Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

53 minutes ago, andyopole said:

Pewnikiem dlatego że to jest strona dla tych, którzy wjechali na I94. Ciebie to raczej nie dotyczy. 

 

edit: juz PRAWIE "obatel"  a wciaz czuje sie turystycznie. W Cali to wlasciwie nic dziwnego. Tam czulbym sie jak na permanentnych wakacjach.  :)

Czy to w takim razie znaczy ze pomyliłam stronę? Daje głowę ze kiedyś tego używałam i było elegancko pokazane kiedy poza usa wyjeżdżałam itp… ale może mi się coś przyśniło. 
 

kolejne pytanie: pytają o USCIS account number. Gdzie to można znaleźć? Pisze ze na profilu w swoim account ale przekopałam się tam i nie mogę znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, MeganMarkle said:

kolejne pytanie: pytają o USCIS account number. Gdzie to można znaleźć? Pisze ze na profilu w swoim account ale przekopałam się tam i nie mogę znaleźć :/

Raczej go nie masz. Ten numer dostaje sie po zlozeniu jakiejs aplikacji w USCIS. N-400 bedzie Twoja pierwsza, wiec numer Ci dopiero nadadza. Zgodnie tez z tym co jest napisane w formularzu (if any), nie musisz tego pola uzupelniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MeganMarkle said:

kolejne pytanie: pytają o USCIS account number. Gdzie to można znaleźć? Pisze ze na profilu w swoim account ale przekopałam się tam i nie mogę znaleźć :/

Ja wypełniałam wniosek o N400 kilka miesięcy temu i nie wpisywałam nic w polu USCIS account number. Wniosek został zaakceptowany bez problemu.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc!

Przeszłam już wszystkie pytania we wniosku i generalnie na wszystkie odpowiadam NO ale - jedno mnie zastanowiło (być moze złe rozumiem) - czy zwykły mandat z drogówki (za trzymanie w ręce telefonu podczas jazdy) liczy się jakos citation? Rozumiem ze nie??

„Have you ever been arrested, cited or detained by any ław enforcement officer”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam, widze ze sa tu osoby ktore umio w samochody, a ze to pytanie z gatunku problemow pierwszego swiata - podpytam tutaj. 

Szukam pierwszego auta dla siebie... wymagania sa proste - duzy, V8, ma to byc auto na daily, i fajnie jezdzic. 

Tak wstepnie wychodzi mi, ze Tahoe i Durango moglyby mi przypasowac. 

Natomiast nigdy nie mialem do czynienia z pickupami, nie wiem jak to jezdzi, nigdy nawet nie siedzialem w srodku. Moje watpliwosci sa takie - czy to ma dobry komfort? czy dlugie utrzymanie stalej 85mph nie grozi utrata sluchu? Duzo jezdze, potrzebuje to dla 2+1 oraz rowerow.. A tu widze, ze wybor jest juz znacznie wiekszy - F150, Silverado, Denali, Titan, RAM.. 

Warto pickupa na daily? czy nie da takiego komfortu jak duzy SUV?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem trucka. Kilka razy miałem okazję się przejechać. Dla mnie to auto jest niepraktyczne. Mój SUVik w zupełności mi wystarcza. V8 czy V6. Brałbym V6 bo w trucku do jeżdżenia z familią moc nie jest aż tak ważna a konsumpcja jednak niższa. Tutaj chyba tylko @kzielu ma większe doświadczenie z pickupami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, danielwro said:

z tego co czytam, widze ze sa tu osoby ktore umio w samochody, a ze to pytanie z gatunku problemow pierwszego swiata - podpytam tutaj. 

Szukam pierwszego auta dla siebie... wymagania sa proste - duzy, V8, ma to byc auto na daily, i fajnie jezdzic. 

Tak wstepnie wychodzi mi, ze Tahoe i Durango moglyby mi przypasowac. 

Natomiast nigdy nie mialem do czynienia z pickupami, nie wiem jak to jezdzi, nigdy nawet nie siedzialem w srodku. Moje watpliwosci sa takie - czy to ma dobry komfort? czy dlugie utrzymanie stalej 85mph nie grozi utrata sluchu? Duzo jezdze, potrzebuje to dla 2+1 oraz rowerow.. A tu widze, ze wybor jest juz znacznie wiekszy - F150, Silverado, Denali, Titan, RAM.. 

Warto pickupa na daily? czy nie da takiego komfortu jak duzy SUV?

 

Miałem kiedyś pickupa przez kilka dni. Umiem docenić jego walory jako ... drugiego albo nawet trzeciego auta w rodzinie. Na codzień chyba bym nie chciał nim jeździć.

Dla 2+1 potrzebujesz chyba dwóch aut - takie są realia USA: Aut potrzeba tyle ile jest kierowców w domu ale nie więcej niż jest miejsc w garażu + na driveway'u - chyba że lokalne HOA pozwala trzymać na ulicach. Pickup pewnie byłby dla mnie trzecim wyborem, no chyba, że znajdziesz pracę typu "Home office" i wtedy nie będziesz dojeżdżał na codzień i pickup mógłby być drugi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy pickupa jako tzw drugie auto. Uzywany jest praktycznie tylko wtedy gdy musimy przewiesc jakies wieksze przedmioty albo maz jedzie w teren i zabiera swoj sprzet. Wedlug mnie posiadanie pickupa oplaca sie najbardziej gdy twoj zawod wymaga przewozenie jakiegos sprzetu etc. Pickup jako rodzinne auto... ehh wedlug mnie nie bardzo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co taki ogromny woz? (Ale szybko facet sie zamerykanizowal! ;0 ) Pickup jest nie tylko drozszy - nie zapominaj o kosztach benzyny, ubezpieczenia, corocznej rejestracji... razem to beda znaczace sie sumy - ale tez mniej praktyczny. Trudniej zaparkowac, naprzyklad. Jezdzi sie takim czyms jak czolgiem. Jezeli nie bedziesz codziennie wozil rowerow/narzedzi/drzewa do kominka (lol) to pick up nie ma sensu, IMO. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...