Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, MeganMarkle napisał:

Mój doradca podatkowy nam powiedział ze sprzedaży mieszkanka za kwotę poniżej $ 250k w ogóle IRS nie interesuje (pod warunkiem ze było to twoje primary residence ) czy jakoś tak...

Tak, jak sie tam mieszkalo przynajmniej dwa lata w ciagu 5 lat przed sprzedaza. I to kwota zysku do 250k (500k jak sie wspolnie rozliczasz) jest wylaczona z dochodu w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, vlade said:

Tak, jak sie tam mieszkalo przynajmniej dwa lata w ciagu 5 lat przed sprzedaza. I to kwota zysku do 250k (500k jak sie wspolnie rozliczasz) jest wylaczona z dochodu w takim przypadku.

O właśnie, dokładnie - dlatego mój przypadek się załapał bo ja mieszkałam w tym mieszkaniu wiele lat :) ale i tak zysku nie mam... a sprzedałam je osobie z rodziny, żeby w obce ręce nie poszło, może kiedyś będę chciała je odkupić - nigdy nic ni wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pelasia napisał:

Pochwalcie sie kochani, kto jaja maluje? :D jakie pyszności w planach na jutro? 

Cwikla, żurek, śledzie gotowe. Schab do galarety gotowy, tylko zalac. Dziś jeszcze w planach babka drożdżowa, może sernik.

Teraz Premierleague! Newcastle vs Southampton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pelasia napisał:

Andy to Ty imprezę jakas robisz czy sąsiedzi sie na te pyszności zlatują?

Osobiście udaje się w gości na jutrzejsze śniadanie. Z pustymi "rencamy" przecież nie pójdę. Tzw. "Goscinca" trza przynieść. Tym bardziej że to przesympatyczne Polsko amerykańskie małżeństwo. A Ona za polskie jedzenie dałaby się pokroić żywcem.  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...