Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Xarthisius napisał:

"...while a third violation within 10 years could be a misdemeanor with six months of jail time and a fine of up to $2,500."

Myslalem, ze sobie jaja robisz...

jak widzisz nie. Ale za to marycha jest u nas legalna. Do mojej klezanki z pracy przylecial brat z kolega z NYC  w odwiedziny. Nie posiadali sie ze szczescia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

Nie umialam zrozumiec, dlaczego mam sie bawic w przesylanie, odsylanie i czekanie na jakies papiery, zamiast po prostu dostanie mandatu, czy grzywny czy uj wie co jeszcze i jeszcze do tego poklocilam sie troche z tym policjantem, bo mnie wkurzyl. 

Z tymi papierami zależy od właściwego sadu, chyba nawet w tym samym stanie mogą mieć różne procedury, są trzy wersje, i każda osobiście ćwiczyłem: 

1.papierek od policjanta ma kwotę kary i opcje winny/niewinny. Zaznaczasz winny i wypełniasz czek na kwotę kary i wysyłasz do sądu. Na tym sie kończy. Albo niewinny i czekasz na instrukcje.

2. Papierek od policjanta ma opcje winny/niewinny ale żadnej kwoty. Wysyłasz do sądu określenie winy i czekasz na instrukcje poczta.

3. Papierek od policjanta ma tylko za co i kiedy, czekasz na pocztę z sądu i wtedy jest to samo co w punkcie 1.

Moja szanowna małżonka dostała ostatnio mandat za 55 w strefie 35. Pisałem o tym wcześniej, ze policjant bardzo nalegał zeby poszła do sądu. No i poszła, sędzia  po wyroku za DUI, wyglądał jakby pol litra miał za katedra, na ‚rozprawie’ zapytał tylko policjanta czy była miła do niego, jak potwierdził to dostała polowe kary i żadnych punktow. Nawet nie wiem jakie przewinienie jej wpisali bo z sądu przyszedł tylko czek ze zwrotem nadpłaty. No ale to wszystko w ramach ‚little town America’  - sędzia miastowy, policjant miastowy i mieszkamy w tym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlade napisał:

Z tymi papierami zależy od właściwego sadu, chyba nawet w tym samym stanie mogą mieć różne procedury, są trzy wersje, i każda osobiście ćwiczyłem: 

1.papierek od policjanta ma kwotę kary i opcje winny/niewinny. Zaznaczasz winny i wypełniasz czek na kwotę kary i wysyłasz do sądu. Na tym sie kończy. Albo niewinny i czekasz na instrukcje.

2. Papierek od policjanta ma opcje winny/niewinny ale żadnej kwoty. Wysyłasz do sądu określenie winy i czekasz na instrukcje poczta.

3. Papierek od policjanta ma tylko za co i kiedy, czekasz na pocztę z sądu i wtedy jest to samo co w punkcie 1.

Moja szanowna małżonka dostała ostatnio mandat za 55 w strefie 35. Pisałem o tym wcześniej, ze policjant bardzo nalegał zeby poszła do sądu. No i poszła, sędzia  po wyroku za DUI, wyglądał jakby pol litra miał za katedra, na ‚rozprawie’ zapytał tylko policjanta czy była miła do niego, jak potwierdził to dostała polowe kary i żadnych punktow. Nawet nie wiem jakie przewinienie jej wpisali bo z sądu przyszedł tylko czek ze zwrotem nadpłaty. No ale to wszystko w ramach ‚little town America’  - sędzia miastowy, policjant miastowy i mieszkamy w tym mieście.

U mnie jest opcja 2 i dlatego ja nie wiedzialam o co chodzi, bo myslalam, ze mandat to mandat, jest kwota do zaplaty i tyle. Ale policjant nie mial czasu ze mna rozmawiac, bo musial zatrzymac chyba w ten dzien jeszcze z 20 innych osob, wiec byl naprawde bardzo niemily. Tak sie wkurzylam, ze az zaciskalam piesci pod kierownica, zeby mu czasami palca nie pokazac. Powiedzial mi, zebym sobie zadzwonila do sadu i im pytania zadawala, bo on nie jest od odpowiadania na pytania. Serio? 

Gdyby nie fakt, ze sad w NY to serio bym szla i probowala cos ugrac. Ale trzeba by bylo wziac wolne, albo nawet 2 dni, fatygowac sie tam, zaplacic za wszystkie tolle, glupie mosty i paliwo. To juz chyba lepiej zacisne zeby i poczekam grzecznie az mi sad wysle kwote do zaplaty. Wkurw poziom max. Jeszcze jakbym rzeczywiscie robila cos glupiego na telefonie, przegladala instagrama albo tekstowala. A mi po prostu GPS zaczal tak wariowac, ze probowalam to ogarnac i sie policjant akurat napatoczyl. Niech lepiej scigaja tych, co nagrywaja snapy jak wracaja w nocy z zakrapianej imprezy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vlade napisał:

Moja szanowna małżonka dostała ostatnio mandat za 55 w strefie 35. Pisałem o tym wcześniej, ze policjant bardzo nalegał zeby poszła do sądu. No i poszła, sędzia  po wyroku za DUI, wyglądał jakby pol litra miał za katedra, na ‚rozprawie’ zapytał tylko policjanta czy była miła do niego, jak potwierdził to dostała polowe kary i żadnych punktow. Nawet nie wiem jakie przewinienie jej wpisali bo z sądu przyszedł tylko czek ze zwrotem nadpłaty. No ale to wszystko w ramach ‚little town America’  - sędzia miastowy, policjant miastowy i mieszkamy w tym mieście.

 

Ja poszłam do sądu ale policjant się nie pokazał, nawet nie zdążyłam ust otworzyć, sędzia krzyknął "dismissed" i zero mandatu i punktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mam wrażenie, że Majorka to Niemcy v.2. Hordy Niemców wszędzie, niemieckie restauracje, niemieckie kluby, niemieckie "gwiazdy " śpiewające po klubach..  Normalnie mogłam z domu nie wyjeżdżać i miałabym to samo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...