brzmią ich nazwy po amerykańsku, bo mogą się różnić nieco od nazw po angielsku. 

Plant based diet to jest niby nowa dieta? Wszystko mozna normalnie kupic, te produkty co wymieniles to nic nadzwyczajnego. Nie wiem w sumie tylko co to boczniak, wszystko inne to normalnie kupisz. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ilon napisał:

Nie wiem w sumie tylko co to boczniak

To taka pieczarka inaczej. :D

Mozesz sobie wyhodowac nawet w domu kupujac zestaw na Amazon.

 

edit: Amazon.com : Back to the Roots Organic Mushroom Growing Kit, Harvest Gourmet Oyster Mushrooms In 10 days, Top Gardening Gift, Holiday Gift, & Unique Gift : Mushrooms And Truffles : Garden & Outdoor

Edytowane przez andyopole
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ilon said:

Hey @Zuza007, ja wlasnie zerknelam tutaj:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/covid-19-vaccine-eligibility.page i wyglada na to, ze Twoj partner najprawdopodobniej zalapie sie w 1b lub 1c, w zaleznosci co sobie New York State zadecyduje - wyglada na to, ze jeszcze nie doszli do konkretnego wniosku kogo beda uznawac za other at-risk groups vs people with certain health conditions. 

image.png.cd8c7aad9b85249e0c410a32e2979b93.png

Wedlug CDC (zrodlo - https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/need-extra-precautions/people-with-medical-conditions.html

image.thumb.png.131d4c0ca75c9b29dcb546ff452a02f3.png

Wedlug powyzszego (nie wiem jaki typ cukrzycy ma Twoj partner i jak wyglada jego BMI), w kazdym badz razie, w zaleznosci od tego co New York State zadecyduje odnosnie other at risk group i certain health conditions bedziesz wiedziala czy kwalifikuje sie w 1b czy 1c. Wedlug ich rozpiski 1b dopiero sie zacznie w lutym, wiec ja bym sprawdzala ogolnie czy jest jakis update dotyczacy tych grup w najblizszych tygodniach. 

Dzięki!

poczytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IFKA-Ustka napisał:

Cześć, interesuje mnie temat nowej diety, która w US nabiera rozpędu, chodzi o Whole plant based diet. Napiszcie mi proszę czy dostępne są w sklepach takie rzeczy jak:

Ciecierzyca, soczewica,kasza jaglana czyli proso, boczniaki, kurkuma, tymianek świeży czy suszony, płatki owsiane, bataty, czyli słodkie ziemniaki. 

Mieszkam na amerykańskiej prowincji i z rzeczy, które tu wymieniasz, w tej chwili na stanie w kuchni nie mam tylko boczniaków. Tymianek rośnie jak chwast na ogródku. Ekstra w spiżarni mam amarantus, komosę, mannę, suszone prawdziwki, kuskus, co najmniej dwa rodzaje suszonej papryki (nie w proszku), soczewicę w każdym kolorze. 

Pytanie o słodkie ziemniaki (w USA zazwyczaj zwane yamsami) doprawdy mnie rozbawiło. 

  • Dziękuję! 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Xarthisius napisał:

Zainspirowany ozywiona dyskusja poszedlem wyciagnac NY stripa z zamrazarki. Bedzie na niedziele. Krowa byla grass-fed, takze mam nadzieje, ze daje sie podciagnac pod whole plant based diet.

Tak trzymac!  Ewentualnie mozna uzyc zielonego talerza.  ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...