Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Joanna30 napisał:

Z tym, że na naszej prawicy wielkie oburzenie, bo USA śmiały być rozczarowane tym, że ustawa o IPN została podpisana.

Aaa... że niby protest, przeciwko wyrażeniu przez USA swojej opinii? Ja p...., naprawdę, nie tylko ręce, ale i cycki opadają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo jak oni śmią! Przeca my nie wyrażamy rozczarowania czy czegoś innego, jak USA sobie coś tam uchwala.

A Polska to suwerenny kraj i ma prawo uchwalać sobie co tylko chce. Nawet coś, co mówi, że musi być uchwalone (czyli, żeby karać za używanie określenia "polskie obozy śmierci"), ale w treści uchwalanego dokumentu nie ma o tym ani słowa! Wobec czego, tak już zupełnie przy okazji, po raz pierwszy w historii określenie "polskie obozy śmierci" zaliczyło miliony wyszukiwań na internecie. Teraz nawet ludzie, którzy nigdy go nie słyszeli, poznali go na wszelkie sposoby i z czym im się teraz Polska będzie kojarzyć? No oczywiście z polskimi obozami śmierci. Tak że taki sukcesik odnieśliśmy.

/jakby ktoś nie wyczaił, to moja wypowiedź jest pełna sarkazmu. Ostatnio odnosimy takie "sukcesy" (jak np. odwołanie obatela z funkcji w UE, z jakiej nikt jeszcze nigdy odwołany nie został - WOW! Przodownicy z nas!) , że inaczej nie da się tego komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wlasnie moja mama mi mówiła ostatnio ze w Polszy wielkie halo bo Izrael i USA nie popierają ustawy o IPN, ze w tv wielka inba i jak oni tak moga (rodzice pisiorki), ze obraza Polski na całym świecie, ze prawda zakamuflowana. A wg mnie to zajmowanie sie duperelami. Jakies takie leczenie kompleksów mniejszości, walczenie z czymś czego tak naprawdę wg mnie nie ma. Jak sobie Polska chce uchwalać to niech uchwala, co im zrobią? Wkurza mnie takie rozgrzebywanie i zycie przeszloscia podczas gdy gospodarka kwiczy, ludzie uciekają z kraju, sa naprawdę ważniejsze rzeczy do zajmowania sie i gadanina o tym w tv, No ale jak sie nic nie robi to trzeba czyms ludzi zajac, niech gadają o tym jak władza próbuje naprawić dobre imię kraju wbrew przeciwnościom i zasadzkach złego Swiata. Podczas gdy prawda wyglada tak ze swiatowa opinia o Polsce wcale tak zle nie wyglada ale większość wyborców nawet nosa nie wystawiła za granice wiec pojęcia nie ma i wierzy ślepo w to co usłyszy w tv :/ tak jak Joanna pisze, dopiero teraz po tych dramach i protestach sie zrobi głośno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze to jest zakumuflowane falszowanie historii. Byli polacy ktorzy mordowali zydow ? Byli. (swoja droga to tutaj probuje niektorym wyjasnic ze "zyd" w PL to najgorsza obelga - wjezdzasz do Lodzi a tam "Widzew zydzi" i slabo mi to wychodzi bo w glowie to sie ludziom nie miesci. Moj sp. ojciec mial podobne poglady mimo ze pewnie nie mial z zydowska mniejszoscia w ogole do czynienia. 

A sukces jest pelny - jak o Polsce praktycznie zawsze jest cicho (chyba ze idiota jeden z drugim przyladuje w ziemie samolotem z prezydentem) to przez ostatnie trzy dni widzialem co najmniej trzy artykuly na temat. Way to go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo kzielu mamie powiedziałam. Co było to było, historia jest jaka jest. Polacy tez mordowali Żydów i jest to fakt i prawda. Czesto ze strachu o zycie swoje czy swoich bliskich, czesto jednak z nienawiści. O tym juz tak czesto sie nie mówi. To była wojna, sytuacja zupełnie nie do wyobrażenia dla nas w dzisiejszych czasach, ale tak było i nikt historii biegu nie zmieni. Powinni to zostawić w spokoju w koncu i zacząć od nowa i przestać w koncu karać ludzi za cos co ich przodkowie robili ileś tam lat wstecz a skupić sie na poprawie obecnej sytuacji ludzi. Jak kocham historie to kłócenie sie o nia i manipulowanie faktami dla swoich własnych interesów mi otwiera nóż w kieszeni. A kto sie interesuje historia sam dotrze do faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pelasia napisał:

Ja miałam przyjemnosc spędzić weekend w San Francisco :rolleyes: SuperBowl obejrzeliśmy w irlandzkim barze i tez chyba jak większość, reklama Dirty Dancing najbardziej mnie ubawiła. Co do JT, to tez jakoś mi ten jego koncert do gustu nie przypadł, nawet go Prince na scenie nie uratował :P

Ojaaa, bylam tylko raz w SF i serio chcialabym kiedys wrocic. Wlasnie znajomy jest teraz i wrzuca co jakis czas jakies snapy i jak tak patrze to chetnie bym zrobila krotkiego tripa. Ale planuje gdzies wyskoczyc jak bede w Polsce, moze na 2 czy 3 dni. ;) 

16 godzin temu, Patipitts napisał:

Mi tez sie podobała ta reklama :D a akurat wtedy jak leciała to sama zostałam w pokoju, wszyscy wyszli gdzies palić czy żarcia dołożyć. Występu całego tak szczerze to nie widziałam bo do połowy meczu byliśmy u znajomych a na halftime show zżyliśmy sie do domu wiec tylko sie na końcówkę załapałam. A mecz... coz... u nas w domu Patriots to świętość, takze była troche rozpacz (zwłaszcza maz, ja bardziej do towarzystwa), ale ogolnie mecz był bardzo emocjonujący. Czyli dobry. Na szczescie narazie koniec futbolu. 

Tez uwazalam, ze mecz byl emocjonujacy. Mam kilku znajomych fanow Filadelfii, wiec liczylam, ze wygraja. ;) 

21 godzin temu, mola napisał:

No to zapraszam. W tym roku testuję te:

https://www.mojewypieki.com/przepis/paczki-tiramisu

I jak wyszlo, bo wygladaja pysznie. Ja jesem strasznym lakomczuchem i nie moge za bardzo nic piec, bo jak upieke to zjem wszystko a potem wyrzuty sumienia. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pamiętam, że powiedzieć do kogoś "Ty Żydzie", to była najgorsza obelga na podwórku! A nie, żebym mieszkała wśród antysemitów, czy coś. Po prostu tak było. I - co najsmutniejsze - nadal tak jest. I to wśród moich rówieśników, czyli dorosłych ludzi. A taka odzywka: "Która godzina? Wpół do komina." Dużo wody w Wiśle upłynęło, zanim zajarzyłam, skąd się wzięła i do czego się odnosi. A przecież to takie niewinne rymujące się słowa...

Gdzieś ostatnio mem widziałam, że nasz rząd tak bardzo się bał przyjąć choćby setkę dzieci z Syrii, a u nas przecież nie jest tak źle, a teraz podkreślają, jakie to piękny jest naród polski, który ratował Żydów w takich warunkach, w jakich nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć. W każdym narodzie są dobrzy ludzie i podłe świnie. Mówi się o bohaterstwie rodziny Ulmów, która ratowała Żydów (podkreślając, że należy nam się drzewko w Yad Vashem dla całego narodu polskiego, bo ratowaliśmy!), a zapomina się dodać takiego drobnego faktu, który skalałby ten nieskazitelny obraz Polaków, że tę bohaterską rodzinę wydał Polak. Historia nie jest czarno-biała. Nasi rządzący bardzo by tego chcieli, ale żadne uchwały i ustawy nie zmienią tego, co się zdarzyło, bo to się już zdarzyło i takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patipitts napisał:

To samo kzielu mamie powiedziałam. Co było to było, historia jest jaka jest. Polacy tez mordowali Żydów i jest to fakt i prawda. Czesto ze strachu o zycie swoje czy swoich bliskich, czesto jednak z nienawiści. O tym juz tak czesto sie nie mówi. To była wojna, sytuacja zupełnie nie do wyobrażenia dla nas w dzisiejszych czasach, ale tak było i nikt historii biegu nie zmieni. Powinni to zostawić w spokoju w koncu i zacząć od nowa i przestać w koncu karać ludzi za cos co ich przodkowie robili ileś tam lat wstecz a skupić sie na poprawie obecnej sytuacji ludzi. Jak kocham historie to kłócenie sie o nia i manipulowanie faktami dla swoich własnych interesów mi otwiera nóż w kieszeni. A kto sie interesuje historia sam dotrze do faktów.

To jest cyniczna gra polityczna - zajmowanie sie takimi idiotycznymi problemami - ktore problemami wcale nie sa dopoki sie nimi nie zajma - ma tylko i wylacznie na celu utrzymanie elektoratu. A ze to dziala, to tylko swiadczy o elektoracie. Analogiczna sytuacja do US i Trumpsterow. 

Ostatnio jeden z moich wspolpracownikow mnie zfriendowal na fb i po tym jakie zeczy on shareu'je to jprdl.

Edytowane przez kzielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...