Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, KrysiaK napisał:

Niestety Naples jest na trasie Irmy.

Wiemy juz niestety :( wlasnie w tej chwili jest na ostrzale :( niestety o rozmiarze zniszczeń dowiemy sie jutro... za to ja teraz sprawdziłam prognozy na przyszły tydzień i jest możliwość ze Jose dopadnie nas w Maine :( wszystko wskazuje ze huragan ominie wyspy i skieruje sie w strone wschodniego wybrzeża osiągając rozmiary Irmy lub większe :( a my jesteśmy 40min od Portland...

Dodam jeszcze ze mam znajomych pochodzących z St Thomas ktora została w 90% zniszczona... dziadkowie koleżanki mieli szczescie bo stracili dach i wszystko co mieli w domu, zbierają dla nich pieniadze na odbudowę. Kolegi cały dom rodzinny doszczętnie zniszczony... nie znam szczegółów bo chłopak jest tak załamany ze zamknął sie w sobie, wiem tylko ze stracił dziadka...

Edytowane przez Patipitts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy na florydzie jest jakies dodatkowe ubezpieczenie na wypadek huraganów i zniszczen nim spowodowanych? Tam istny armagedon, jestem ciekawy jak ludzie to rozwiazuja? Po prostu dom od zera czy moze ubezpieczalnia. I czy takie ubezpieczenia sa w ogole popularne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wczoraj odbieralem kolezanke z lotniska. Poniewaz odprawa paszportowa sie przedluzala a pod terminalem nie dadza dluzej postac autem pojechalem na "waiting area", 1 mila, bliziutko.

Ten parking jest niemal na przedluzeniu pasa startowego dla malych samolotow, 737, 320 max. Wieksze samoloty maja drugi pas.

Stalem tam moze 15 minut, po drugiej stronie tego pasa jest wojskowa baza lotnicza i ichnie mysliwce tez z niego korzystaja. Wczoraj trafilem ze z bazy wylatywalo kilkanascie, nie liczylem od poczatku, mysliwcow. Startowaly parami, gdy kazdy z nich wciskal gaz do dechy przy starcie to huk byl przeogromny. Byly to mysliwce dwusilnikowe, wygladem zblizone do MIGa 29 I kilka jednosilnikowych.

Cywilne samoloty staly w kolejce, czekajac az wojsko odleci. Potem gdy zaczely odlatywac cywilne to wydawalo sie ze robia to niemal bezszelestnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...