Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Miasta w USA o najczystszym powietrzu:
https://qz.com/962944/here-are-the-six-cities-with-the-cleanest-air-in-america/

A tutaj niechlubna czołowka miast z najgorszym powietrzem:
http://www.colorlines.com/articles/what-do-most-polluted-us-cities-look

Te artykuły to pokłosie opublikowanego ostatnio corocznego raportu o stanie powetrza w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, motorolnik napisał:

Miasta w USA o najczystszym powietrzu:
https://qz.com/962944/here-are-the-six-cities-with-the-cleanest-air-in-america/

A tutaj niechlubna czołowka miast z najgorszym powietrzem:
http://www.colorlines.com/articles/what-do-most-polluted-us-cities-look

Te artykuły to pokłosie opublikowanego ostatnio corocznego raportu o stanie powetrza w USA.

Co ciekawe w Wilmington, NC - w ktorym bylem kilka razy a jest na liscie najczystszych - moja firma (konkretnie jej oddzial) produkuje paliwo nuklearne / wzbogaca uran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Ciebie jest złego w market homes? Chodzi ci o to ,że nie masz żadnego wpływu na ich budowę to znaczy jakich materiałów użyto np. wolisz drewno zamiast wykładziny w pokojach?  Czy bardziej ,ze te domy budowane są byle jak bez dopilnowania? Co sądzisz o domach tzw. bliźniakach? Warto w coś takiego inwestować czy zdecydowanie odradzasz? Temat akurat mnie już trochę ,,morduje" a zauważyłem ,że jest on na tym forum dosyć słabo opisany. Jakieś dobre rady w tej kwestii. Przy zakupie domów z drugiej ręki zabieracie ze sobą jakiś specjalistów by ocenili w jakim stanie jest ten dom, czy oceniacie go tak na oko? Szczerze patrzyłem w kwestii lokalizacji tylko w kwestii i bezpieczeństwa i dojazdu do pracy. Zauważyłem ,że w niedalekiej odległości od mnie budują nowe osiedle domów, niektóre są dosyć tanie. I teraz pytanie odradzacie zakup domu na takim nowo powstałym osiedlu czy nie?  Mnie na ta chwile nie interesują szkoły bo mieszkam sam. Z tego tez powodu mam dylemat czy kupować w ogóle ten ten dom . Wiem tez ,ze tutaj ogromna wartość przykłada się do posiadania domu szczególnie w dobrej dzielnicy nieraz słyszałem już tutaj ,że lepiej mieć dom najgorszy w najlepszej dzielnicy niż najlepszy w najgorszej.  Musze się też zgodzić ,że ten credit score jest też dziwnie liczony. Nie tak dawno przymierzałem się do zakupu samochodu , który był tańszy o jakieś 30 tys. $ od domu , którego sobie upatrzyłem.  Wiem ,wiem najpierw pomyśleć powinienem o domu a potem o zakupie samochodu ale jakoś się tak złożyło ,że dostałem ofertę i sobie dwie rzeczy porównałem . A na ten samochód warunki miałem nieporównywalnie lepsze niż na ten dom. W Polsce coś takiego byłoby nie do pomyślenia.

Nie mam też zamiaru tutaj nikogo rolować i próbować kupować omijając realtora co czyni tutaj wielu polaków.  Wiem też ,że większość z nich ma oferty na wyłączność , dlatego też przyłączam się do pytania o źródła ofert. Jeździsz po strategicznie wybranej dzielnicy jak to opisałeś i szukasz wywieszek czy szukasz w Internecie? Jakie strony polecasz ja głównie skupiłem się na  http://www.realtor.com oraz na www.zillow.com . Jak Ciebie zrozumiałem to powinienem pójść do pierwszego lepszego reaktora i poprosić go o pomoc w nalezieniu odpowiedniego domu. Rozumiem ,ze w takiej sytuacji i ja jako kupujący i sprzedający płacimy prowizje tak? Pytam by mnie coś nie zaskoczyło. I ostatnie chyba pytanie w przypadku gdy kupowałeś plac pod odm to z kim potem uzgadniałeś budowę z reaktorem , który wybrał Tobie contractora czy sam go szukałeś i podpisywałeś umowę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam80 napisał:

Nie mam też zamiaru tutaj nikogo rolować i próbować kupować omijając realtora co czyni tutaj wielu polaków.  Wiem też ,że większość z nich ma oferty na wyłączność , dlatego też przyłączam się do pytania o źródła ofert. Jeździsz po strategicznie wybranej dzielnicy jak to opisałeś i szukasz wywieszek czy szukasz w Internecie? Jakie strony polecasz ja głównie skupiłem się na  http://www.realtor.com oraz na www.zillow.com . Jak Ciebie zrozumiałem to powinienem pójść do pierwszego lepszego reaktora i poprosić go o pomoc w nalezieniu odpowiedniego domu. Rozumiem ,ze w takiej sytuacji i ja jako kupujący i sprzedający płacimy prowizje tak? Pytam by mnie coś nie zaskoczyło. I ostatnie chyba pytanie w przypadku gdy kupowałeś plac pod odm to z kim potem uzgadniałeś budowę z reaktorem , który wybrał Tobie contractora czy sam go szukałeś i podpisywałeś umowę?

 

 

 

 

Domy na internecie czy tez wywieszki przed domem ( poza sell by owner) pojawiaja sie po tym jak real estate agent reprezentujacy sprzedajacego nie znajdzie kupca wsrod znjomych ( agent rozsyla informacje do innych agentow, znajomych). Chcac kupic dom  powinienes popytac wsrod znajomych, zeby polecili agenta lub “odwiedzic”  kilka open house, zobaczyc jak agent pracuje i wybrac takiego ktory wyda Ci sie najlepszy. Kupujacy nie placi agentowi nic, placi tylko sprzedajacy. 

Dzialki pod dom czesto sprzedaja developerzy ktorzy buduja. Czesto maja juz zbudowany  modelowy dom,  Ty mozesz sobie zrobic custom za ktory trzeba oczywisce doplacic.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stan techniczny domu, który chcesz kupić. U nas jest przepis że dom musi miec "inspekcje"  przed zawarciem transakcji. Znalazłem dom, Realtor przysłał swojego inspektora, który sprawdził dom od crawl space po czubek dachu. Ten był dobry inspector bo patrzyłem na jego prace. Sprawdzal np ciśnienie wody w kranach oraz szybkość jej przepływu, napięcie i skuteczność uziemienia w gwiazdkach, czystość spalin w furnace i Water heater, nalal pełną wannę wody mierząc czas napełnienia a potem mierzył czas oprozniania, mierzył wilgotność w różnych newrralgicznych miejscach. Inspekcja trwała okolo 4 godzin, zrobił kilkaset zdjęć a po dwóch dniach przysłał kilkudziesieciostronicowy raport w którym był opis inspekcji i znalezionych usterek. Na podstawie raportu bank decyduje czy uruchomić kredyt. U mnie np wynalazł podwiewane shingle i niedbale w jednym miejscu przymocowane rynny. Poprzedni właściciel musiał sprowadzić licencjonowana firmę, która dach i rynny poprawiła i musiała dać na cały dach 5 lat gwarancji. Poprzbedni właściciel musiał też rozebrać szope na narzędzia bo miała zbyt duża kubatura a głównie dlatego że miała swoje lata i ledwo stala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, andyopole napisał:

Znalazłem dom, Realtor przysłał swojego inspektora, który sprawdził dom od crawl space po czubek dachu.

No to duzo lepiej niz w PA, u mnie inspektor najpierw wymienial czego robic nie bedzie, zadnego chodzenia po dachu czy wpychania sie w ciasne przestrzenie, zadnego przestawiania przedmiotow itd. Generalnie tylko to co widzi z rekami w kieszeniach, i to wynika z przepisow, ktore reguluja jego prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...