Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Kanałowe leczenie od 250pln za wizytę a tak około 3ch trzeba odbyć. Teraz będę ogarniał dla córki aparat na zęby. Sam koszt aparatu to ok 3500 PLN. Każda wizyta kontrolna co 3 tyg, 150pln. Zdjęcia 100pln korekcja uzębienia przez instalacja aparatu w zależności od potrzeb 150pln.
Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, prywatnie bo na NFZ ciężko się dostać, bo lekarz ma zapelniony już grafik, ok 150-200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że do Polski jeżdżę teraz tylko na wakacje. Ten kraj stał się za bardzo luksusowy :P Ale poważnie. Dopiero żyjąc i pracując za granicą i okazjonalnie przyjeżdżając do PL człowiek zdaje sobie sprawę jak cholernie jest wszystko drogie. Mój mąż do dzisiaj nie może ogarnąć jak drogie jest paliwo (W porównaniu do zarobkow). Robiąc zakupy wydaje takie dwie stowki a koszyk prawie pusty. Wszyscy wiemy ile w porównaniu można kupić za 200$.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że do Polski jeżdżę teraz tylko na wakacje. Ten kraj stał się za bardzo luksusowy Ale poważnie. Dopiero żyjąc i pracując za granicą i okazjonalnie przyjeżdżając do PL człowiek zdaje sobie sprawę jak cholernie jest wszystko drogie. Mój mąż do dzisiaj nie może ogarnąć jak drogie jest paliwo (W porównaniu do zarobkow). Robiąc zakupy wydaje takie dwie stowki a koszyk prawie pusty. Wszyscy wiemy ile w porównaniu można kupić za 200$.. 
Z Przedsiębiorczości i Zarządzania możemy szkolić wszystkie narody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cee napisał:

Kanałowe leczenie od 250pln za wizytę a tak około 3ch trzeba odbyć. Teraz będę ogarniał dla córki aparat na zęby. Sam koszt aparatu to ok 3500 PLN. Każda wizyta kontrolna co 3 tyg, 150pln. Zdjęcia 100pln korekcja uzębienia przez instalacja aparatu w zależności od potrzeb 150pln.
Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, prywatnie bo na NFZ ciężko się dostać, bo lekarz ma zapelniony już grafik, ok 150-200 zł.

Dokladnie - jakies 30-40% kosztow ktore ponosisz w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cee napisał:

Kanałowe leczenie od 250pln za wizytę a tak około 3ch trzeba odbyć. Teraz będę ogarniał dla córki aparat na zęby. Sam koszt aparatu to ok 3500 PLN. Każda wizyta kontrolna co 3 tyg, 150pln. Zdjęcia 100pln korekcja uzębienia przez instalacja aparatu w zależności od potrzeb 150pln.
Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, prywatnie bo na NFZ ciężko się dostać, bo lekarz ma zapelniony już grafik, ok 150-200 zł.

Dla porównania, kanalowe około $800-1000, aparat na zeby $3500-5000, implant od $3000-5000, coronka $1200-1500.  A tak z ciekawości, to dlaczego kanalowe rozbijają na 3 wizyty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania, kanalowe około $800-1000, aparat na zeby $3500-5000, implant od $3000-5000, coronka $1200-1500.  A tak z ciekawości, to dlaczego kanalowe rozbijają na 3 wizyty? 
Nie mam pojęcia. Szczerze to koszt kanałowego musiałem spytać bo ja u dentysty daaaawno nie byłem.
Z tego co zdążyłem zauważyć to takie koszta związane ze zdrowiem można porównać 1:1, koszta mieszkaniowe, zakup czy kredyt 1:2 na korzyść USA, natomiast utrzymanie, podatki i opłaty 1:1 porównuję Scottsdale i wuwua. Jeśli natomiast chodzi o bardziej przyziemne sprawy takie do życia zakupy, środki czystości i inne tego typu rzeczy, jest przepaść. Przykładowo żel do mycia Dove którego używam w Polsce i używałem w Stanach jest w tej samej cenie (uwzględniając kurs waluty), a poza tym w Polsce jest mniej wydajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...