Skocz do zawartości

Dv 2016 Rejestracja Od 1 Pazdziernika Do 3 Listopada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co podała ostatnio ambasada to coraz mniej i to w znacznym stopniu ludzie w polsce starają się o wizę do USA. Ostatnia loteria to co statystycznie co 32 osoba jest wylosowana dodać do tego jeszcze współmałżonkę to szansa razy dwa.

Hej, mozesz podac linka do tej informacji z ambasady? za piekne zeby bylo prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Byłem pewny że na stronie ambasady na facebook jest ta wiadomosc a jednak było na innym obserwowanym profilu https://www.facebook.com/LoteriaWizowaUSA?fref=nf

Wyniki loterii wizowej DV-2016 pojawią się 5 maja, tymczasem opublikowano statystyki z ilości zgłoszeń w ostatnich loteriach.

Zobaczmy ilu Polaków brało w nich udział.

DV-2013 pierwsza loteria dostępna dla Polaków po dłuższej przerwie.
Wpłynęło 85956 zgłoszeń. Łącznie z członkami rodzin o zieloną kartę starało się 159943 Polaków. Wylosowanych zostało 2038 zgłoszeń. Zaproszenie na interview dostało 1060.

DV-2014
40817 zgłoszeń (łącznie 77563 osóB). Wylosowanych 1552, zaproszeń 816

DV-2015
34824 zgłoszenia (łącznie 65774 osóB). Wylosowanych 961.

Jak widać z każdym rokiem zgłasza się coraz mniej osób.

Informacje na temat innych krajów dostępne na http://travel.state.gov/…/diversity-visa-program-statistics…"

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/diversity-visa-program-statistics.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo zwlekali z opublikowaniem tych statystyk. Muszę przyznać, że szanse na wylosowanie wizy były stosunkowo wysokie.

Szanse na wylosowanie wizy były, są i będą zawsze takie same, jeśli z roku na rok coraz mnie osób z Polski zgłasz chęć wzięcia udziału w loterii to tym samym Polska dostaje mniej wiz "do rozdania". Przed losowaniem jest około 3,3% szans że zostanie się wylosowanym (co trzydziesta osoba która składała wniosek) lub jak kto woli 2% szans na otrzymanie zaproszenia do ambasady (co piędziesiąta osoba która składała wniosek)

Powodzenia wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie o numer CN. z tego co rozumiem CN = Confirmation Number na potwierdzeniu rejestracji w systemie loterii tak? po wysłaniu zgłoszenia jedyną rzeczą jaką trzeba zrobić to (poza oczekiwaniem ;) ) w maju zalogować się i sprawdzić swój status tak?

dzięki wielkie za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników forum. Już od dłuzszego czasu czytałem i śledziłem wypowiedzi jakie tutaj są, aż w końcu postanowiłem się zarejestrować i też dać jakiś wpis. Również biorę udział w loterii DV-2016, wspólnie z żoną ( jest to już moja 4 loteria- brałem udział w 2003,2004 oraz 2013 r). Nie ukrywam, ze bardzo chciałbym wygrać, bardzo liczyłem na to w zeszłym roku ale niestety nie udało się. Może w tym roku juz za niecałe 3 tygodnie się uda, kto wie, szczerze modle się o to. Jeśli dobrze zrozumiałem to pojedyńcza osoba biorąca udział w loterii ma około 2% na wygraną? Czyli jeżeli bierzemy udział wspólnie z żona mamy około 4%? Jeśli jest tak jak mówię to może i szanse nie sa jakieś szczególnie wielkie ale na pewno większe niż w lotto :).

Planów co do wyjazdu do USA jakiś dokładnych nie robię aczkolwiek jeżeli by się udało to chciałbym zamieszkać gdzieś w południowych stanach-Teksas, Arizona... narazie to tylko marzenia....Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...