Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, vlade napisał:

Czyli nie rozumiesz. Strona polska właśnie zakazała pokazywania dowodów, pod kara więzienia. A ja nie wiem jak powszechne było szmalcownictwo, nikt nie wie, a ustawa ucina jakakolwiek dyskusje na ten temat.  Cały świat do tej pory raczej patrzył z podziwem na historie Polski, ale nasi geniusze u władzy jednej nocy to zmienili. Bo opinie na temat obecnej Polski i Polaków to posłali na dno od razu po objęciu władzy.

Ale przecież karze maja nie podlegac osoby ktore dopuściły sie czynu w ramach działalności artystycznej i NAUKOWEJ. Przynajmniej w ostatecznym projekcie nowelizacji. Wiec o jakim ucięciu tematu mowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patipitts napisał:

Ale przecież karze maja nie podlegac osoby ktore dopuściły sie czynu w ramach działalności artystycznej i NAUKOWEJ. Przynajmniej w ostatecznym projekcie nowelizacji. Wiec o jakim ucięciu tematu mowa? 

To serio czy żartem? Jest tam definicja co oznacza dzialalnosc naukowa czy artystyczna? To jest bubel prawny, zbyt ogólny i pozwalający na dowolna interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vlade napisał:

To serio czy żartem? Jest tam definicja co oznacza dzialalnosc naukowa czy artystyczna? To jest bubel prawny, zbyt ogólny i pozwalający na dowolna interpretacje.

Proszę Cie nie kompromituj się już i najpierw przeczytaj to co komentujesz.

„Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie 
określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie 
dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. Z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność 
rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.

Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wklejaj rzeczy, które są powszechnie dostępne i znane. Jeszcze raz - co oznacza praca naukowa? Kto może ja prowadzić? Co to są fakty? Kto decyduje co jest faktem a co nie? W sumie nie chce mi sie produkować, to jest gniot, napisany na kolanie przez ludzi którzy nie maja pojęcia o prawie a zajmują sie jego tworzeniem. Wiec trudno oczekiwać zeby ci co są zachwyceni ich działalnością to widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bez przesady vlade... jak cie lubię i w 99% sie z Tobą zawsze zgadzam, tak teraz troche sie zagalopowałeś. CHyba oczywistych rzeczy nie trzeba tłumaczyć. ale nie bede sie z koniem kopać, nie jestem fanem obecnej władzy, mało tego uważam ze cała afera jest koperkowa i nie warto sobie przysłowiowo nia zawracać głowy i strzępić ryja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Patipitts napisał:

Juz bez przesady vlade... jak cie lubię i w 99% sie z Tobą zawsze zgadzam, tak teraz troche sie zagalopowałeś. CHyba oczywistych rzeczy nie trzeba tłumaczyć. ale nie bede sie z koniem kopać, nie jestem fanem obecnej władzy, mało tego uważam ze cała afera jest koperkowa i nie warto sobie przysłowiowo nia zawracać głowy i strzępić ryja.

I nawzajem ;)

A afery nie byłoby w ogóle gdyby nie zaczęli przy tym grzebać, a samemu mi się 'strzępić ryja' nie chciało dopóki oss z tym 1 promilem nie wyskoczył. Kiedyś widziałem jakiś sondaż zrobiony wśród uczniów amerykańskich HS, lata temu, i z tych którzy wiedzieli co to holokaust duża część, i to było jakieś 30% czy coś, myślało że to Polacy zrobili. Nie mogę tego znaleźć teraz niestety. Problem jest, ale nie załatwi się  go ustawą która ma zamknąć usta ludziom, do tego napisaną w niechlujny sposób. Te pytania ciągle podtrzymuję, one są zasadne i to jest to co jest rzeczywista przyczyną afery.

PiS zrobił Fundację Narodową, która ma dbać o PR Polski na świecie. Super! A ona zajmuje się głównie atakowaniem opozycji. Brytole kręcą właśnie film o dywizjonie 303, "Hurricane", główną rolę Jana Zumbacha gra Ramsey Bolton :D  Budżet 10 milionów dolców, tanio, może być kicha,  ta fundacja wydala prawie 20 milionow złotych na bilbordy jak PiS przejmował sądy - jakby dorzucili tyle do filmu o Polakach, z którego nie da się zrobić nic co by szkalowało Polskę a wręcz przeciwnie, robionego za granicą, z rozpoznawalną główna rolą to by miało jakiś wymierny efekt w postaci chociażby lepszych CGI i większej oglądalności i większej świadomości na świecie o roli Polski podczas WW2. A nie zrobić ustawę prowadzącą do penalizacji dyskusji. 

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pepeaz napisał:

Wedlug bylego prezydenta warszawy to polacy mordowali zydow

Wedlug bylego prezydenta warszawy to polacy mordowali zydow, w Jedwabne. FTFY.

2 godziny temu, pepeaz napisał:

Wlasnie takie wypowiedzi kwalifikuja sie pod ta ustawe

Jeszcze nie, chyba, bo w ustawie nie ma powiedziane co jest traktowane jako fakt, ale wyniki śledztw prowadzonych przez IPN przypuszczam ze ciągle się w tym mieszczą. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy się jutro obudzili z ustawa która je wszystkie anuluje, powiedzmy przed 2016 rokiem. I wtedy już tak.

A dla zainteresowanych ogłaszam konkurs. Trzeba pojechać na plac czerwony z transparentem "Rosja i Niemcy napadły na Polskę w 1939 roku". Nagrodą są 3 letnie wakacje zimowe, jak będziesz filmowany nawet 5-cio letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, oss napisał:

Nikt w tej ustawie nic nie napisał że Polacy nie mordowali.  Fałszować historię próbują Żydzi, obarczając cały naród polski odpowiedzialnością za wymordowanie Żydów polskich.

Nie słyszałam takich wypowiedzi. A mówienie, że Polacy mordowali Żydów nie jest tożsame z mówieniem, że naród polski Żydów mordował. No, ale może ja to źle interpretuję ;)

6 godzin temu, vlade napisał:

Brytole kręcą właśnie film o dywizjonie 303, "Hurricane", główną rolę Jana Zumbacha gra Ramsey Bolton :D  Budżet 10 milionów dolców, tanio, może być kicha,

Brytole proponowali TVP, żeby wspólnie nakręcić serial o rotmistrzu Pileckim. Była szansa, żeby rozpropagować jego historię na cały świat, bo takie możliwości daje BBC. Ale prezio Kurski nie skorzystał. Sam nakręci. Tylko dla Polski. Dla Polski, która doskonale wie, kim był i czym się wsławił Pilecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...