Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Xarthisius said:

Jezeli ktos jeszcze o tym nie slyszal: jutro, o 13:20 CDT (Andy czytaj: 11:20 ;-P) beda wyly komorki. Wszystkim bez wyjatku. Ma to byc glosne. Bez wzgledu na to czy telefon jest wyciszony czy nie...

https://www.fema.gov/press-release/20230803/fema-and-fcc-plan-nationwide-emergency-alert-test-oct-4-2023

Raz doświadczyłam takiego alarmu (nie testu, tylko prawdziwego), jak byłam na wakacjach w NYC. Nie pamiętam, czy miałam wtedy polski SIM, czy kupiony amerykański, ale w pewnym momencie telefon mi zaczął wyć w torebce (aż się wystraszyłam). Chodziło o ryzyko powodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 15:12, mcpear napisał:

Na 100% C-19 wraca / wrócił. 1/3 mojego teamu z USA jest chora.

U mnie to samo już w sierpniu. Nawet wysłali wszystkich potencjalnie narażonych do domu i kazali zrobić testy. Na szczęście negatyw :) 

3 godziny temu, Zuza007 napisał:

Raz doświadczyłam takiego alarmu (nie testu, tylko prawdziwego), jak byłam na wakacjach w NYC. Nie pamiętam, czy miałam wtedy polski SIM, czy kupiony amerykański, ale w pewnym momencie telefon mi zaczął wyć w torebce (aż się wystraszyłam). Chodziło o ryzyko powodzi...

Ja doświadczyłem kilka razy, m.in. ostrzeżenie przed tornadem, ale najbardziej przerażający był alert o 2-3 w nocy o porwaniu dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zuza007 napisał:

Raz doświadczyłam takiego alarmu (nie testu, tylko prawdziwego), jak byłam na wakacjach w NYC. Nie pamiętam, czy miałam wtedy polski SIM, czy kupiony amerykański, ale w pewnym momencie telefon mi zaczął wyć w torebce (aż się wystraszyłam). Chodziło o ryzyko powodzi...

Tez juz "przerobilem" kilka razy. Zapamietalem historie jak zlodzieje ukradli auto z maluszkiem w srodku. Sami o tym nie wiedzieli i po jakims czasie znaleziono auto gdzies w bocznej ulicy. Dzidzius smacznie sobie spal. Zlodzieje porzucili auto gdy sie zorientowali jaki maja bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/3/2023 at 7:55 PM, Xarthisius said:

Jezeli ktos jeszcze o tym nie slyszal: jutro, o 13:20 CDT (Andy czytaj: 11:20 ;-P) beda wyly komorki. Wszystkim bez wyjatku. Ma to byc glosne. Bez wzgledu na to czy telefon jest wyciszony czy nie...

https://www.fema.gov/press-release/20230803/fema-and-fcc-plan-nationwide-emergency-alert-test-oct-4-2023

Mój był wyciszony i powiadomienie się pojawiło na ekranie, ale nie było żadnego dźwięku, ani nawet wibracji. Aż się zdziwiłam i myślałam, że może się głośnik w telefonie zepsuł, ale normalnie wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, margherita_s napisał:

Mój był wyciszony i powiadomienie się pojawiło na ekranie, ale nie było żadnego dźwięku, ani nawet wibracji. Aż się zdziwiłam i myślałam, że może się głośnik w telefonie zepsuł, ale normalnie wszystko działało.

Nie wiem jaki masz telefon, ale na moim iPhonie w zakładce notifications na samym dole jest sekcja "government alerts", które można je wyłączyć/włączyć. Sprawdź czy nie masz wyłączonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesci wyborcze: wczoraj mielismy kolejny meeting online z Konsulatem w LAX. Tym razem, odrebny dla Obwodowej Komisji Wyborczej nr 270 w Portland. Zgodnie z procedura musielismy wybrac Przewodniczacego Komisji i jego zastepce. Oprocz tego omawialismy rozne sprawy organizacyjno - administracyjne zwiazane z wyborami.

Wyobrazcie sobie ze do dzis, czyli 10 dni przed wyborami nie ma wciaz wzoru kart wyborczych, ktore bedziemy pobierac i wrzucac do urn. Dopiero gdy ten wzor zostanie udostepniony przez PKW, Konsulat po jego otrzymaniu bedzie mogl Karty Wyborcze wydrukowac, policzyc, zapakowac i wyslac do poszczegolnych Komisji na zachodnim wybrzezu.

Urna wyborcza, ktora miala byc wyslana na moj adres 21 wrzesnia do dzis lezy w Konsulacie w LAX.

TRAGEDIA!!!

 

Dzis o 2 pm kolejny meeteing z Konsulatem, tym razem dla calego West Coast.  + Colorado. Macie tam fajnego Konsula Honorowego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści wyborcze: jeśli kto jeszcze się nie zarejestrował do wyborów parlamentarnych 14 października w USA ma na to czas do 10 października do północy polskiego czasu czyli np wg PST (zachodnie wybrzeze) do 14.59.

Do rejestracji potrzebny jest tylko ważny Polski paszport. W bardzo prosty sposób można zrobić to tutaj, po kilku chwilach przychodzi potwierdzenie na podany adres email.

 

https://ewybory.msz.gov.pl/nowa-rejestracja

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...