Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, karina napisał:

 

Wlasnie tak myslalam, ze jesli mieszkam poza Polska to niby dowodu nie musze miec, tylko nie spodziewalam sie, ze bede musical udowadniac, ze jestem  Polka. To mnie zaskoczylo... I mysle sobie, ze skoro jestem w Polsce to zalatwie wszystko (glownie chodzilo mi o corke). PODOBNO (gdyby ktos mial jakies info, to bede wdzieczna) nie moge wyrobic dziecku paszportu polskiego, jesli ja nie mam dowodu oraz/albo paszportu (?) waznego. 

Inne pytanie, skoro juz tutaj jestem: ile czekaliscie pozniej na taki paszport z konsulatu? 

dzieki za kazda odpowiedz :)

Ja dostalem nowy paszport w niecale 4 tygodnie. Czasem w Polsce dluzej sie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patipitts napisał:

Cholera jasna! Ja tu juz sobie piękny plan ułożyłam, ze pozałatwiam sobie tłumaczenia i apostille, koleżanka mi umiejscowi akt ślubu a ja sobie odbiorę sama jak przylece do Polski i od razu złoże o nowy paszport a tu sie okazuje ze potrzebny bedzie jeszcze dowód który mi wlasnie wygasł w październiku :/ szlag by to. Bede musiała w takim razie robić wszystko przez konsulat, który w południowej części kraju nie występuje (nie licząc Teksasu do którego mam tez Ok 10h jazdy)  a z tego co wyczytałam musze złożyć wniosek i odebrać osobiście, czyli świetnie, szykuje sie masa wycieczek :/ przynajmniej szwagierkę mam w DC to przy okazji bede mogła odwiedzić...

Musisz byc osobiscie tylko na poczatku procedury zeby wzieli odciski. Nowke przysla Ci Fedexem. Dowiedz sie czy Konsulat w Texasie nie organizuje sesji wyjazdowych. Do nas I do Seattle raz w roku przyjezdzaja z Los Angeles na dwa dni i zalatwiaja te sprawy bez wyjezdzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, andyopole said:

Musisz byc osobiscie tylko na poczatku procedury zeby wzieli odciski. Nowke przysla Ci Fedexem. Dowiedz sie czy Konsulat w Texasie nie organizuje sesji wyjazdowych. Do nas I do Seattle raz w roku przyjezdzaja z Los Angeles na dwa dni i zalatwiaja te sprawy bez wyjezdzania.

@Patipitts beda w GA w marcu i Clearwater, FL w maju http://www.waszyngton.msz.gov.pl/pl/waszyngton_us_a_pl_informacje_konsularne/dyzury_konsularne/dyzur_konsularny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... Jeśli jestem w USA na GC lub na wizie, na której mieszkam i pracuję i kupuję auto, to ubezpieczam go i wskazuję jako kierowcę siebie, tak? A jeśli chcę, żeby podczas swojego pobytu w Stanach ktoś z moich znajomych jeździł moim autem, to muszę rozszerzyć ubezpieczenie na niego? Imiennie? W sensie, że jak się stanie jakiś wypadek, to żeby ubezpieczyciel pokrył koszty, czy coś, to musi być wskazany jeszcze ten drugi, czy trzeci kierowca, bo inaczej się wykpi, tak?

Pytam z czystej ciekawości, żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to ubezpieczenie samochodu placi w takim przypadku, nawet jesli nie jest taka osoba wskazana na polisie. Oczywiscie jak ten znajomy uzywa samochodu ciagle to bym sie skontaktowal z ubezpieczycielem czy trzeba go dodac, ale jak raz na jakis czas, okazjonalnie,  to na pewno nie.

EDIT - to co powyzej to prosze traktowac z poziomem ufnosci okolo 80%,  mozliwe ze w jakims stanie to nie dziala tak, ale w wiekszosci na pewno.

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...